Krople żołądkowe na włosy – skuteczne na wypadanie włosów. Efekty i opinie
Słyszałaś już, że krople żołądkowe są świetnym sposobem na wzmocnienie włosów? Ten babciny lek, dostępny w każdej aptece, ma wiele ciekawych zastosowań, a jedno z nich, czyli wcierka na skórę głowy, robi ostatnio furorę w internecie. Jak w takim razie zamienić krople żołądkowe w kosmetyk na porost włosów? Podpowiadamy.
- Iga Anna Pejas
W tym artykule:
- Krople żołądkowe na włosy – właściwości
- Wcierka z kropli żołądkowych – jak stosować?
- Krople żołądkowe do szamponu – czy to dobry pomysł?
- Krople żołądkowe na włosy – efekty
- Krople żołądkowe na włosy - uwagi do stosowania
- Krople żołądkowe na włosy – opinie
Krople żołądkowe na włosy – właściwości
Krople żołądkowe to nic innego jak mieszanka różnych ziół, charakteryzująca się bardzo intensywnym zapachem. Ekstrakty z roślin, z których są stworzone, zawierają w swoim składzie wiele witamin, soli mineralnych i innych dobroczynnych składników, które mają działanie detoksykujące, odżywcze i antyoksydacyjne. Zioła stymulują nasz żołądek do wydzielania soków trawiennych, „odkażają” jego zawartość i łagodzą symptomy związane z zatruciem pokarmowym czy niestrawnością. Jak to się ma w takim razie do pielęgnacji włosów? Tak jak w przypadku innych domowych sposobów, takich jak miód czy żółtko na włosy, odpowiedź jest stosunkowo prosta. Zioła zawarte w preparacie, oprócz pomocy w walce z niestrawnością, mogą wykazać też dobroczynne działanie dla cebulek włosów i skóry głowy. Zazwyczaj krople żołądkowe zawierają:
- wyciąg z dziurawca, który działa przeciwzapalnie, przeciwłupieżowo, a także wzmacnia cebulki włosów i stymuluje ich wzrost
- kozłek lekarski, który ma silne działanie przeciwłupieżowe i bakteriobójcze, a także reguluje wydzielanie sebum
- bobrek trójlistkowy, który zapobiega wypadaniu włosów
- miętę pieprzową, która odżywia cebulki, koi i działa przeciwzapalnie na skórę głowy
- gorzką pomarańczę, która ma właściwości bakteriobójcze i przeciwzapalne
- wyciąg z rumianku, który ma działanie łagodzące i bakteriobójcze
- korzeń goryczki, który działa odkażająco
Jak wzmocnić włosy z pomocą kropli żołądkowych? To proste! Krople żołądkowe są świetnym rozwiązaniem dla osób, które borykają się z problemem wypadających włosów. Ziołowa kuracja może przynieść bardzo dobre rezultaty, jednak pamiętaj, że jeśli stan będzie się nasilał, najlepiej skonsultować się z lekarzem. Wypadanie włosów może być spowodowane niedoborami witamin i składników mineralnych, a także problemami hormonalnymi. Czasem potrzebne może być wdrożenie odpowiedniej suplementacji, odpowiednie leczenie lub zmiana diety. Jeśli jednak chcesz najpierw spróbować domowego i naturalnego sposobu, krople żołądkowe na wypadanie włosów najlepiej stosować w postaci wcierki na skórę głowy, lub dodawać je do szamponu.
Wcierka z kropli żołądkowych – jak stosować?
Regularne stosowanie kropli żołądkowych może być świetnym sposobem na zapobieganie wypadaniu włosów, a także ich dogłębne odżywienie. Dodatkowym plusem jest dobra dostępność i niska cena preparatu: znajdziesz go w praktycznie każdej aptece, a buteleczka to koszt kilku złotych. Jak stosować krople żołądkowe na włosy? Nic trudnego. Poniżej przedstawiamy prostą instrukcję na ziołową kurację krok po kroku:
- Trzy łyżki ciepłej wody połącz z jedną kroplą kropli żołądkowych.
- Całość dokładnie wymieszaj i przelej do butelki z atomizerem.
- Mieszankę wetrzyj w skórę głowy i nasadę włosów okrężnymi ruchami. Uwaga! Pamiętaj, żeby nie nakładać jej na końcówki: krople żołądkowe mogą powodować ich rozdwajanie.
- Pozostaw wcierkę na skórze głowy i włosach przez około godzinę.
- Umyj włosy ulubionym szamponem i nałóż na nie odżywkę lub maskę (jeśli skończyła ci się odżywka, możesz wykorzystać jakiś „babciny” sposób na kosmetyk, na przykład oliwę czy cytrynę i miód na włosy).
Zabieg powinien być wykonywany systematycznie, 2-3 razy w tygodniu. Zanim zauważysz efekty, minie jednak trochę czasu. Regularnie używana wcierka z kropli żołądkowych powinna zauważalnie zagęścić twoje włosy po około dwóch miesiącach od rozpoczęcia stosowania. Pamiętaj, żeby zrezygnować z zabiegu w okresie letnim: niektóre z ziół w mieszance mogą wywoływać fotouczulenia. Przed utworzeniem kosmetyku dokładnie przeczytaj też skład produktu: najlepiej wybieraj krople żołądkowe bez etanolu, żeby nie narazić się na wysuszenie i podrażnienie skóry głowy. Jeśli masz skłonność do uczuleń, przed zastosowaniem wcierki wykonaj próbę alergiczną.
Krople żołądkowe do szamponu – czy to dobry pomysł?
Innym sposobem na stosowanie kropli żołądkowych na włosy jest dodawanie ich, w małej ilości, do szamponu. Zwolenniczki tej metody twierdzą, że takie mycie włosów przyspiesza ich wzrost, zagęszcza je a także dodaje im blasku. Takiej kuracji możesz używać też znacznie częściej niż wcierki: nawet przy każdym myciu włosów. Wystarczy, że do całej butelki szamponu dodasz jedną łyżeczkę kropli żołądkowych i gotowe!
Ten booster do skóry głowy wzmacnia włosy i przyspiesza ich porost. Stracicie dla niego głowę!
Pobudza porost włosów i zapobiega wypadaniu tych, które już mamy, odżywiając je i regenerując. Atutem tego niedrogiego boostera do włosów jest także skład na bazie naturalnych składników.Pamiętaj, aby po każdym myciu szamponem nałożyć na włosy odżywkę lub maskę. Tak jak ziołową wcierkę, te kosmetyki z łatwością zrobisz sama z produktów, które znajdziesz w swojej kuchni, takich jak oliwa, żółtko jajek, miód, cytryna, olej kokosowy czy nawet cebula.
Krople żołądkowe na włosy – efekty
Regularne stosowanie wcierki z kropli żołądkowych ma wiele dobroczynnych działań, takich jak:
- pobudzenie wzrostu włosów
- działanie przeciwłupieżowe
- ograniczanie przetłuszczania włosów
- hamowanie wypadania włosów
- nawilżenie i odświeżenie skóry głowy
- złagodzenie podrażnień skóry głowy
- odżywienie cebulek i włosów, a co za tym idzie korzystny wpływ na ich wygląd
Ziołową kurację możesz też wspomóc innymi sposobami na wzmocnienie włosów i cebulki. W tym wypadku świetnie sprawdzą się indywidualnie dobrane do twoich włosów olejki, maski witaminowe czy kolagen na włosy. Pamiętaj, że wypadanie włosów może być złożonym problemem wynikającym z nieprawidłowości w twoim organizmie. Jeśli żaden z naturalnych sposobów nie działa, najlepiej skonsultuj się z lekarzem, który zleci ci odpowiednie badania.
Krople żołądkowe na włosy - uwagi do stosowania
Aby bezpiecznie (i skutecznie!) cieszyć się efektami stosowania wcierki z kropli żołądkowych, pamiętaj o kilku prostych zasadach:
- wybieraj krople, które nie mają w składzie alkoholu, aby zapobiec podrażnieniu skóry głowy i wysuszeniu włosów
- nakładaj wcierkę na skórę głowy i u nasady włosów: nie stosuj jej na całą ich długość
- pamiętaj, żeby zawsze rozcieńczyć krople żołądkowe przed nałożeniem ich na włosy
- nie stosuj ziołowej wcierki codziennie: wystarczy 2-3 razy w tygodniu
- zrezygnuj z używania kropli żołądkowych na włosy w lecie, aby zapobiec ewentualnemu wystąpieniu fotouczulenia
- przed użyciem kosmetyku wykonaj próbę alergiczną, szczególnie jeśli masz skłonność do uczuleń
- zrezygnuj z kropli żołądkowych, jeśli jesteś bardzo wrażliwa na drażniące i intensywne zapachy
Krople żołądkowe na włosy – opinie
Używanie kropli żołądkowych na włosy to stosunkowo nowy trend, jednak już zdążył zyskać rzesze zwolenniczek. W komentarzu pod artykułem na hairstore.pl/blog, użytkowniczka o nicku „jaga” pisze:
„Od miesiąca używam kropelek żołądkowych tak jak się zaleca rozcieńczonych wodą na włosy uważam, ze są świetną odżywką, widzę wyraźną poprawę w kondycji włosów. Zamierzam stosować nie tylko z uwagi na niską cenę ale przede wszystkim na skuteczność”.
W internecie możemy znaleźć wiele pozytywnych komentarzy w tym stylu. Kolejną osobą, która przetestowała wcierkę z kropli żołądkowych, i podzieliła się swoją opinią na forum vinted.pl, jest użytkowniczka „karolina189”.
„Ja używałam. Ogólnie włosy urosły, ale też się zagęściły i jest dużo baby hairów i to widać, ale nie wiem czy to zasługa kropli żołądkowych czy kozieradki bo wcierałam na zmianę”
Niestety, zdarzały się też przypadki, w których stosowanie kropli żołądkowych na włosy nie przyniosło oczekiwanych efektów. Na stronie naturalnemetody.pl/ naturalne - metody - na - wlosy znajdziemy opinię:
„U wielu osób krople żołądkowe wcierane w skórę głowy pozwoliły zredukować łojotok, czy też łupież. Oczywiście pozytywne działanie wcierki odnotowano dopiero po pewnym czasie. Najczęściej jednorazowe zastosowanie produktu nie przynosi znaczących zmian. Nie jest to specyfik, który działa natychmiast”.
Jak widać, metoda sprawdza się u dużej liczby osób, ale nie jest idealna. Jak w przypadku większość eksperymentów z naturalnymi kosmetykami, najlepiej przetestować ją samodzielnie! Oczywiście zachowując opisane środki ostrożności.