Ogórek na oczy: co daje, ile i jak często go trzymać? Domowymi sposobami zwalcz opuchliznę oczu
Ogórek na oczy – czy to działa? Oczywiście, że tak, w dodatku całkiem skutecznie. To zaskakujące, ale to niepozorne warzywo wywiera niezwykle korzystny wpływ na cerę, także na skórę pod oczami. W tym miejscu nie kończy się jednak lista jego dobroczynnych właściwości. Okłady z ogórka pomogą też pozbyć się wielu niedoskonałości cery, z którymi dotąd nie mogłaś sobie poradzić.
- Redakcja
W tym artykule:
- Ogórek zielony na oczy – co daje?
- Ogórek na oczy i opuchlizna znika?
- Plastry ogórka na twarz
- Okłady z ogórka na oczy w domu
- Ogórek na oczy – ile trzymać?
- Ogórek na oczy – jak często?
Ogórek zielony na oczy – co daje?
Ogórek na oczy to nie mit. Warzywo, które tak chętnie wykorzystujemy w kuchni, jest doceniane także w przemyśle kosmetycznym. Ogórek jest częstym składnikiem maseczek i kremów do twarzy, także tych, które sygnują najbardziej uznani producenci. Zapewniamy, że nie jest to marketingowy trik. Ogórek wykazuje właściwości wybielające, zmiękczające i nawilżające skórę. Z tego względu, przyczynia się do redukcji wszystkich widocznych niedoskonałości - niewielkich blizn potrądzikowych, plam o podłożu hormonalnym, piegów oraz cieni pod oczami. Nie należy spodziewać się, że plastry ogórka na oczy rozwiążą wszystkie problemy, zwłaszcza jeżeli mowa o dość mocnych przebarwieniach, obecnych na skórze od wielu lat. Rezultaty będą jednak widoczne, tym bardziej, że ogórek wykazuje też właściwości rozświetlające. Okład z ogórka reguluje funkcję gruczołów łojowych, dzięki czemu pomaga redukować wydzielanie sebum. Ze względu na właściwości łagodzące, przyda się tez, gdy przesadzimy z opalaniem. Ponadto, ogórek wykazuje właściwości ściągające i delikatnie oczyszcza skórę Skąd bierze się tak pozytywne wpływ ogórka na skórę? Spieszymy z wyjaśnieniem.
Ogórek na oczy i opuchlizna znika?
Ogórek na oczy zlikwiduje opuchliznę? Okazuje się, że tak! Ta niezwykła właściwość ogórka wynika z bogatej zawartości wody. Ułożone na oczach plastry z ogórka, nawilżają i regenerują skórę, a jeżeli wcześniej zostały schłodzone w lodówce, zadziałają jak kostki lodu, doprowadzając do zmniejszenia obrzęku. Opuchliźnie często towarzyszą zasinienia. Spokojnie, okłady z ogórka rozwiążą także ten problem. Dzięki zawartości witaminy K, która wpływa na poprawę kolorytu skóry, ogórek wspomaga wchłanianie siniaków oraz rozjaśnia cerę. Ponadto, ogórki zawierają askorbinazę – enzym, który wykazuje delikatne działanie rozjaśniające. W rezultacie, okłady z ogórka na oczy pomagają pozbyć się nieestetycznych podkówek.
Plastry ogórka na twarz
Okłady z ogórka warto stosować nie tylko na oczy, ale i na całą twarz, zwłaszcza jeżeli zmagasz się z cerą tłustą i trądzikową. W tym miejscu warto podkreślić, że pH tego warzywa jest identyczne z odczynem, jaki wykazuje skóra. Dzięki temu, działanie zawartych w tym warzywie składników odżywczych jest skuteczniejsze. Ogórki zawierają dwa składniki, które są szczególnie ważne w pielęgnacji cery tłustej i trądzikowej. Mowa o potasie i siarce. Pierwszy z nich odpowiada za regulację pracy gruczołów łojowych, natomiast drugi - wykazuje działanie keratoplastyczne, czyli redukuje zrogowaciałą warstwę naskórka, zmniejsza wydzielanie łoju oraz hamuje rozwój bakterii i grzybów. Ze względu na zawartość witaminy C, plastry ogórka działają przeciwutleniająco, hamują rozwój wolnych rodników i stymulują produkcję kolagenu, doprowadzając w ten sposób do uelastycznienia skóry.
Okłady z ogórka na oczy w domu
Ogórek na oczy to prosty zabieg, który każda z nas może przeprowadzić w domu. Wymaga minimum wysiłku, bo wszystko, co trzeba zrobić, to dokładnie umyć warzywo i pokroić w plastry. Ogórek można obrać ze skórki, ale nie jest to konieczne. Tak przygotowane okłady wkładamy do miseczki i przykrywamy czystą ściereczką. Naczynie wkładamy do lodówki i czekamy minimum 60 minut. Jeżeli czas jest dla ciebie dobrem luksusowym, pokrojone warzywo możesz umieścić w zamrażalniku. Po 10 minutach, będzie wystarczająco schłodzone. Plasterki ogórka przykładamy do oczu – po jednym na każde oko. Ważne jest, aby okład dokładnie przylegał do miejsc, w których występują cienie i opuchlizna.
To ulubiony krem pod oczy redaktorek i beauty influencerek – działa cuda >>>
Ogórek na oczy – ile trzymać?
Ogórek na oczy powinien być stosowany przez 10-15 minut. Po tym czasie, wyjmij z lodówki świeże plastry, przyłóż je do oczu i pozostaw na kolejne 10 minut. Czas trwania zabiegu wykorzystaj na własną przyjemność – włącz ulubioną muzykę i zapomnij o codziennych troskach. Pamiętaj, że redukcja stresu sprzyja poprawie kondycji cery. Jeżeli zmagasz się z cerą suchą, tłustą lub trądzikową, plastry ogórka ułóż na całej twarzy i na szyi. Postępuj dokładnie tak samo, jak w przypadku okładów na oczy – pokrojone warzywo najpierw należy schłodzić w lodówce, pozostaw okład na 10-15 minut, po czym zmień plastry na świeże i oddaj się błogiemu uczuciu odprężenia na kolejne 10 minut. Pamiętaj, że raz wykorzystane plastry ogórka nie nadają się do kolejnego zastosowania. Na szczęście, ten zabieg upiększający jest wyjątkowo tani. Nie zapomnij przemyć twarzy po skończonym zabiegu. Możesz użyć chłodnej wody, ale lepiej sprawdzi się delikatny tonik.
Ogórek na oczy – jak często?
Ogórek na oczy powinien być stosowany doraźnie, gdy sytuacja tego wymaga. Nieprzespana noc, stresujący dzień, długa paca przed ekranem komputera – wszystko to stanowi niemal pewną receptę na podkówki pod oczami, których nie zamaskuje żaden makijaż, tym bardziej, jeżeli wraz z cieniami pojawi się też opuchlizna. Aby tego uniknąć, wieczorem zastosuj dobroczynny okład z ogórka. W celu nawilżenia i odżywienia skóry, okłady z ogórka stosuj minimum 3 razy w tygodniu. Szybko dostrzeżesz pozytywne działanie takiego zabiegu – kondycja skóry ulegnie znaczącej poprawie, a ty zyskasz kilka cennych chwil, które będą tylko dla ciebie.