Reklama

Hydrolat to jeden z tych kosmetyków, bez których nie wyobrażamy sobie codziennej pielęgnacji. Jest bowiem naturalny, skuteczny, a do tego (w zależności od marki) dostępny w całkiem korzystnych cenach. Hydrolat stanowi świetną alternatywę dla toniku. Ma także inne – zbawienne dla skóry właściwości. Może np. działać łagodząco, antybakteryjnie bądź pomagać w leczeniu wyprysków. Podobnie jak w przypadku innych kosmetyków do pielęgnacji, warto sięgnąć po taki, który odpowie na (indywidualne!) potrzeby naszej skóry. Właśnie dlatego tłumaczymy, jakie są rodzaje hydrolatów i wskazuje najlepsze produkty.

Reklama

Hydrolaty – rodzaje. Jakie mają właściwości?

Warto pamiętać, że hydrolat – hydrolatowi nierówny. Zanim więc włączysz go do codziennej pielęgnacji, sprawdź, jakim potrzebom skóry odpowiadają poszczególne rodzaje tego kosmetyku. Który sprawdzi się u ciebie najlepiej? Hydrolat różany, hydrolat oczarowy, a może hydrolat z kwiatu pomarańczy? Sprawdź poniżej.

Hydrolat oczarowy

Hydrolat oczarowy wykazuje silne działanie antyoksydacyjne. Łagodzi podrażnienia (w tym te, które są wynikiem ukąszenia owadów!) i zaczerwienienia, zwęża pory, poza tym nie przyczynia się do powstawania zaskórników. Co ważne, niweluje stany zapalne, a także wycisza reakcje alergiczne. Ze względu na swoje właściwości hydrolat oczarowy jest polecany osobom z cerą trądzikową, jak również posiadaczkom cery naczynkowej i suchej. Uwaga, ten rodzaj hydrolatu charakteryzuje się nie tylko ogromną skutecznością, ale też dość mocnym i specyficznym – ziołowym zapachem.

Hydrolat miętowy

Kolejny hydrolat, który jest polecany osobom z cerą problematyczną, a także mieszanej, o czym będziesz mogła przeczytać w dalszej części artykułu, to hydrolat mieszany. Dzięki swoim właściwościom (oraz substancji w nim zawartych, na czele z flawonoidami) zmniejsza pory, łagodzi podrażnienia, a do tego przyspiesza gojenie się wyprysków. Co więcej, regeneruje skórę i rozjaśnia. Natomiast charakterystyczny – miętowy zapach hydrolatu miętowego sprawia, że świetnie sprawdza się również jako mgiełka odświeżająca. Właśnie dlatego sięgamy po niego najchętniej w upalne dni.

Hydrolat lawendowy

Uwielbiamy hydrolat lawendowy za jego wielofunkcyjność. Produkt ten posiada właściwości antyseptyczne, antybakteryjne, łagodzące oraz gojące. Skutecznie regeneruje, a także hamuje procesy starzenia się skóry. Nie byłybyśmy sobą, gdybyśmy nie wspomniały, że zapach hydrolatu lawendowego cudownie relaksuje. Jeśli masz problemy z zasypianiem albo jesteś zestresowana, możesz spryskać nim poduszkę. Pozwoli ci to się wyciszyć. A następnie spokojnie zasnąć.

Hydrolat różany

Hydrolat różany jest jednym z najpopularniejszych. Jednak nie bez powodu. Jak się bowiem okazuje, kosmetyk ten odpowiada na potrzeby różnych rodzajów skóry – począwszy od trądzikowej przez suchą, wrażliwą oraz naczynkową, a na dojrzałej kończąc. Jak działa? Przede wszystkim intensywnie nawilża i koi. Do tego łagodzi drobne zmarszczki. A jednocześnie jest bardzo delikatny dla skóry. Możesz go kupić w niemal każdej drogerii.

Hydrolat rumiankowy

Jeśli należysz do grona posiadaczek cery suchej lub bardzo suchej, pokochasz hydrolat rumiankowy. Charakteryzuje się on wysoką skutecznością, a jednocześnie delikatnością. Skutecznie nawilża skórę, wykazuje działanie łagodzące i kojące – poradzi sobie z podrażnieniami, jak również zniweluje zaczerwienienia. Ma dość nieprzyjemny zapach, ale jesteśmy mu wstanie wybaczyć absolutnie wszystko.

Hydrolat aloesowy

Aloes słynie ze swoich właściwości łagodzących i nawilżających. Robi furorę na rynku beauty. Hydrolat aloesowy pozwoli właściwie zadbać o cerę suchą, a także wrażliwą. Oprócz tego, że wspaniale nawilża, produkt ten regeneruje skórę i wyrównuje jej koloryt. Co więcej, stymuluje produkcję kolagenu. Tym samym korzystnie wpływa na kondycję skóry, w tym na jej jędrność.

Hydrolat z kwiatu pomarańczy

Hydrolat z kwiatu pomarańczy sprawdzi się u posiadaczek każdego rodzaju skóry, na czele z mieszaną i dojrzałą. Na czym polega jego fenomen? Przede wszystkim delikatnie ściąga skórę. Niweluje zaczerwienienia. Poza tym zmniejsza oznaki starzenia się skóry. Hydrolat z kwiatu pomarańczy ma jeszcze jedną zaletę. A mianowicie intensywny – energetyzujący i odświeżający zapach. Z powodzeniem może zastąpić mgiełkę albo delikatne perfumy.

Hydrolat z kocanki

Hydrolat z kocanki (znany również jako hydrolat z nieśmiertelnika) przyniesie ukojenie osobom, które mają cerę naczynkową. Skutecznie bowiem obkurczy naczynia krwionośne, a także zredukuje widoczność naczynek. Do tego rozjaśnia skórę, łagodzi podrażnienia, wycisza reakcje alergiczne, jak również niweluje opuchliznę na twarzy. Uwielbiamy go!

Hydrolat z lipy

Hydrolat z lipy odpowiada potrzebom wielu typów skóry. Skutecznie nawilża, regeneruje, wycisza, łagodzi podrażnienia, a także zaczerwienienia. Posiada właściwości antyoksydacyjne. Świetnie odświeża. Właśnie dlatego chętnie sięgamy po niego w ciągu dnia. I to nie tylko w upalne dni.

Hydrolat z zielonej herbaty

Hydrolat z zielonej herbaty sprawdzi się przede wszystkim u osób z cerą trądzikową, wrażliwą i naczynkowej. Jak działa? Reguluje wydzielanie sebum, tonizuje skórę, intensywnie ją nawilża, jak również łagodzi podrażnienia. Jeśli doznasz poparzenia słonecznego, przyniesie ci ukojenie, którego potrzebujesz. Właśnie dlatego warto zabrać ze sobą hydrolat z zielonej herbaty na wakacje.

Hydrolat z melisy

Hydrolat z melisy lekarskiej jest polecany przede wszystkim osobom z cerą wrażliwą, tłustą, trądzikową i mieszaną. Tonizuje, łagodzi podrażnienia, do tego cudownie odświeża. Ujędrnia, a także uelastycznia skórę. Warto również dodać, że hydrolat z melisy wspomoże również leczenie stanów zapalnych.

Ten kosmetyk uratował moją cerę w upały. Kosztuje tylko 26 zł, a działa cuda

Skóra w upały jest bardzo wymagająca – produkuje większą ilość sebum, to prowadzi do powstawania zaskórników i innych niepożądanych zmian. Odkryłam produkt, dzięki którym moja cera w upały pozostaje czysta i świeża.
Ten kosmetyk uratował moją cerę w upały. Kosztuje tylko 26 zł, a działa cuda
źródło: instagram.com/brunabear

Rodzaje hydrolatów a rodzaje skóry – jaki produkt wybrać

Jak znaleźć idealny hydrolat dla siebie? W tym wypadku warto zwrócić uwagę na typ swojej cery, a następnie na jej potrzeby. Borykasz się z nadmiarem sebum? Twoja skóra potrzebuje nawilżenia? Czy może jednak odświeżenia – szczególnie w upalne dni? Odpowiedz sobie na te pytania, aby znaleźć odpowiedni rodzaj hydrolatu dla siebie.

Hydrolaty do cery trądzikowej

Posiadaczki cery trądzikowej powinny zwrócić szczególną uwagę na jej codzienne oczyszczanie. Pomocny na tym etapie pielęgnacji może okazać się hydrolat, który dokładnie usunie nadmiar sebum, zanieczyszczenia, a także bakterie. Po jaki sięgnąć? Jeśli twoja skóra jest problematyczna, sięgnij po hydrolat oczarowy, hydrolat miętowy, hydrolat z zielonej herbaty, hydrolat lawendowy albo hydrolat różany. Więcej możesz przeczytać o nich poniżej.

Hydrolaty nawilżające

Hydrolaty nawilżające sprawdzą się najlepiej u osób, których cera jest sucha i bardzo sucha. Jeśli należysz do tego grona, postaw na hydrolat rumiankowy, hydrolat z aloesu albo wspomniany już wcześniej hydrolat różany. Te produkty nie tylko cudownie nawilżą twoją skórę, ale również przyniosą jej ukojenie i zniwelują nieprzyjemne uczucie ściągnięcia.

Hydrolaty do cery mieszanej

Pielęgnacja cery mieszanej nie należy do najłatwiejszych. Znasz to z autopsji? Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, wśród kosmetyków, których używasz na co dzień, powinien znaleźć się hydrolat o właściwościach regulujących i normalizujących. Czyli? Idealny będzie hydrolat z kwiatu gorzkiej pomarańczy, o którym piszemy poniżej, hydrolat lawendowy, hydrolat miętowy albo hydrolat rumiankowy. Są to dość popularne produkty. Dlatego kupisz je bez problemu w drogeriach – stacjonarnych, jak również online.

Hydrolat do cery naczynkowej

Hydrolat to kosmetyk do pielęgnacji, którym powinny zainteresować się także posiadaczki cery naczynkowej. Jaki rodzaj kosmetyku sprawdzi się u nich najlepiej? Szczególnie polecany jest hydrolat z kocanki (czasem występuje także pod nazwą hydrolatu z nieśmiertelnika). Warto wziąć także pod uwagę hydrolat różany, który jest zdecydowanie popularniejszy, a tym samym łatwiej dostępny, hydrolat z oczaru, hydrolat z lipy, hydrolat z zielonej herbaty albo hydrolat z czarnej porzeczki. Sprawdź poniżej, jakie mają właściwości te produkty.

Reklama

Hydrolat do cery wrażliwej

Cera wrażliwa powinna być traktowana ze szczególną delikatnością. Niestety można ją łatwo podrażnić. Właśnie dlatego warto mieć pod ręką hydrolat z melisy, który zadziała niczym opatrunek albo hydrolat różany, hydrolat z kocanki, hydrolat z lipy albo hydrolat z zielonej herbaty. Posiadają one właściwości łagodzące. Dzięki temu przyniosą ulgę i zlikwidują podrażnienia, a także zaczerwienienia.

Najlepszy hydrolat dla 20-latki. Jaki produkt wybrać?

Hydrolat to jeden z naszych ulubionych kosmetyków do pielęgnacji. Jest w 100% naturalny i zbawiennie działa na skórę. Podpowiadamy, jakie produkty powinny znaleźć się w kosmetyczkach 20-latek!
Reklama
Reklama
Reklama