Krem ujędrniający do biustu – najlepsze, sprawdzone składniki w kosmetykach, które działają!
Pielęgnacja piersi to ważny element dbania o swoje ciało. Skóra w tym obszarze rządzi się swoimi prawami, dlatego też warto poświęcić jej trochę uwagi. Jaki wybrać krem do pielęgnacji biustu i w jaki sposób go aplikować? Czy balsamy powiększające piersi działają? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości.
- Iga Anna Pejas
W tym artykule:
- Jaki wybrać krem ujędrniający do biustu?
- Krem ujędrniający do biustu ze sprawdzonym składem
- Jak używać kremu do biustu, żeby działał?
- Domowe sposoby na pielęgnację biustu
Jaki wybrać krem ujędrniający do biustu?
Skóra na piersiach jest niezwykle delikatna i wrażliwa. Warto o nią zadbać, bo bardzo szybko traci sprężystość i staje się szorstka w dotyku. Wraz z wiekiem biust będzie nam coraz rzadziej wybaczał błędy popełniane podczas pielęgnacji, dlatego zachęcamy, by poświęcać mu uwagę już we wczesnej młodości.
Podstawą pielęgnacji piersi jest dobór odpowiedniego balsamu. Kosmetyk ma za zadanie dogłębnie nawilżyć skórę, odżywić ją i zwiększyć jej gęstość, a także rozjaśnić przebarwienia i działać przeciwzmarszczkowo. Krem do biustu powinien też zapobiegać rozstępom, które bardzo lubią pojawiać się na tej części ciała. Jeśli masz skłonność do tego typu zmian skórnych, przyjrzyj się dokładnie składnikom kosmetyku, i szukaj w nim substancji takich jak masło shea, kolagen, olejki i wyciągi roślinne. Przy walce z rozstępami niezwykle ważna jest profilaktyka, bo powstałych zmian bardzo trudno jest się pozbyć.
Na drogeryjnych półkach często możemy zobaczyć kremy powiększające do biustu. Producenci reklamują tego typu kosmetyki, jako magiczny sposób na zwiększenie rozmiaru miseczki. Jak to wygląda naprawdę? No cóż, żaden preparat kupiony w sklepie nie jest w stanie realnie zmienić rozmiaru naszych piersi. Składniki aktywne zawarte w kremach, maściach i balsamach mogą sprawić, że biust stanie się jędrniejszy i bardziej sprężysty, a także delikatnie się uniesie. To może sprawić, że piersi optycznie będą wydawały się odrobinę większe, jednak to wszystko, czego możemy oczekiwać od tego typu produktów.
Krem ujędrniający do biustu ze sprawdzonym składem
Najlepsze kremy i balsamy to takie, które zawierają składniki aktywne o sprawdzonym i potwierdzonym działaniu. W kosmetykach do pielęgnacji biustu najlepiej szukaj substancji takich jak:
- witamina A: ma silne działanie przeciwstarzeniowe, wygładza i uelastycznia skórę, wspomaga proces regeneracji naskórka, pobudza syntezę kolagenu,
- witamina E: wygładza i regeneruje naskórek, ma silne działanie nawilżające, stymuluje komórki skóry do wiązania wody, chroni skórę przed szkodliwym wpływem promieniowania UV,
- witamina C: jest jednym z najsilniejszych antyoksydantów, detoksykuje skórę, poprawia jej sprężystość i elastyczność,
- kwas mlekowy: ma właściwości złuszczające, antybakteryjne i przeciwstarzeniowe, nawilża skórę i przywraca jej prawidłowy poziom pH,
- koenzym Q10: ma silne właściwości antyoksydacyjne, zapobiega starzeniu się skóry,
- żeń-szeń: ekstrakt z rośliny zawiera dużą ilość witamin i minerałów, przez co skutecznie odżywia skórę, ma działanie regenerujące, antyoksydacyjne i odmładzające, poprawia ukrwienie skóry,
- kwas hialuronowy: dzięki swoim silnym właściwościom higroskopijnym wiąże cząsteczki wody w skórze, dzięki czemu skutecznie i intensywnie ją nawilża, redukuje drobne zmarszczki i zwiększa właściwości ochronne skóry,
- ceramidy: wspomagają tworzenie warstwy hydrolipidowej na powierzchni skóry, dzięki czemu jest mniej podatna na negatywne działanie czynników zewnętrznych, takich jak wahania temperatur, promieniowanie UV, czy silny wiatr.
- kolagen: stymuluje proces odnowy komórek skóry, zwiększa jej gęstość, nawilża ją, ujędrnia i uelastycznia, ma silne działanie przeciwzmarszczkowe i przeciwstarzeniowe,
- oligopeptydy: poprawiają jędrność i gęstość skóry, łagodzą podrażnienia, wspomagają ochronę skóry przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych,
- masło shea, masło kakaowe: mają właściwości odżywiające, nawilżające i regenerujące, opóźniają procesy starzenia się skóry,
- ekstrakt z soi: poprawia gęstość skóry i ją uelastycznia i wzmacnia, ułatwia syntezę kolagenu, jest silnym przeciwutleniaczem,
- algi brązowe: pobudzają mikrokrążenie i detoksykację tkanek, stymulują produkcję kolagenu, mają właściwości antyoksydacyjne, działają regenerująco i kojąco na skórę,
- elastyna: sprawia, że skóra staje się sprężysta i jędrna, pełni funkcję ochronną, pomaga utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia skóry
Mimo tego, że niektóre z kosmetyków widocznie poprawią jędrność twoich piersi już po pierwszym zastosowaniu, musisz pamiętać, że trwały efekt uzyskasz tylko poprzez długotrwałą i regularną pielęgnację.
Jak używać kremu do biustu, żeby działał?
Aby uzyskać jak najlepszy efekt pielęgnacji biustu za pomocą kremu ze składnikami aktywnymi, ważna jest też forma aplikacji kosmetyku na skórę. Nie wystarczy od niechcenia nałożyć go na obszar piersi: aby substancje odżywcze skutecznie się wchłonęły, warto poświęcić całej czynności dodatkowe kilka minut. Jak w takim razie aplikować krem do biustu, aby maksymalnie wykorzystać jego działanie?
- Zacznij od peelingu, który usunie warstwę rogową naskórka, wygładzi skórę i sprawi, że składniki aktywne zawarte w kosmetykach lepiej się w nią wchłoną.
- Wykonaj masaż, wcierając krem do biustu energicznymi i okrężnymi ruchami, od dołu piersi ku górze. Masaż poprawi mikrokrążenie, ujędrni skórę, sprawi, że kosmetyk obficie się w nią wchłonie.
- Nie zapominaj o sutkach. Mimo tego, że niektórych kosmetyków nie powinno aplikować się na obszar brodawek (szczególnie w czasie ciąży i karmienia piersią!), istnieją balsamy, które świetnie się im przysłużą. Do pielęgnacji sutków wybieraj naturalne preparaty na bazie odżywczych olejów roślinnych.
- Daj kosmetykowi się wchłonąć a piersiom poodychać, i przez kilkanaście minut nie zakładaj stanika, bluzki czy koszuli.
Domowe sposoby na pielęgnację biustu
Na wygląd – w tym jędrność – biustu wpływ mają jednak nie tylko kosmetyki, ale i:
- Aktywność fizyczna. Regularna aktywność fizyczna ma duży wpływ na wygląd i stan twojego ciała, również piersi. Ćwiczenia cardio, jak i siłowe, skupiające się na mięśniach klatki piersiowej, sprawią, że biust podniesie się, a skóra będzie jędrna i bardziej napięta. Treningi nie muszą być bardzo intensywne: nawet robienie kilku pompek dziennie (mogą być w wersji na kolanach!) powinno po jakimś czasie przynieść widoczny efekt.
- Zimny i ciepły prysznic. Traktowanie skóry na przemian gorącą i zimną wodą pobudza mikrokrążenie, a co za tym idzie, dotlenienie tkanek. Raz na jakiś czas, podczas kąpieli lub prysznica, wykonaj ten zabieg, aby jeszcze bardziej ujędrnić piersi.
- Peeling. Tak jak w przypadku innych części ciała, skóra na piersiach powinna być co jakiś czas peelingowana. Pamiętaj jednak, że jest ona delikatna, dlatego wybieraj kosmetyki do cery wrażliwej, lub przeznaczone do pielęgnacji biustu.
- Masaż. Poprawia ukrwienie, dotlenienie tkanek, stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, a także ujędrnia i podnosi piersi. Wykonywanie masażu piersi ma jeszcze jedno, bardzo ważne, zadanie: podczas tej aktywności możesz samodzielnie się zbadać! Technika powinna być odpowiednio dobrana, jednak nie będziesz mieć kłopotu, żeby znaleźć tutorial.
- Dobranie dobrego biustonosza. Od dawna wiadomo, że odpowiedni rozmiar stanika ma realny wpływ na stan naszych piersi, a także na nasze samopoczucie. Nie martw się: w tym momencie praktycznie w każdym sklepie z bielizną znajdziesz brafitterkę, którą możesz poprosić o pomoc w dobraniu idealnego biustonosza.
- Odpowiednia dieta. To, co jesz, ma bezpośredni wpływ na twoje zdrowie i wygląd. Wzbogać swój jadłospis o produkty zawierające nienasycone kwasy tłuszczowe (tłuste ryby, orzechy, awokado, olej lniany i rzepakowy), witaminy A, E (jaja, mleko, bataty, szpinak, marchew, oliwa, migdały, kiełki, pomidory). Przy diecie na piękne piersi warto jest też sięgnąć po kiełki lucerny, dynię, ostrygi, koper włoski i chude mięso.
Pamiętaj o badaniu! Bez względu na wiek, raz w tygodniu wykonaj samobadanie piersi (na przykład podczas masażu), a raz na pół roku udaj się do specjalisty.