Reklama

W tym artykule:

  1. Jak działa i co zawiera masło murumuru?
  2. Jak często stosować masło murumuru? I z czym można je łączyć?
  3. Rewolucyjne działanie masła murumuru w pielęgnacji skóry!
  4. Jak stosować produkty zawierające wyciąg murumuru?
Reklama

Murumuru, choć właściwie Astrocaryum murumuru pochodzi z Brazylii. Amazońska palma wydaje jadalne owoce. Po wyekstrahowaniu nasion powstaje nawilżająca substancja. Jednak pozyskanie jej stanowi nie lada wyzwanie. Dojrzałe owoce palmowe mają smaczny, żółtawy miąższ, który chroni gruby kolczasty pancerz. Łodygi oraz kiście pokryte są kolcami, które osiągają nawet do 20 cm! Aby uzyskać dobroć amazońskiej natury, trzeba się natrudzić. Owoce pokryte są twardą łupiną, dlatego do ich nasion można dostać się dopiero po wcześniejszym wysuszeniu owocu. Masło o orzechowym aromacie pozyskiwane jest z wysuszonych nasion w specjalnych prasach. Jest to pracochłonny proces, jednak efekty, jakie daje masło murumuru, są fenomenalne!

Masło do demakijażu – jak używać? Wyjaśniamy i wskazujemy najlepsze kosmetyki

Masło do demakijażu to absolutny hit na rynku beauty. Skutecznie usuwa makijaż, brud i zanieczyszczenia, a zarazem jest delikatny dla skóry. Jak używać masełka, u kogo się sprawdzi, a także gdzie szukać najlepszego produktu? Odpowiadamy na najważniejsze pytania i wskazujemy najlepsze kosmetyki do demakijażu.
Masło do demakijażu
fot. Adobe Stock

Jak działa i co zawiera masło murumuru?

Wysoce nawilżające masło świetnie sprawdzi się w pielęgnacji suchej skóry. „Roślinna lanolina” zmiękcza skórę, przez co staje się ona gładka, elastyczna i jędrna. Murumuru jest bogate w kwasy tłuszczowe, w tym kwas laurynowy i kwas mirystynowy, które wspomagają naturalną barierę skórną i zapobiegają utracie wilgoci. Co więcej, działa przeciwzapalnie, przeciwwirusowo, przeciwbakteryjnie, nie podrażnia. Do kolejnych zalet masła murumuru zaliczają się zawarte w nim przeciwutleniacze oraz prowitamina A i witamina C. Na popularność masła oraz korzyść naszej skóry działa jego niska kwasowość - 4-5%. Z tego tytułu masło murumuru jest fenomenalne dla skóry starzejącej się lub chronicznie przesuszonej. Kojące właściwości masła korzystnie wpływają podczas leczenia egzemy, łuszczycy, otarć czy pęknięć, podrażnień. Jednak produkty zawierające to masło nie są rekomendowane dla skóry trądzikowej.

Masło murumuru można stosować w czystej postaci lub mieszając je z maściami, kremami czy balsamami do ust (wówczas w proporcji do 40% zawartości kosmetyku). Masło rozpuszcza się już w 33 stopniach, więc nałożone na ciało samoistnie się podgrzewa, przybierając płynną konsystencję. Stosuj w pielęgnacji całego ciała – od nawilżenia ust po spękane stopy.

Jak często stosować masło murumuru? I z czym można je łączyć?

Produkty nawilżające na bazie wyciągu z murumuru można stosować w codziennej pielęgnacji, aby zapewnić skórze optymalne nawilżenie. Murumuru posiadające właściwości łagodzące, można łączyć z większością produktów kosmetycznych. Jako „nawilżacz” świetnie sprawdzi się razem ze składnikiem utrzymującym wilgoć skóry, takim jak kwas hialuronowy czy gliceryna, ponieważ pomagają one wchłonąć wilgoć, nie usuwają jej z powierzchni skóry. Co więcej, murumuru działa rewelacyjnie z emolientami – warto zatem zaopatrzyć się równieżw masło kakaowe, olej z awokado, masło shea, witaminę E czy olej kokosowy. Jednak uwaga, szczególnie teraz, w okresie letnim, nie należy łączyć masła murumuru razem z filtrem przeciwsłonecznym. Murumuru obniża bowiem działanie filtru, spada jego efektywność, przez co nasza skóra przestaje być chroniona.

Masło shea – świetny składnik na twarz i na włosy. Właściwości, zastosowanie, cena, opinie, gdzie kupić

Masło shea to jeden z cieszących się świetną opinią naturalnych składników regenerujących. Doskonale pielęgnuje i wzmacnia skórę, ale także włosy i paznokcie. Może być stosowane samodzielnie albo jako składnik preparatów pielęgnacyjnych. Dlaczego masło shea cieszy się tak ogromną popularnością? Poznaj jego właściwości i zastosowanie.
Masło shea – świetny składnik na twarz i na włosy. Właściwości, zastosowanie, cena, opinie, gdzie kupić
fot. Instagram.com/thebodyshop

Rewolucyjne działanie masła murumuru w pielęgnacji skóry!

Jak wiadomo, produkty bogate w kwasy tłuszczowe, idąc dalej oleje czy masła, mogą zapychać pory. Składnik, jakim jest murumuru, nie jest tak komedogenny jak inne oleje czy masła, przez co nawilża, „impregnuje” skórę, nie powodując zapchania ujść gruczołów łojowych, a co za tym idzie – wyprysków. Brzmi jak spełnienie marzeń! Należy jednak pamiętać, że murumuru pozyskiwane jest z nasion palmowych, przez co alergicy uczuleni na orzechy powinni najpierw nanieść niewielką ilość produktu na mały obszar skóry i sprawdzić, czy nie zachodzi reakcja alergiczna. Przezorny zawsze ubezpieczony!

Reklama

Jak stosować produkty zawierające wyciąg murumuru?

Najlepsze rezultaty osiągniemy stosując murumuru zaraz po kąpieli lub prysznicu. Nałożony na wilgotną po myciu skórę, zatrzyma wilgoć, przez co pozostanie ona nawilżona przez dłuższy czas.

Ten krem z filtrem SPF 50 to światowy bestseller! Jest niewidoczny na skórze i zapewnia silną ochronę przed promieniowaniem słonecznym

Krem z filtrem przeciwsłonecznym The Body Shop to absolutny hit na rynku beauty. Skutecznie chroni przed promieniowaniem UVA i UVB (zawiera faktor SPF 50 PA ++++), a jednocześnie nie pozostawia białych, tłustych śladów – jest kompletnie niewidoczny na skórze. Teraz znów jest w sprzedaży!
Ten krem z filtrem SPF 50 to światowy bestseller!
fot. Adobe Stock
Reklama
Reklama
Reklama