Olej z wiesiołka na twarz i włosy – cudo z apteki, po które warto sięgać. Nawilża mocno, skutecznie i długotrwale
Olej z wiesiołka na twarz i włosy to ulubieniec naszych mam i babć. Dziś również chętnie po niego sięgamy. Jak go stosować i gdzie kupić? Sprawdźcie koniecznie.
- Redakcja
W tym artykule:
- Olej z wiesiołka – właściwości
- Olej z wiesiołka na twarz – jak stosować?
- Olej z wiesiołka na włosy – jak stosować?
- Olej z wiesiołka – cena
- Olej z wiesiołka w kosmetykach
Krem i olej z wiesiołka wiele z nas pamięta jeszcze z kosmetyczki mamy, czy babci. To jeden z najczęstszych wyborów do pielęgnacji skóry, także dziecięcej. Jak olejek z wiesiołka działa na twarz? Jak wpływa na kondycję włosów? Poznajcie jego właściwości i zastosowanie.
Olej z wiesiołka – właściwości
Olej z wiesiołka na twarz to jeden z najlepszych sposobów na przywrócenie jej nawilżenia, jędrności, zdrowego blasku i siły. Wiesiołek to roślina pospolita i niepozorna, a przez to przez wielu niedoceniana. Na szczęście współczesna kosmetyka odkryła na nowo jego właściwości, z których korzystały jeszcze nasze babcie i mamy. Wśród najważniejszych właściwości oleju z wiesiołka wymienia się zdolności: nawilżające, uelastyczniające, wzmacniające i głęboko odżywcze. Krem lub olej z wiesiołka mamy często nakładały swoim dzieciom na buzię przed wyjściem na mróz. Ma on wspaniałe właściwości ochronne, przede wszystkim dzięki zawartości: NNKT, czyli nienasyconych kwasów tłuszczowych: zwłaszcza kwasów omega-6; minerałów, takich jak magnez, cynk, wapń oraz witamin – przede wszystkim zaś witaminy E, która znana jest jako najsilniejszy antyoksydant. Olej z wiesiołka dba więc kompleksowo o skórę, chroniąc ją przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, a także uzupełniając niedobory i dogłębnie odżywiając ją. Olej z wiesiołka jest również bardzo łagodny i raczej nie powoduje uczuleń, a ze względu na cenny i bezpieczny dla skóry skład, może być stosowany także na wrażliwą skórę dziecka.
Olejek z wiesiołka może mieć tyle zastosowań, ile sama dla niego znajdziesz. Jest delikatny i niekomodogenny (nie zapycha porów skóry), dzięki czemu można stosować go w zasadzie do każdego rodzaju cery i na każdy typ włosów.
Olej z wiesiołka na twarz – jak stosować?
Olej z wiesiołka nakładany na twarz zadziała jak najlepsza maseczka odżywcza i regenerująca. Bogata formuła dostarczy skórze niezbędnych składników regenerujących, a przy tym nie zatka porów. Stosowanie oleju z wiesiołka na twarz jest zalecane przede wszystkim zimą, gdy panują warunki trudne dla skóry. Mróz, wiatr i suche powietrze w pomieszczeniach prowadzą do zachwiania warstwy hydrolipidowej naskórka, przez co skóra może stać się odwodniona i podatna na podrażnienia. Olej z wiesiołka na skórę twarzy można stosować na kilka sposobów:
- jako maseczkę odżywczą na noc – niewielką ilość nanieś na oczyszczoną skórę twarzy, zamiast kremu. Dla wzmocnienia efektu możesz zaaplikować pod niego serum
- na dzień, zamiast kremu – jeśli masz cienką, suchą i wiotką skórę, ten sposób sprawdzi się doskonale zimą, przed wyjściem na mróz
- do masażu – nic nie pobudza skóry do regeneracji lepiej niż masaż. Aby był skuteczny, trzeba użyć do niego odpowiedniego kremu lub oleju. Kosmetyki te nie tylko zwiększą poślizg palców po skórze, ale także zostaną wmasowane, dzięki czemu składniki odżywcze dotrą głębiej, a tym samym – będą bardziej skuteczne.
Czy można stosować olej z wiesiołka na trądzik?
Tak! Nie zatyka porów skóry, a przy tym zadziała na nią wzmacniająco, odbudowująco i kojąco. Jak jeszcze można stosować olej z wiesiołka?
Olej z wiesiołka na włosy – jak stosować?
Olej z wiesiołka ma w kosmetyce szerokie zastosowanie. Można wykorzystać go również do pielęgnacji włosów, dłoni i paznokci. Ma wspaniałe właściwości regeneracyjne i kojące, dzięki czemu stanowi wyśmienity, bogaty koktajl odżywczy. Olej z wiesiołka na włosy również możesz stosować na kilka sposobów:
- samodzielnie, do olejowania pasemek – w wilgotne lub suche (czyste) włosy wmasuj równomiernie olejek, pozostaw pod czepkiem foliowym na przynajmniej pół godziny, a następnie zmyj delikatnym szamponem;
- jako serum do końcówek – kroplę oleju z wiesiołka rozetrzyj w dłoniach i wgnieć w końcówki;
- jako dodatek do masek i odżywek – wzmocnisz w ten sposób ich działanie odżywcze i nawilżające.
Soda oczyszczona na włosy – rozjaśnia i ogranicza przetłuszczanie. Jak ją stosować?
Soda oczyszczona na włosy, serio? Tak! I to wcale nie jest żart. Ten niepozorny składnik może sprawić, że wreszcie przestaną się przetłuszczać. Jak jej używać?Olej z wiesiołka – cena
Olej z wiesiołka to nie tylko skuteczna, ale także tania (a więc dostępna dla każdego!) kuracja wzmacniająca skórę, włosy i paznokcie. Czysty olej można także pić i dodawać go do potraw. Ceny różnią się w zależności od producenta, jednak olej z wiesiołka kosztuje zazwyczaj około 20 zł/100 ml.
Olej z wiesiołka w kosmetykach
Szukacie oleju z wiesiołka w kosmetykach? Sprawdźcie nasze propozycje. Przestawiamy warte uwagi kosmetyki, które go zawierają.
Bogaty krem nawilżający z olejkiem z wiesiołka MIXA Extreme Nutrition
Bogaty krem nawilżający MIXA Extreme Nutrition pomaga odbudować barierę ochronną skóry, dzięki czemu zapobiega nadmiernej utracie jej wewnętrznej wilgoci. Intensywnie odżywia i nawilża skórę, a jednocześnie szybko się wchłania i nie pozostawia po sobie tłustego filmu. Efektem jest uczucie natychmiastowej ulgi, całkowite ukojenie i zmiękczenie skóry.
Rewitalizujące serum do twarzy Weleda Evening Primrose
Rewitalizujące serum do twarzy z wiesiołkiem Weleda zapewnia skórze skoncentrowaną pielęgnację, która stymuluje komórki, wzmacniając i ujędrniając kontury twarzy. Olej z wiesiołka wykazuje niezwykłą zdolność zamykania w skórze niezbędnego nawilżenia, chroniąc ją tym samym przed wysuszeniem, a formuła wzbogacona w ekstrakty z prawoślazu lekarskiego i aloesu optymalnie odżywia i pielęgnuje skórę.
Balsam do twarzy i ciała Avène Xera Calm A.D
Powstał z myślą o osobach zmagających się z suchą i wrażliwą cerą, a także atopowym zapaleniem skóry. Avène Xera Calm A.D to balsam do ciała i twarzy, który uzupełnia lipidy odpowiedzialne m.in. za utrzymywanie odpowiedniego poziomu nawilżenia naskórka. Redukuje stany zapalne, odżywia i zmiękcza. Koi podrażnienia i dodatkowo wspomaga barierę ochronną.