Reklama

W tym artykule:

  1. Masażer do twarzy – co to jest, jak używać i co warto wiedzieć o tym akcesorium?
  2. Jade roller czyli masażer do twarzy – do czego służy?
  3. Jaki masażer do twarzy wybrać?
  4. Jak stosować masażer do twarzy?
  5. Dla kogo stworzono masażer do twarzy?
  6. Gdzie można kupić masażer do twarzy i ile kosztuje?
Reklama

Masażer do twarzy – co to jest, jak używać i co warto wiedzieć o tym akcesorium?

Masażer do twarzy? Medycyna chińska zna go od wieków. Ale jeszcze trzy lata temu wiele osób uważało, że to tylko chwilowy trend i kolejny – niepotrzebny gadżet w kosmetyczce. Opinie sceptyków zaczęły się zmieniać (niczym za dotknięciem magicznej różdżki) po pierwszym, ewentualnie po kilku masażach za pomocą kamiennego rollera do twarzy. Na czym polega fenomen tego akcesorium do pielęgnacji? Jaki roller wybrać – jadeitowy, kwarcowy, a może z kryształem górskim? Gdzie go kupić i ile kosztuje? Oto wszystko, co musisz wiedzieć o masażerach do twarzy, które od kilku lat cieszą się ogromną popularnością na całym świecie.

Jade roller czyli masażer do twarzy – do czego służy?

To urządzenie powstało z myślą o przygotowaniu cery do przyjęcia kosmetyków tak, by zadziałały pełną parą i tak naprawdę wcale nie jest nowością. Wcześniej dużą popularnością cieszył się jego odpowiednik wykończony igiełkami, którego zadaniem było pobudzenie skóry i poprawa jej ukrwienia. Ten z kamienia ma inne zastosowanie – regularny masaż wykonywany za jego pomocą widocznie wygładzi skórę, a chłód kamienia w połączeniu z uciskiem, pozwalą odprowadzić limfę i tym samym pozbyć się opuchnięć od oczami i obrzęku na twarzy.

Gua sha – co to jest i dlaczego jest lepsze od jadeitowego masażera do twarzy?

Jak się okazuje, kamienny roller do masażu twarzy ma sporą konkurencję. A jest nią gua sha, czyli niewielka płytka o charakterystycznym – zaokrąglonym kształcie. Jak wykonać masaż twarzy i cała za jej pomocą? Dlaczego warto mieć ją w swojej kosmetyczce? Oto wszystko, co warto wiedzieć na ten temat.
Gua sha – co to jest?
fot. Getty Images

Dodatkowo regularny masaż działa przeciwzmarszczkowo. I to właśnie dzięki oddziaływaniu na mięśnie twarzy (jeśli do tego dodać jogę twarzy, możemy spodziewać naprawdę spektakularnych efektów). Do wykonania rollera najczęściej stosuje się kwarc lub jadeit - kamienie znane ze swych dobroczynnych właściwości już w Chinach w czasach starożytnych. Zobacz poniżej.

Miłośniczki rollera ręczą także za jego właściwości konturujące – w komentarzach na Instagramie dominują opinie, zgodnie z którymi regularne stosowanie jade rollera widocznie wyszczupla twarz (a przynajmniej sprawia takie wrażenie).

Jaki masażer do twarzy wybrać?

Rollery wykonane z jadeitu i różowego kwarcu należą do grona najpopularniejszych. Jednak na rynku dostępnych jest o wiele więcej opcji. Jeśli więc zastanawiasz się, jaki masażer do twarzy wybrać, zwróć uwagę na właściwości poszczególnych kamieni. Na przykład: czysty kwarc działa łagodząco, chłodząco, redukuje zaczerwienienia i podrażnienia skóry. Z kolei fioletowy ametyst oraz biały opal mają silne działanie energetyczne.

Marki oferujące akcesoria do pielęgnacji chętnie eksperymentują. Właśnie dlatego na rynku regularnie pojawiają się nowe masażery do twarzy, które zaskakują nie tylko swoimi właściwościami, ale również wyglądem, np. kształtem kamienia. Klasyczny roller z kamieniem jest najbardziej uniwersalny. Jeśli natomiast chcesz się skupić na konkretnej partii, np. na linii żuchwy, możesz sięgnąć po masażer do twarzy z dwoma kamieniami w kształcie kul.

Jak stosować masażer do twarzy?

Cały sekret jade rollera tkwi w odpowiednim kierunku masowania – zawsze róbcie to w górę i na zewnątrz; grawitacja sama w sobie wyrządza wystarczająco dużo szkody i nie trzeba jej w tym pomagać. Warto pamiętać, by przed masażem zaaplikować na buzię serum – tutaj obowiązuje ta sama zasada, co przy masażu pleców – jest dużo przyjemniejszy, gdy wykonamy go z olejkiem. Co do częstotliwości i systematyczności – to działa tak jak każdy trening, więc warto włączyć ten masaż do codziennej porannej pielęgnacyjnej rutyny. Efekty widać już po kilku tygodniach. Jak je wzmocnić? Dać przyjaciółce do ręki drugi jade roller i poddać się takiej podwójnej przyjemności – bo to także jego niezaprzeczalna zaleta.

Masaż twarzy, czyli kilka minut dziennie, dzięki którym poprawisz kondycję skóry i zrelaksujesz się. Podpowiadamy, jak go wykonać

Masaż twarzy to sposób na poprawę kondycji skóry, który możesz wykonać samodzielnie we własnym domu. Jakie daje korzyści i kto powinien go wykonywać? Jakie są rodzaje masażu twarzy i przyrządy, które do niego służą? Na te oraz wiele więcej pytań odpowiadam w artykule.
Masaż twarzy
fot. Getty Images

Dla kogo stworzono masażer do twarzy?

Warto jednak zaznaczyć, że niektóre osoby nie powinny używać rollera jadeitowego. O kogo chodzi? Jeśli borykacie się z trądzikiem różowatym albo pękającymi naczynkami, bezpieczniej będzie postawić na inne pielęgnacyjne gadżety – skóra nie potrzebuje dodatkowego bodźca zwiększającego ukrwienie.

Reklama

Gdzie można kupić masażer do twarzy i ile kosztuje?

Rollery do masażu twarzy cieszą się ogromną popularnością. Dlatego coraz więcej marek pielęgnacyjnych (i nie tylko) decyduje się na wprowadzenie ich do swojej oferty. Kamienne masażery możesz kupić teraz zarówno stacjonarnie (np. w popularnych drogeriach, na czele z Rossmann), jak i online – sprawdź poniżej. Ich ceny wahają się od kilkudziesięciu do nawet 200 zł. A to ze względu na surowce, z których zostały wykonane. Naszym zdaniem warto postawić na ten od sprawdzonej marki – tańsze mogą szybko się „zużywać” i podrażniać delikatną skore twarzy.

Przetestowałam jadeitowy wałeczek do masażu twarzy (i powiem Ci czy on działa)

Influencerki oszalały na jego punkcie, choć medycyna chińska zna go od wieków. Jadeitowy roller do masażu twarzy nie kosztuje dużo, ale daje niesamowite efekty. Kupiłam go i wypróbowałam na własnej skórze. A teraz powiem ci, jak działa.
Roller do twarzy
fot. Getty Images
Reklama
Reklama
Reklama