Szczotkowanie na sucho, czyli sposób na jędrną skórę. Podpowiadamy, jak wykonywać taki masaż ciała
Szczotkowanie ciała na sucho ma mnóstwo zalet, m.in. ujędrnia i wygładza skórę, poprawia ruch limfy i dodaje energii. Sprawdź, jak wykonywać tego rodzaju masaż i gdzie kupić najlepszą szczotkę!
Szczotkowanie ciała na sucho stało się bardzo popularne. Wszystko za sprawą fascynacji azjatycką pielęgnacją. Świadomość Europejek w temacie selfcare wzrasta. Coraz bardziej świadomie podchodzimy do pielęgnacji cery i ciała, wybierając kosmetyki ze sprawdzonym składem i dostosowane do indywidualnych potrzeb. Ale rutynę pielęgnacyjną traktujemy również jako chwilę dla siebie i relaks, wpływający pozytywnie nie tylko na ciało, ale również umysł. Po jadeitowym rollerze do twarzy i kamieniu gua sha, którymi wykonujemy masaż twarzy, szyi i dekoltu, pobudzając krążenie i redukując zmarszczki, przyszedł czas na kolejny gadżet pielęgnacyjny, tym razem przeznaczony dla całego ciała. Szczotka z włosia roślinnego lub końskiego do masowania ciała na sucho. Czujesz ciarki na samą myśl o szorowaniu skóry szorstkim gadżetem? W takim razie sprawdź, dlaczego to najlepsze, co możesz zrobić dla swojego ciała.
Szczotkowanie ciała na sucho – zalety. Dlaczego warto to robić?
Chociaż masaż szorstką szczotką dla wielu osób nie brzmi zachęcająco, ten rytuał pielęgnacyjny ma naprawdę mnóstwo zalet i zbawienny wpływ na skórę. Szczotkowanie na sucho nie jest bolesne, a działa lepiej niż najdroższe balsamy i peelingi. Dlaczego warto wykonywać tego rodzaju masaż? Spieszymy z odpowiedzią!
Po pierwsze, warto wykonywać masaż za pomocą szczotki w ramach naturalnego peelingu. Włosie delikatnie złuszcza martwy naskórek, pozostawiając skórę miękką w dotyku. Regularne szczotkowanie na sucho zapewnia gładkie ciało, nie do uzyskania przez peelingi mechaniczne. Najlepsze jest natomiast to, że poprawę po jakimś czasie widać „gołym okiem”.
Dzięki szczotkowaniu ciała na sucho poradzisz sobie także z wrastającymi włoskami i rogowaceniem okołomieszkowym. Szczotka złuszcza naskórek, co zapobiega wrastaniu nawet cienkich włosków. Eliminuje tym samym problem nóg w kropkach, z którym zmaga się wiele z nas. Jeśli również borykasz się ze stanami zapalnymi po goleniu, szczotkowanie na sucho powinno poradzić sobie z tą dolegliwością.
Kolejna zaletą szczotkowania na sucho jest fakt, że pozwala pozbyć się objawów rogowacenia okołomieszkowego. To znaczy, że zmniejsza występowanie zaczerwienionych, wypukłych krostek na ciele. Masaż w takim miejscu oraz dodatkowe nawilżanie skóry to cudowne remedium. I właśnie dlatego warto wziąć pod uwagę zakup zestawu: szczotka plus olejek.
Co więcej, szczotkowanie ujędrnia i napina ciało, a tym samym pozwala zredukować cellulit. W połączeniu z odpowiednią dietą i wysiłkiem fizycznym efektywnie zmniejsza „pomarańczową skórkę”. Warto również wspomnieć, że tego rodzaju masaż pozwala oczyścić ciało z nadmiaru toksyn. W jaki sposób? Szczotkowanie wspiera układ odpornościowy, przyspieszając i polepszając ruch limfy!
Ponadto poranny masaż na sucho pobudza lepiej niż kawa i dodaje energii. Kilka minut dla siebie, nawet podczas zajętego poranka, kiedy bardzo spieszymy się do pracy lub szkoły, wpływa pozytywnie na umysł i daje energetycznego kopa. Musisz się o tym przekonać!
Szczotkowanie na sucho – efekty
Jak widzisz, szczotkowanie ciała na sucho niesie za sobą wiele korzyści. Wykonując ten zabieg pielęgnacyjny regularnie, możesz spodziewać się, że twoje ciało stanie się gładkie oraz jędrne, a skóra odzyska zdrowy, równomierny koloryt. Poza tym pozbędziesz się cellulitu, martwego naskórka i zapomnisz o problemie, jakim są wrastające włoski. No i jeszcze jedno: będziesz miała energię na cały dzień!
Szczotkowanie na sucho – przeciwwskazania
Niestety szczotkowanie na sucho nie jest rytuałem pielęgnacyjnym dla każdego. Kiedy należy zrezygnować z tego rodzaju masażu? Przede wszystkim, jeśli na skórze występują (nawet drobne) rany, stany zapalne czy podrażnienia. Szczotkowanie ciała na sucho nie zaleca się również posiadaczom / posiadaczkom żylaków oraz osobom, które borykają się z pękającymi naczynkami, chorobami albo zmianami skórnymi (np. trądzikiem czy łuszczycą). Pamiętaj, że wykonując masaż za pomocą szorstkiej szczotki, trzeba omijać pieprzyki, znamiona, jak również świeże blizny. Koniecznie.
Jeżeli coś jeszcze cię niepokoi, zanim kupisz szczotkę do masażu ciała na sucho, skonsultuj się z lekarzem (najlepiej z dermatologiem).
Szczotkowanie na sucho. Jak często wykonywać ten masaż?
Jak często szczotkować ciało na sucho, aby uzyskać upragnione efekty? Kluczem do sukcesu jest regularność. Właśnie dlatego na początku warto wykonywać masaż całego ciała dwa razy w tygodniu, a następnie (gdy przyzwyczaisz się do dotyku szczotki) codziennie lub co drugi dzień. Ale spokojnie, rytuał ten nie trwa zbyt długo. Szczotkowanie ciała na sucho zajmie ci od 5 do 15 minut.
Szczotkowanie na sucho – w jaki sposób robić masaż ciała?
Jak szczotkować na sucho? Szczotkę z rączką powinno się trzymać pod kątem 45 stopni, ponieważ wtedy można wykonać delikatny masaż, który nie podrażni ciała. Ważne jest wyczucie, nacisk szczotki można stopniowo zwiększać. W miejscach, gdzie skóra jest cienka, czyli szczególnie w okolicach dekoltu i biustu, należy zmniejszyć nacisk. Masaż rozpoczynamy od stóp i kierujemy się w górę, zawsze w stronę serca. Masujemy ciało długimi, posuwistymi ruchami. Na brzuchu wykonujemy okrężne ruchu, zgodnie ze wskazówkami zegara.
Rytuał pielęgnacyjny możesz stosować zarówno rano, jak i wieczorem - wszystko zależy od twoich preferencji. Najlepiej jednak szczotkować ciało w wannie lub pod prysznicem. Po wykonaniu masażu warto bowiem zmyć z siebie martwy naskórek, a następnie nałożyć ulubiony balsam nawilżający. Kosmetyk lepiej się wchłonie i zadba o twoją skórę.
Szczotkowanie na sucho – szczotka. Gdzie kupić idealny model?
Szczotki do masażu na sucho są dostępne w sklepach internetowych takich marek jak np. Mokosh, Veoli Botanica czy Prosty skład, a także w drogeriach kosmetycznych, np. w Rossmann lub Hebe. Kilka modeli znajdziesz również poniżej. Koszt gadżetu z naturalnego włosia (również w wersji wegańskiej) to wydatek rzędu od 15 zł do 50 zł. Skusisz się na szczotkowanie na sucho? Gwarantujemy, że warto chociaż spróbować, a ciało na pewno ci się odwdzięczy.
1 z 1
Szczotkę kupisz m.in. w marce Veoli