Reklama

W tym artykule:

  1. Pielęgnacyjny samoopalacz Self Tanning Hydrating Body Skin Care Sisley
  2. Samoopalacz wegański Self Tanning Mouse Bali Body
  3. Samoopalacz w płynie Isle of Paradise
  4. Samoopalacz Self Sun Body Tined Lotion Clinique
  5. Balsam do opalania do twarzy i ciała Nutridome SPF 30
  6. Emulsja do opalania twarzy i ciała z jogurtem Korres SPF 20
  7. Mgiełka przyspieszająca opalanie z olejkiem z arbuza The Fox Tan
Reklama

Letnie miesiące mijają szybciej niż pozostałe, prawda? A to oznacza, że szansa na zdobycie opalenizny nie trwa wiecznie (no, chyba że non stop jesteście na wakacjach, czego wam zazdrościmy). Połowa lata, czyli sierpień, bo jednak całkiem sporo okazji, by sprawić, aby wasza skóra piękny złocisty kolor i to w mig. I nie, nie namawiamy was w tym momencie, abyście spędzały godziny na słońcu. Sugerujemy raczej sięgnięcie po odpowiednie kosmetyki. Są to zarówno produkty mające na celu wymuszenie opalenizny, czyli samoopalacze, jak i specyfiki przyspieszające opaleniznę. Które wybrać? Podpowiadamy!

Pielęgnacyjny samoopalacz Self Tanning Hydrating Body Skin Care Sisley

Jeżeli lubicie samoopalacze, koniecznie sprawdźcie ten marki Sisley, bo działa ekspresowo. Opalenizna widoczna jest na ciele już po dwóch(!) godzinach, a wasze ciało jest odpowiednio wypielęgnowane. Pamiętajcie jednak, aby nie przesadzić z jego stosowaniem: 2-3 razy w tygodniu w zupełności wystarczy.

Kosmetyki po opalaniu, czyli balsamy i kremy, które warto wypróbować, by zabezpieczyć skórę i opaleniznę

Zabezpieczenie skóry przed słońcem to podstawa opalania. Ale to, co zrobimy z ciałem po zejściu ze słońca jest równie ważne. Dlatego balsamy i kremy po opalaniu muszą znaleźć się w waszej wakacyjnej kosmetyczce. Po jakie kosmetyki po opalaniu warto sięgnąć? Podpowiadamy!
Kosmetyki po opalaniu, czyli balsamy i kremy, które warto wypróbować, by zabezpieczyć skórę i opaleniznę
fot. Getty Images

Samoopalacz wegański Self Tanning Mouse Bali Body

Co urzekło nas w tym produkcie? Podróżny format, wegański skład (czyli bez składników pochodzenia zwierzęcego) i konsystencja w formie pianki. Dzięki temu ten samoopalacz bardzo łatwo się wchłania i schnie.

Samoopalacz w płynie Isle of Paradise

Nie miałyście jeszcze okazji wypróbować samoopalacza w płynie? Proponujemy zacząć od tego produktu. Zawiera on naturalne olejki samoopalające z awokado, nasion chia oraz kokosa i nadaje skórze naturalny, lekko opalony blask, bez zapachu sztucznej opalenizny, zacieków i pomarańczowego odcienia. Ten akurat nadaje się do średniej karnacji, ale marka ma w ofercie też inne opcje.

Samoopalacz Self Sun Body Tined Lotion Clinique

Jeśli boicie się sięgnąć po samoopalacz, bo macie cerę trądzikową i nie chcecie pogorszyć jej stanu, z tym produktem możecie być spokojne: nic takiego się nie wydarzy. Wszystko to dzięki beztłuszczowej formule. Koloryzująca emulsja Clinique daje efekty już po kilku godzinach, a skóra nie tylko nabiera złocistego koloru, ale także jest przyjemnie gładka.

Kalkulator Opalania obliczy, ile czasu możecie spędzić na słońcu

Jak opalać się bezpiecznie podczas wakacji, żeby nie ucierpiała na tym nasza skóra? Z pomocą przychodzi Kalkulator Opalania. To game changer.
jak opalać się bezpiecznie?
Fot. Getty Images / David Lees

Balsam do opalania do twarzy i ciała Nutridome SPF 30

W opalaniu od błyskawicznej opalenizny ważniejsza jest dla was ochrona i pielęgnacja skóry? Wybierzcie produkt, który ma filtr SPF 30 oraz naturalne składniki przyspieszające opaleniznę i odżywiające skórę także w trakcie kąpieli słonecznych. Ten od Nutridome ma w składzie m.in. olej z awokado, który głęboko nawilża i wygładza skórę oraz opóźnia procesy starzenia, a także wyciąg z aloesu i olej z nasion słonecznika wykazujące właściwości ochronne.

Emulsja do opalania twarzy i ciała z jogurtem Korres SPF 20

Posiadaczki skóry wrażliwej często rezygnują z wychodzenia na słońce, bo boją się podrażnień. Słusznie, jeśli nie sięgają po odpowiednie kosmetyki do opalania. Emulsja od marki Korres jest bezpieczna nawet dla skóry wyjątkowo delikatnej, bo w swoim składzie posiada organiczny jogurt działający niczym opatrunek i będący naturalnym źródłem laktozy, protein, minerałów oraz witamin.

Reklama

Mgiełka przyspieszająca opalanie z olejkiem z arbuza The Fox Tan

Zawarte w mgiełce składniki przyspieszają produkcję melaniny, dzięki czemu ciało szybciej nabiera brązowego odcienia, zaś olejek z pestek arbuza zabezpiecza skórę przed utratą wody i dba o jej jędrność. Ważne, aby pamiętać, że mgiełkę stosuje się już po nałożeniu kosmetyku z filtrem i odczekaniu chwili, by ten mógł wniknąć w głąb skóry.

Mity urodowe związane ze słońcem i opalaniem. Szefowa działu Uroda magazynu GLAMOUR rozprawia się w tymi najpopularniejszymi [Beauty Piątek]

Czy po nałożeniu kremu z filtrem można się opalić? Czy słońce leczy trądzik? Joanna Winiarska, szefowa działu Uroda magazynu GLAMOUR obala najpopularniejsze mity urodowe związane ze słońcem i opalaniem się. Zobacz wideo, które nagrała w ramach cyklu Beauty Piątek.
Mity urodowe związane ze słońcem i opalaniem
fot. Getty Images
Reklama
Reklama
Reklama