Reklama

W tym artykule:

  1. Jak działają maseczki żelowe?
  2. Maska żelowa na twarz – dlaczego warto?
  3. Jaką maskę żelową wybrać?
  4. Jak nałożyć maskę żelową na twarz?
  5. 5 wskazówek jak nakładać maskę żelową na twarz
Reklama

Maska żelowa na twarz, zwłaszcza ta w formie hydrożelowej, to popularny zabieg pielęgnacyjny, który dostarcza skórze intensywnego nawilżenia i korzystnych składników aktywnych. Są to maseczki odpowiednie dla różnych rodzajów skóry, łatwe w użyciu i zazwyczaj niedrogie. Po które warto sięgać? Podpowiadamy.

Jak działają maseczki żelowe?

Maseczki żelowe na twarz, szczególnie te w płachcie, stanowią świetne uzupełnienie codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Są idealnym rozwiązaniem, gdy chcesz szybko przywrócić blask i energię skórze przed ważnym wydarzeniem czy specjalną okazją, gdyż działają jak błyskawiczna terapia nawilżająca, która poprawia ogólny stan skóry. Czym tak właściwie są? Choć na rynku znajdziemy wiele maseczek do twarzy o formule żelu lub galaretki, maseczka żelowa na twarz to najczęściej nic innego, jak hydrożelowa forma popularnej maseczki w płachcie. Nazywana również maską hydrożelową to w zasadzie grubsza, bardziej wodnista wersja maski na tkaninie. Podczas gdy maski w płachcie są często wykonane z bawełny, papieru lub bambusa, maski hydrożelowe są wykonane z grubszych materiałów, które w konsystencji przypominają żel lub galaretkę.

Maska żelowa na twarz – dlaczego warto?

Maski w płachcie wykonane z hydrożelu, lepiej utrzymują nawilżenie i dokładniej przylegają do skóry, co przemawia za ich skutecznością. Na tym ich zalety się nie kończą. Kolejnym powodem, dla którego warto wybrać maski hydrożelowe, zamiast tradycyjnych masek w płachcie na tkaninie jest ich działanie chłodzące. Co więcej, sprawiają one, że skóra staje się natychmiastowo odświeżona i wyjątkowo dobrze nawilżona. Dzięki temu maseczki hydrożelowe świetnie sprawdzają się zarówno latem, kiedy skóra potrzebuje szybkiego ochłodzenia, jak i w mroźną, suchą zimę, kiedy skóra jest bardziej podatna na wysuszenie.

Zalety stosowania masek żelowych na twarz

  • Nawilżenie – są bogate w składniki nawilżające, takie jak kwas hialuronowy czy gliceryna. Działają one na zasadzie zatrzymywania wody w skórze, co przekłada się na intensywne nawilżenie i przywrócenie skórze elastyczności.
  • Chłodzenie i łagodzenie podrażnień – dzięki swojej żelowej konsystencji, maski te mają właściwości chłodzące. Pomaga to w łagodzeniu podrażnień skóry i minimalizowania obrzęków, np. po nieprzespanej nocy. To idealne rozwiązanie po ekspozycji na słońce lub w przypadku skóry podrażnionej przez czynniki zewnętrzne.
  • Wspomaganie wchłaniania składników aktywnych – hydrożelowa struktura maski ułatwia wchłanianie składników aktywnych przez skórę, dzięki czemu maska żelowa na twarz może skuteczniej działać na głębszych warstwach skóry.
  • Redukcja obrzęków – chłodzenie i nawilżenie pomaga w redukcji obrzęków, co sprawia, że skóra wygląda na bardziej odświeżoną i wypoczętą.

Maseczki kolagenowe – czy faktycznie działają? Ekspert radzi, które produkty pomogą w walce ze starzeniem się skóry

Maseczki kolagenowe zdobywają popularność jako potencjalne remedium na postępujące starzenie się skóry. Co sprawia, że kolagen i maseczki z tym składnikiem, są tak cenione w pielęgnacji anti-aging? Sprawdźmy razem, czy maseczki kolagenowe faktycznie działają.
Maseczki kolagenowe
fot. Getty Images

Maseczki żelowe – wady

Wśród wad masek żelowych na twarz musimy wskazać ich cenę. Częściej są droższe niż te wykonane, np. z bawełnianego płatka, ze względu na zastosowanie bardziej zaawansowanej technologii i droższego materiału. Chociaż niektóre maseczki żelowe mogą być droższe, istnieje szeroka gama produktów dostępnych w różnych przedziałach cenowych. Ważne jest znalezienie równowagi pomiędzy dostępnością codziennego stosowania a bardziej luksusowymi opcjami, zwłaszcza jeśli zamierzasz je regularnie używać. Pomimo żelowej formuły, do ich wykonania najczęściej używa się biodegradowalnych, przyjaznych dla środowiska materiałów.

Jaką maskę żelową wybrać?

W przypadku wyboru żelowej maseczki na twarz główna zasada pozostaje taka sama: maseczki do twarzy wybieramy ze względu na działania i potrzeby skóry. Wybierając maseczki żelowe, zwróć uwagę na składniki aktywne, które najlepiej spełniają potrzeby twojej skóry. Na rynku dostępne są maseczki z witaminami, antyoksydantami, ekstraktami roślinnymi i innymi składnikami, które mogą działać na różne problemy skórne. W zależności od efektu, jaki chcesz uzyskać, wśród bogatej oferty tego typu maseczek, na pewno znajdziesz maskę żelową na twarz dla siebie.

Maseczka żelowa do twarzy nawilżająca

Jeżeli chcesz nawilżyć skórę, wybierz maskę, która zawiera takie składniki jak kwas hialuronowy, gliceryna, algi morskie czy pantenol. Bestsellerem w tej kategorii jest maska koreańskiej marki Dr. Jart+, Cryo Rubber with Moisturizing Hyaluronic Acid - intensywna maska nawilżająca z kwasem hialuronowym. Dzięki zastosowaniu technologi Cryo Rubber maska daje przyjemny efektem chłodzenia, koi skórę, zmniejsza obrzęki i przynosi uczucie komfortu.

Maseczka żelowa do twarzy łagodząca

Dla osób ze skórą wrażliwą lub podrażnioną polecamy maski z dodatkiem składników kojących, na przykład aloesu czy wyciągu z nagietka. Świetnym wyborem tego typu będzie Laneige Water Sleeping Mask - wodna żelowa maska na twarz na noc. Odświeżająca, wodna maska na twarz od Laneige głęboko nawilża skórę podczas snu. Swoje działanie zawdzięcza szlachetnie prostej i krótkiej formule na bazie najskuteczniejszych składników aktywnych. Hydrozjonizowana woda z lodowca, wzmocniona dodatkiem kwasu hialuronowego zapewnia wysoką dawkę wilgoci, która przenika głęboko do skóry, zapewniając jej przedłużone nawilżenie. Dodatek witamin i minerałów (cynku, magneu, potasu, wapnia) wzmacnia skórę, która jest sprężysta i ma zdrowy koloryt.

Maseczka żelowa do twarzy antyoksydacyjna

Maseczki żelowe z dodatkiem witamin (np. witaminy C) i innych antyoksydantów pomagają w ochronie skóry przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Wśród godnych uwagi polecenia produktów, znajduje się maska z polskiej marki dermokosmetyków L'biotica Hydro Fusion - hydrożelowa maska do twarzy z witaminą C, która odświeża i nadaje cerze zdrowy blask, jednocześnie zmniejszając widoczność przebarwień.

Wybór należy do ciebie, ale zanim to zrobisz upewnij się, że maska nie zawiera potencjalnie drażniących substancji. Przeprowadź test skórny, zwłaszcza jeśli masz skłonność do alergii lub twoja skóra jest podrażniona po innych zabiegach kosmetycznych.

Jak nałożyć maskę żelową na twarz?

Zasady stosowania hydrożelowej maski w płachcie nie różnią się zbytnio od zasad stosowania zwykłej maski w płachcie na tkaninie. Aby nałożyć maskę, zabezpiecz włosy za pomocą spinek lub opaski, odchyl głowę do tyłu i przyłóż maskę równo do skóry. Delikatnie dociśnij ją do skóry w okolicach oczu, nosa i ust, aby uzyskać pełny kontakt maski ze skórą. Pozostaw maskę na 20-30 minut lub do momentu, aż poczujesz, że maska ​​zaczyna robić się sucha, co oznacza wchłonięcie składników aktywnych przez skórę.

Maska algowa – jak działa i jaką wybrać? Top 5 produktów popularnych marek

Maska algowa to bazujący na naturalnych składnikach kosmetyk, który zapewnia bezpieczną i skuteczną pielęgnację skóry. Algi to rośliny wodne pełne minerałów, witamin, antyoksydantów i aminokwasów. W tym artykule przyjrzymy się bliżej ich właściwościom oraz zgłębimy się w świat masek algowych. Odkryjmy razem, dlaczego algi stały się kluczowym elementem skutecznej i nowoczesnej rutyny pielęgnacyjnej.
Maska algowa
fot. Getty Images / Tristan Fewings

5 wskazówek jak nakładać maskę żelową na twarz

Chcesz wydobyć więcej ze swojej maski żelowej do twarzy? Oto 5 wskazówek, które pomogą ci uzyskać jak najlepsze efekty.

Trzymaj maskę żelową w lodówce

Maski hydrożelowe to nie tylko skuteczny, również relaksujący zabieg, który może dostarczyć wspaniałych doznań zmysłowych. Jeśli chcesz przenieść swoje domowe spa na wyższy poziom, włóż maskę hydrożelową do lodówki na 10-25 minut przed jej użyciem.

Pozwól masce całkowicie się wchłonąć

Po zdjęciu maski hydrożelowej twoja skóra będzie mocno nawilżona, ale cały czas może nieco wilgotna. Jest to normalne, że po zdjęciu hydrożelowego płatka, skóra potrzebuje trochę więcej czasu na całkowite wchłonięcie nasączonego nim serum. Pozwól serum wchłonąć się w skórę przez kolejne 5-10 minut.

Wykonaj masaż twarzy

Wykonaj palcami delikatny masaż twarzy - mogą to być proste ruchy przypominające grę na pianinie, które pobudzą mikrokrążenie w twojej skórze.

Nie pozwól, aby nic się zmarnowało

Po wyciągnięciu hydrożelowego płatka, w opakowaniu twojej maseczki na pewno znajduje się jeszcze sporo płynu. Nie wyrzucaj go. Jest to te same serum, którym została nasączona twoja maska ​​i nadal świetnie działa na skórę. Resztę płynu z opakowania wykorzystaj jako serum do szyi i dekoltu, bo to właśnie tam powinna kończyć się pielęgnacja twarzy każdej kobiety.

Uzupełnij olejkiem do twarzy

Jedną z zalet maseczki hydrożelowej jest to, że po nałożeniu domyka składniki aktywne, aby pozostały w skórze. Kiedy zdejmujemy żelowy płatek, składniki nie są zamknięte w ten sam sposób. Jeśli używasz maski hydrożelowej przed snem, spróbuj po jej nałożeniu zaaplikować olejek do twarzy lub gęsty kremem nawilżającym. W ten sposób zapobiegniesz parowaniu ze skóry składników aktywnych podczas odpoczynku – szczególnie przy niskiej wilgotności lub w ekstremalnych temperaturach.

Reklama

Maseczki żelowe, zwłaszcza te w płachcie, mogą stanowić świetne uzupełnienie codziennej pielęgnacji skóry, dostarczając intensywnego nawilżenia i korzystnych składników aktywnych. Odpowiednie dla różnych rodzajów skóry, są łatwe w użyciu i pozostawiają skórę odświeżoną i promienną. Warto jednak podkreślić, że maseczki żelowe nie zastępują regularnej pielęgnacji skóry, ale mogą stanowić dodatkowe wsparcie.

Maseczka glow – która maseczka do twarzy nada jej blasku? Top 5 rozświetlających maseczek do twarzy

Maseczki glow, czyli maseczki o działaniu rozświetlającym to nieodłącznym element nowoczesnej pielęgnacji skóry. Po maseczkę tego typu warto sięgać nie tylko przed ważnym wydarzeniem, ale regularnie, bo to skuteczny sposób na poprawienie kondycji skóry. Dzięki starannie dobranym składnikom, maseczki te nie tylko dodają skórze blasku, ale również wpływają na jej zdrowy wygląd i kondycję. W tym artykule znajdziesz informacje na temat działania maseczek glow oraz ranking top 5 rozświetlających maseczek do twarzy. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.
Maseczka glow
fot. Getty Images / Theo Wargo
Reklama
Reklama
Reklama