Reklama

W tym artykule:

  1. Jak nakładać rozświetlacz? Gdzie aplikować rozświetlacz, aby „nie zrobić sobie krzywdy”?
  2. Najczęstsze błędy popełniane przy aplikacji rozświetlacza, czyli jak i gdzie nie nakładać rozświetlacza?
Reklama

Rozświetlona skóra to jeden z piękniejszych efektów, jakie można uzyskać stosując odpowiednią pielęgnację i makijaż. Połyskujące pudry potrafią optycznie odmłodzić skórę, rozświetlające balsamy podkreślają opaleniznę, a róże z drobinkami sprawiają, że cera prezentuje się zdrowo i promiennie. Dzięki rozświetleniu nawet, jeśli nie wyśpimy, jesteśmy jakby bardziej wypoczęte. Jak nakładać rozświetlacz, aby uzyskać najpiękniejszy efekt? Czego nie robić i jakich błędów należy się wystrzegać? Te wskazówki sprawią, że staniecie się mistrzami i mistrzyniami rozświetlania.

Jak nakładać rozświetlacz? Gdzie aplikować rozświetlacz, aby „nie zrobić sobie krzywdy”?

Jak nakładać rozświetlacz? – to jedno z najczęściej zadawanych (i najbardziej kluczowych) pytań. Zasady są trzy:

  1. Po pierwsze, akcesoria. Zaopatrz się w pędzel wachlarzowy (lub bardziej zaokrąglony) lub gąbkę do makijażu (sprawdzi się w przypadku płynnych rozświetlaczy). Pomogą ci w równomiernym rozprowadzeniu rozświetlacza.
  2. Po drugie, dopasowanie kolorystyczne. Wybierz odcień rozświetlacza, który pasuje do odcienia twojej skóry – zimniejsze odcienie pasują do jasnej karnacji, cieplejsze – osobom o skórze bardziej oliwkowej lub tym, które są nieco bardziej opalone.
  3. Po trzecie, technika. Zaczynaj od małej ilości produktu i stopniowo dodawaj więcej do uzyskania zadowalającego efektu.

Gdzie nakładać rozświetlacz?

Wiecie już, w jaki sposób to robić, ale... właściwie gdzie aplikować rozświetlacz? Oto miejsca stworzone do aplikacji rozświetlacza. Odbijają światło, zapewniając efekt połyskującej, promiennej skóry.

  • Najbardziej strategicznym miejscem są kości policzkowe. Rozświetlacz nałożony nad różem do policzków wysmukli optycznie twarz i nada jej ostrzejszych rysów.
  • Kolejnym punktem, w którym warto nałożyć trochę błyszczącego pudru jest łuk brwiowy, na który pada naturalne światło.
  • Jesteście wiecznie zmęczone, a Wasze oczy są opuchnięte? Nałóżcie rozświetlacz w kącikach oczu - ten trik „otworzy” oko i sprawi, że będziecie wyglądać na wypoczęte.
  • Ostatnie miejsce, w które warto zaaplikować połyskujący puder jest łuk kupidyna tuż nad ustami. Ten urodowy trik pięknie wygląda szczególnie na zdjęciach, optycznie powiększając usta.
  • Możesz również zaaplikować odrobinę rozświetlacza na grzbiet nosa, by optycznie go wysmuklić.
  • Last but not least - obojczyki. Nakładanie rozświetlacza na obojczyki to świetny sposób, by je podkreślić, zwłaszcza jeśli nosicie ubrania odkrywające ramiona.

Jak nakładać płynny rozświetlacz, a jak kremowy, czy pudrowy?

Wiele z nas szuka przede wszystkim informacji, jak nakładać płynny rozświetlacz. I nic dziwnego – jego aplikacja (ze względu na konsystencję) powinna być nieco inna.

  • Jeśli chcesz odpowiednio zaaplikować płynny rozświetlacz, nałóż kroplę produktu na palec i wklep go w skórę.
  • Kremowego rozświetlacza używaj podobnie, możesz także użyć gąbki do makijażu.
  • Do aplikacji pudrowego rozświetlacza użyj miękkiego pędzla (np. wachlarzowego). Pamiętaj, aby strzepnąć nadmiar produktu z pędzla przed aplikacją, aby uniknąć nadmiernego błyszczenia.

Najczęstsze błędy popełniane przy aplikacji rozświetlacza, czyli jak i gdzie nie nakładać rozświetlacza?

Aby uzyskać naturalny i harmonijny efekt przy stosowaniu rozświetlacza, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych punktów, zarówno co do miejsc aplikacji, jak i techniki nakładania.

Gdzie nie nakładać rozświetlacza?

  • Unikaj nakładania rozświetlacza na strefę T, czyli czoło, nos i brodę, jeśli masz skórę tłustą lub mieszaną, ponieważ te obszary naturalnie produkują więcej sebum i mogą wydawać się zbyt błyszczące.
  • Nie nakładaj rozświetlacza bezpośrednio pod oczy, gdzie mogą być widoczne zmarszczki lub opuchlizna. Może to tylko uwydatnić te niedoskonałości.
  • Nakładanie rozświetlacza na środek policzków może spowodować, że skóra będzie wyglądała na tłustą, a nie na zdrowo promienną.
  • Choć kości policzkowe to jedno z głównych miejsc, gdzie stosuje się rozświetlacz, należy unikać nadmiernej ilości, która może sprawić, że twarz będzie wyglądała nienaturalnie.

Warto pamiętać, że osoby z problematyczną cerą powinny uważać z nadmierną ilością rozświetlacza. Zbyt duża ilość produktu uwidacznia niedoskonałości. Nie oznacza to, że muszą całkiem z niego zrezygnować. Wystarczy, że skupią się na miejscach, gdzie skóra jest w lepszej kondycji.

Reklama

Polecamy również:

Puder polskiej marki jest jak ulubieniec wizażystów – tworzy efekt „soft focus”, a kosztuje 4 razy mniej. Upiększa i wygładza cerę

Ten ametystowy puder kochają wszyscy – internauci, internautki, wizażystki i wizażyści. Kamufluje zmarszczki i niedoskonałości, dając piękny efekt „soft focus”. Poznajcie Wonder Match.
kendall jenner
Emma McIntyre/Getty Images for Academy Museum of Motion Pictures

Odkąd do podkładu dodaję rozświetlające serum z niacynamidem, moja skóra wygląda po prostu piękniej. Wy też pokochacie ten efekt

Dla mnie to zdecydowanie najlepszy sposób na „odcinający się” podkład i poszarzałą skórę zimą. Poznajcie moje ulubione rozświetlające serum z niacynamidem.
serum photo
Maryna Terletska/Getty Images
Reklama
Reklama
Reklama