Reklama

W tym artykule:

  1. Autorski zabieg oparty się na zaawansowanej formule wody wodorowej – jak wygląda
  2. Czym jest woda wodorowa
  3. Woda wodorowa w kosmetykach
Reklama

Dlatego też nie trzeba było mnie długo namawiać, aby przetestować pierwszy zabieg z wykorzystaniem aktywnej wody wodorowej (zwanej czasami wodorowaną), który pojawił się właśnie w ofercie zabiegowej Instytutów Dr Ireny Eris.

Autorski zabieg oparty się na zaawansowanej formule wody wodorowej – jak wygląda

Hydroge Face Meso-Care jest bardzo przyjemny i całkiem krótki (trwa ok godziny). Jego celem jest odświeżenie i oczyszczenie naskórka. Woda wodorowa pozyskiwana jest na miejscu dzięki zmieszaniu substancji czynnej z węglowym aktywatorem. Dzięki temu otrzymuje się musującą substancję (wygląda troszkę jak szampan), którą wykorzystuje się w pierwszym etapie zabiegu, czyli podczas (do wyboru) wodorowej hydrobrazji lub kawitacji wodorowej. U mnie była to kawitacja. Znacie ten zabieg? Klasyczny peeling kawitacyjny odbywa się za pomocą ultradźwięków, które zmieniają stan aplikowanej na skórę substancji (w tym wypadku wody). Odczuwam to, jako delikatne mrowienie i przyjemne swędzenie skóry. Towarzyszy mu brzęczący dźwięk i metaliczny posmak w ustach. Dzięki takiemu oczyszczaniu (w konkretnie dodatkowym cząsteczkom wodoru) skóra jest jak idealnie zamieciony parkiet. Wszystkie cząsteczki pyłów i zanieczyszczeń zostają z niej idealnie ściągnięte. Kolejnym krokiem jest mezoterapia bezigłowa, w której w skórę wtłaczane są aktywne substancje, głównie nawilżające.

Po zabiegu mam skórę miękką jak u 10-latki.

Od razu można zauważyć widoczne efekty takie, jak: Jakie?

  • widoczne wygładzenie
  • zmniejszenie przetłuszczania
  • uczucie czystej i odświeżonej cery
  • ujednolicenie i poprawa kolorytu
  • zmniejszenie widoczności porów
  • odczuwalny wzrost nawilżenia

Dodatkowo zabieg poprawia nawilżenie skóry, co sprawia, że staje się ona bardziej elastyczna i jędrna. A 100% badanych (badania in vivo przeprowadzono w Centrum Naukowo-Badawczym Dr Irena Eris) potwierdza efekty już po pierwszym zabiegu. Ten nietypowy składnik daje podobny rozjaśniający efekt na skórze jak np. ekstrakt z pomidora. Ponieważ wody wodorowej nie da się zamknąć w kremie (jej wiązania rozpadają się same po kilkudziesięciu minutach), zastanawiałam się, jaki krem będzie najlepszy dla podtrzymania efektów tego zabiegu. Kosmetolożka (a w Instytutach dr Ireny Eris ą naprawdę wyśmienite dziewczyny) zaleciła dla mojej przewrażliwionej cery naprawczy krem łagodzący A Corneo-Sensilium Pharmaceris, bo chciałbym podtrzymać efekt mniejszej widoczności naczynek.

A ponieważ nie lubię po zabiegu wychodzić z gabinetu saute (właśnie przez te naczynka) zawsze sięgam, jeśli nie po podkład to przynajmniej po krem BB. I tak też zrobiłam tym razem — skorzystałam z testera kremu Dr Irena Eris BB Cream Waterproof Tinted Moisturizer SPF 50.

Muszę powiedzieć, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczona jego ochroną, ale i lekką formułą. Robi na skórze coś w rodzaju koloryzującego welonu i jak dla mnie działa jak filtr i to ten ze smartfona, nie SPF. Choć i w tym temacie jest idealnie – SPF 50 to wystarczająca ochrona dla „naczynkowców”.

Czym jest woda wodorowa

To zwykła woda, do której dodano cząsteczki wodoru. Jest to proces znany, jako „woda nasycona wodorem molekularnym” lub „woda wodorowana”. Popularność tego trendu zdrowotnego opiera się na przekonaniu, że dodatkowy wodór może działać, jako silny przeciwutleniacz, neutralizując wolne rodniki i zmniejszając oksydacyjne uszkodzenie komórek. A to teoretycznie może przyczynić się do lepszego zdrowia i dłuższego życia.

Chociaż pomysł brzmi obiecująco, naukowe dowody na temat korzyści zdrowotnych wynikających z picia wody wodorowej są ograniczone. Wiele badań przeprowadzono na modelach zwierzęcych lub w bardzo małych grupach ludzkich, co czyni wyniki mniej przekonującymi. Jednak entuzjaści zdrowia, którzy popierają wodę wodorową, często zgłaszają poprawę energii, lepszą wydajność podczas ćwiczeń i szybszą regenerację po wysiłku fizycznym.

Woda wodorowa w kosmetykach

Woda wodorowa w kosmetykach to stosunkowo nowy trend, który korzysta z dodatkowych właściwości antyoksydacyjnych wodoru, ale póki, co chemicy zastanawiają się jak już ustabilizować. Badania nad wodą wodorową w kosmetykach są jeszcze w fazie początkowej i choć pierwsze wyniki są zachęcające, potrzebne są dalsze badania, aby w pełni potwierdzić ich skuteczność. Oto cztery sposoby, w jakie woda wodorowa może działać w obszarze pielęgnacji skóry:

Reklama
  1. Ochrona antyoksydacyjna.
    Wodór jest małą cząsteczką, która może przenikać przez bariery skórne i neutralizować wolne rodniki w głębszych warstwach skóry. Dzięki temu może potencjalnie zapobiegać uszkodzeniom komórek skóry i związanemu z nimi przyspieszeniu procesów starzenia.
  2. Redukcja stanów zapalnych.
    Działanie antyoksydacyjne wody wodorowej może również pomagać w zmniejszaniu stanów zapalnych, które przyczyniają się do takich problemów skórnych jak trądzik, zaczerwienienia i inne podrażnienia.
  3. Nawilżenie.
    Chociaż sama woda wodorowa nie jest nawilżaczem, jej obecność w produktach może pomóc w utrzymaniu nawilżenia skóry, tworząc środowisko sprzyjające zdrowej bariery skórnej.
  4. Regeneracja i ochrona.
    Produkty z wodą wodorową mogą przyspieszać procesy regeneracyjne skóry, poprawiając jej ogólną teksturę i jędrność oraz chroniąc przed negatywnymi wpływami środowiska zewnętrznego.
Reklama
Reklama
Reklama