Henna rzęs w domu, czyli hipnotyzujące spojrzenie za grosze. Gdzie kupić, którą wybrać i jak zrobić ją samodzielnie?
Henna rzęs w domu to w gruncie rzeczy prosty zabieg. Podpowiadamy, jak go wykonać, gdzie kupić potrzebne produkty i którą hennę wybrać, aby „nie zrobić sobie krzywdy”.
W tym artykule:
- Henna - pochodzenie, rodzaje i właściwości
- Jaka henna do rzęs? Gdzie kupić i którą hennę wybrać do farbowania rzęs w domu?
- Henna rzęs domu - jak zrobić? Instrukcja krok po kroku
- Henna rzęs w domu - efekty i opinie
- Ile trzyma się henna rzęs i jak przedłużyć jej trwałość?
Długie, ciemne i gęste rzęsy są marzeniem wielu z nas. Aby je uzyskać, sięgamy po różne metody - od produktów do użytku domowego po zabiegi upiększające, które pozwalają osiągnąć pożądany efekt w krótkim czasie i bez wysiłku. Jednym ze sposobów, który łączy te dwie możliwości jest henna rzęs w domu - naturalny sposób na nadanie rzęsom intensywnego koloru, podkreślenie ich naturalnego piękna i optyczne dodanie im objętości. Przedstawiamy kompleksowy poradnik krok po kroku, dzięki któremu w domowym zaciszu wykonacie ten prosty, a jakże efektywny zabieg.
Henna - pochodzenie, rodzaje i właściwości
Henna to naturalny produkt roślinny, stosowany m.in. do barwienia paznokci i włosów, w tym rzęs i brwi, a także do zdobienia ciała. Hennę pozyskuje się z liści i pędów rośliny lawsonia inermis, czyli lawsonii bezbronnej. Jest stosowana od wieków, a jej rytualne zastosowanie wciąż ma ogromne znaczenie kulturowe w takich krajach, jak Indie, Pakistan, Egipt, czy Maroko. Henna wykazuje właściwości pielęgnacyjne i prozdrowotne. Wzmacnia włosy, nawilża, a także łagodzi stany zapalne.
Henna do rzęs nie jest tym samym produktem, co henna do włosów i nie może być stosowana zamiennie. Skład henny do rzęs, w odróżnieniu od tej do włosów, nie zawiera składników drażniących - jest więc bezpieczny dla wrażliwej skóry wokół oczu. Henna z syntetycznymi dodatkami, na przykład p-fenylenodiaminą (PPD), może powodować poważne reakcje alergiczne i uszkodzenia skóry, dlatego przed przystąpieniem do wykonania henny rzęs w domu, należy obowiązkowo sprawdzić skład produktu, który zamierzamy zaaplikować na rzęsy.
Jaka henna do rzęs? Gdzie kupić i którą hennę wybrać do farbowania rzęs w domu?
Henna do rzęs występuje w różnych odcieniach, których intensywność można stopniować poprzez czas aplikacji produktu. Najłatwiej znaleźć tę w kolorze czarnym i brązowym, jednak w wielu miejscach można kupić również hennę grafitową, czy ciemno- lub jasnobrązową. W tym miejscu należy podkreślić, że odcień henny po nałożeniu może nieznacznie różnić się od naszych oczekiwań, a więc przed aplikacją jej na całe rzęsy, warto wykonać próbę na mniejszym obszarze.
W popularnych drogeriach dostępnych jest wiele różnych henn do rzęs. Najlepszym wyborem będzie taka, która odpowiada twojemu kolorowi włosów i indywidualnym preferencjom. Oto kilka przykładowych produktów rekomendowanych do domowego zabiegu henną:
Żelowa henna do brwi i rzęs Eyebrow Expert, Delia Cosmetics - popularna henna w żelowej formie. Ma głęboki kolor i wygodny aplikator, dzięki któremu samodzielne nakładanie produktu jest nieco łatwiejsze.
Henna do rzęs i brwi Lash Color, Isana - henna o intensywnym odcieniu, która szybko zastyga i długo się utrzymuje. Polecana osobom wprawionym w domowej aplikacji tego typu produktów.
Henna do brwi i rzęs RefectoCil - henna stosowana w profesjonalnych salonach, która świetnie sprawdza się również do użytku w warunkach domowych. Występuje w wielu kolorach, dzięki czemu dobranie idealnego odcienia nie jest żadnym problemem.
Henna rzęs domu - jak zrobić? Instrukcja krok po kroku
Przygotowanie do aplikacji henny na rzęsy
Przed przystąpieniem do zabiegu henny rzęs ważne jest odpowiednie przygotowanie. Te trzy kroki są obowiązkowym działaniem, które pozwoli na uzyskanie najlepszego efektu bez niepotrzebnych wpadek.
- Przetestuj hennę - przeprowadź test uczuleniowy. Niewielką ilość henny nałóż na skórę za uchem lub wewnętrzną stronę przedramienia i pozostaw na kilka minut. Jeśli nie wystąpi reakcja alergiczna, możesz bezpiecznie kontynuować zabieg.
- Dokładnie oczyść rzęsy - pozbądź się nawet najdrobniejszych pozostałości po makijażu za pomocą delikatnego płynu micelarnego lub specjalnego preparatu do demakijażu rzęs.
- Przystosuj do pracy miejsce, w którym wykonasz zabieg - zadbaj o higienicznie czystą i dobrze oświetloną przestrzeń do przeprowadzenia zabiegu. Aby ułatwić sobie aplikację henny na rzęsy, możesz zaopatrzyć się w lusterko powiększające.
Aplikacja henny na rzęsy w domu
Aplikacja henny na rzęsy wymaga precyzji i ostrożności, dlatego postępuj zgodnie z poniższymi krokami:
- Przygotuj mieszankę henny zgodnie z instrukcją podaną na opakowaniu. Zwróć szczególną uwagę na zachowanie proporcji wskazanych przez producenta.
- Nałóż hennę na rzęsy powoli i równomiernie. Zrób to za pomocą specjalnego aplikatora załączonego do produktu lub jednorazowej szczoteczki. Zacznij od nasady rzęs i delikatnie rozprowadź hennę po same końce.
- Pozostaw hennę na rzęsach na czas zalecany na jej opakowaniu. Choć zazwyczaj wynosi on od 10 do 15 minut, to pamiętaj, że różni się w zależności od producenta i pożądanego efektu.
- Usuń nadmiar henny. Po upływie zalecanego czasu ostrożnie usuń nadmiar henny z rzęs wilgotną chusteczką lub płatkiem kosmetycznym.
Nawilżanie rzęs po hennie
Po zmyciu henny ważne jest odpowiednie nawilżenie i odżywienie rzęs. Do tego celu możesz użyć specjalnego serum do rzęs lub naturalnych olejków, na przykład rycynowego. Niewielką ilość produktu zaaplikuj na rzęsy 24 godziny po zabiegu, a w kolejnych dniach powtarzaj tę czynność regularnie.
Czy henna rzęs w domu niszczy rzęsy?
Naturalna henna nie szkodzi rzęsom. Co więcej, nie tylko nadaje im głęboki kolor, ale również wpływa na ich wzmocnienie i zahamowanie łamliwości.
Henna rzęs w domu - efekty i opinie
Wykonując hennę rzęs w domu możesz uzyskać:
- Przyciemnienie rzęs,
- Pogrubienie rzęs,
- Optyczne wydłużenie i zagęszczenie rzęs.
Henna rzęs w domu to zabieg wykonywany i rekomendowany przez wiele osób. Według internautów jego ogromną zaletą jest fakt, że stanowi tanią alternatywę dla koloryzacji rzęs w salonie.
„Osobiście bardzo lubię hennę rzęs. Robię ją zawsze, kiedy trafia mi się jakiś wyjazd wymagający wygody, np. wakacje” - chwali zabieg użytkowniczka o pseudonimie @laseczka.waglika.
„Henna jest dla rzęs lepsza niż tusz [...] Hennę robisz raz i masz na kilka tygodni spokój” - rekomenduje @ju_stysia.
Ile trzyma się henna rzęs i jak przedłużyć jej trwałość?
Aby utrzymać trwałość koloru henny na rzęsach:
- Nie mocz rzęs przez co najmniej 24 godziny po zabiegu,
- Unikaj stosowania olejków do demakijażu (mogą rozpuścić kolor),
- Regularnie stosuj odżywcze serum lub olejek do rzęs.
Henna rzęs w domu to doskonały sposób na podkreślenie naturalnej urody rzęs. Przestrzegając powyższych wskazówek i wykonując zabieg precyzyjnie, sprawisz, że twoje rzęsy będą prezentować jak po zabiegu w profesjonalnym salonie.
polecamy również: