Maseczki do twarzy, które kosztują niewiele, a przynoszą spektakularne efekty
Maseczki do twarzy są doskonale znane wszystkim tym, którzy decydują się na świadomą pielęgnację skóry. Korzystamy z nich po nieprzespanej nocy, w trakcie domowego rytuału SPA, przed ważnym wyjściem czy po godzinach spędzonych w podróży, np. w samolocie. To bez wątpienia jedna z najszybszych i najprostszych metod, aby poprawić kondycję cery.
- BodyBoom
W tym artykule:
- Fenomen maseczek i ich rola w pielęgnacji
- Maseczki w płacie: które wybrać?
- Nocna zmiana: zalety stosowania maseczek całonocnych
- Najważniejsza zasada pielęgnacji: demakijaż i oczyszczenie skóry
Fenomen maseczek i ich rola w pielęgnacji
Maseczki żelowe, w płachcie, w formie kremowej lub w proszku – bez względu na ich konsystencję, od lat cieszą się niegasnącą popularnością. Te w płachcie działają błyskawicznie i są gwarancją prostej aplikacji. Całonocne wesprą z kolei skórę w naturalnych, dobowych procesach odbudowy. Czym kierować się podczas ich wyboru? Dostosuj rodzaj maseczki do potrzeb twojej skóry (mając na uwadze, że latem mogą się one zmieniać).
Co je wyróżnia? Przede wszystkim skład bogatszy niż inne preparaty pielęgnacyjne. To jeden z powodów, dla których maseczki świetnie radzą sobie m.in. z przesuszeniem, nadmiernym wydzielaniem sebum czy ukojeniem skóry po dniu spędzonym na plaży. W zaledwie kilka minut sprawiają, że skóra staje się promienna i nawilżona. Co więcej, bez problemu zmieścisz je w bagażu podręcznym, dzięki czemu nie musisz „brać urlopu” od promiennego wyglądu.
Maseczki w płacie: które wybrać?
Maseczki w formie nasączonej aktywnymi składnikami tkaniny lub włókniny działają na naszą skórę niczym odżywczy, nawilżający lub kojący kompres. Obecność tkaniny również ma znaczenie. Płachta ściśle przylega bowiem do skóry i wysycha wolniej. Działając na zasadzie okluzji, sprzyja wnikaniu składników aktywnych w głąb skóry. Proces przenikania dobroczynnych składników jest ułatwiony również dzięki ciepłu, które wytwarza przykryta tkaniną skóra.
Jeśli po dniu na plaży twoja skóra potrzebuje silnej dawki nawilżenia i nawodnienia, te maski pomogą ci m.in. naprawić uszkodzenia posłoneczne i poprawią poziom nawilżenia.
Nie trzymaj ich dłużej niż zalecane 10-15 minut! Wysychająca tkanina maski, pozostając zbyt długo na skórze, zamiast skutecznie ją nawilżyć, zacznie wyciągać z niej wilgoć.
Nawilżająco-rozświetlająca maseczka w płacie FaceBoom dogłębnie nawilża, wspomaga naturalny proces odnowy naskórka i szybko przywraca skórze zdrowy, promienny wygląd. Skoncentrowana formuła (bogata w antyoksydanty oraz oleje roślinne) opóźnia proces starzenia się komórek skutecznie przeciwdziała suchości skóry i niweluje jej zmęczenie. Wystarczy 15 minut, aby zapewnić jej bardziej wypoczęty wygląd.
Synbiotyczna aktywnie rewitalizująca maska w płacie Total Revital Solution daje odczuwalny i widoczny efekt rozświetlenia, odświeżenia oraz wygładzenia cery. Zawarte w niej składniki aktywne: ficyna (mikrozłuszczający enzym z figi, endemiczna algę niebieska LANABLUE, kombucha, amino-complex, symbiotyki, skwalan, witamina E i masło shea) intensywnie nawilżają, przywracają skórze komfort i zapewniają promienny wygląd.
Maski w płachcie podczas urlopu
Powodów, dla których warto wziąć maski w płachcie na wakacyjny wyjazd, jest wiele. Nie wymagają zmywania (możemy więc stosować je nawet w sytuacji, kiedy dostęp do wody jest ograniczony) nie brudzą, są idealnie dopasowane do twarzy. Małe opakowanie sprawdzi się także wtedy, kiedy jesteśmy wyliczeni co do grama bagażu.
Nocna zmiana: zalety stosowania maseczek całonocnych
Wiedziałaś, że skóra ok. godziny 18:00 „przestawia się” na tryb nocny? Oznacza to, że ma wtedy czas na regenerację i odnowę uszkodzeń, które powstały w ciągu dnia. Zaleca się więc w godzinach wieczornych zmyć makijaż i zadbać o odpowiednią pielęgnację. Świetnie sprawdzają się wówczas całonocne maseczki. Ich działanie jest dłuższe niż w przypadku tradycyjnych masek, a dodatkowo nie trzeba ich zmywać.
Poniżej znajdziesz maski, które pomogą ci, kiedy twoja cera źle znosi zmianę warunków czy diety podczas wakacyjnych wyjazdów. Sięgnij po nie, jeśli twoja skóra nadmiernie się przetłuszcza i pojawiają się niedoskonałości.
Całonocna maska-serum normalizująco-matująca Sleeping Mask zawiera w sobie 3 formy kwasu salicylowego, niacynamid oraz tlenek cynku. Regulują one aktywność gruczołów łojowych i przeciwdziałają tworzeniu się zaskórników oraz trądziku. Wzbogacenie formuły o witaminę C oraz synbiotyk wpływa z kolei pozytywnie na przebarwienia i utrzymywanie równowagi mikrobiomu.
Użyj tej maseczki wieczorem, a rano twoja skóra będzie świeża, bez efektu świecenia i doskonale nawilżona.
Matująco-normalizująca maseczka do twarzy FaceBoom Seboom oczyszcza z codziennych zanieczyszczeń i nadmiaru serum oraz reguluje jego wydzielanie. Ma wegańską formułę. Zawiera m.in. glinkę, tlenek cynku, kombuchę, ekstrakt z trawy cytrynowej oraz glukonolakton, który działa antyoksydacyjnie i przyspiesza regenerację skóry.
Najważniejsza zasada pielęgnacji: demakijaż i oczyszczenie skóry
Warto pamiętać, że żadna maska nie zdziała cudów, jeśli przed jej nałożeniem nie zadbasz o demakijaż i dokładne oczyszczenie skóry. Najskuteczniejsze będzie oczywiście dwuetapowe oczyszczanie skóry.
W pierwszym kroku możesz wykorzystać olejek, masło do demakijażu lub płyn micelarny, który ma właściwości lipofilowe i hydrofilowe. Drugi krok to mycie kosmetykiem z użyciem wody. Dopiero na tak przygotowaną skórę możesz nałożyć maseczkę.
Synbiotyczna woda micelarna Total Revital Solution w łagodny sposób usuwa brud, nadmiar sebum i makijaż, także ten wodoodporny. Dzięki zawartym w niej składnikom aktywnym, ta woda micelarna wspiera w utrzymaniu optymalnego nawilżenia i dobrej kondycji naskórka. Jest przyjazna dla naturalnego pH skóry.
Silnie nawilżająca pianka do mycia twarzy FaceBoom Skin Dopamine to absolutny must have! Delikatnie oczyszcza skórę, a zawarte w niej: betaina, pantenol i inulina sprawiają, że jej formuła działa również kojąco na podrażnia i wzmacnia równowagę mikrobiomu.