Reklama

W tym artykule:

  1. Glinka różowa – co to jest?
  2. Glinka różowa – właściwości
  3. Glinka różowa – zastosowanie
  4. Glinka różowa – opinie
  5. Glinka różowa – cena
Reklama

Glinka różowa – co to jest?

Glinka różowa to unikalna mieszanka dwóch innych glinek: białej i czerwonej. To naturalny surowiec, bogaty w składniki odżywcze i wręcz naprawiające skórę. Znajdziesz w niej między innymi: żelazo, potas i krzem. Biała glinka znana jest ze swoich właściwości nawilżających, kojących i normalizujących wydzielanie sebum, czerwona zaś koi skórę, także trądzikową. Z ich połączenia w odpowiednich proporcjach powstała glinka różowa, łącząca te właściwości. Dzięki temu, że jest produktem całkowicie naturalnym, może być stosowana niemal przez każdego - nie uczula i nie podrażnia.

Domowe maseczki na twarz – 9 niezwykłych przepisów na autorskie domowe maseczki, których nie znajdziesz nigdzie indziej! Nawilżające, oczyszczające i rozświetlające >>>

Glinka różowa – właściwości

Różowa glinka do twarzy to jeden z najchętniej wybieranych kosmetyków pielęgnacyjnych. Francuska glinka różowa (tak również jest zwana) znana jest ze swoich właściwości:

  • głęboko nawilżających;
  • ujędrniających;
  • wzmacniających tkankę łączną;
  • kojących;
  • łagodzących zaczerwienienia i stany zapalne;
  • wygładzających i napinających;
  • odżywczych;
  • rozświetlających;
  • wzmacniających naczynka krwionośne;
  • redukujących zaskórniki.

Dzięki temu glinka różowa jest bardzo chętnie wybierana przez osoby ze skórą problematyczną, wymagającą ujędrnienia, napięcia, głębokiego nawilżenia, wyciszenia stanów zapalnych, a przy tym oczyszczenia. Doskonale nadaje się do pielęgnacji skóry trądzikowej (także z trądzikiem różowatym) oraz naczynkowej. Jej delikatna, kremowa konsystencja zwiększa przyjemność stosowania. Efekty zaś zachęcają do częstszego sięgania po nią.

Glinka różowa – zastosowanie

Glinka różowa jest dość powszechnie wykorzystywana w kosmetyce. Może być stosowana nie tylko do pielęgnacji cery. Sprawdza się także jako kosmetyk do włosów oraz do kąpieli. Maseczka z różowej glinki to najłatwiejszy do przygotowania kosmetyk. Wystarczy dodać do niej wody, olejku lub roślinnego hydrolatu i nałożyć na twarz. Po kilkunastu minutach zmyj letnią wodą, zaaplikuj ulubione serum i krem - i ciesz się gładką, odżywioną, ukojoną i nawilżoną skórą. Kąpiel w glince różowej zadziała jak okład kojący: nawilży, uspokoi skórę, dostarczy jej cennych składników mineralnych i wzmocni jej barierę ochronną.

Glinka różowa może być wykorzystana również jako detoksykująca i wzmacniająca maska do włosów i skóry głowy. Rozrób ją z wodą do konsystencji pasty i nanieś na skalp, pozostaw na kilkanaście minut. Spłucz i umyj włosy delikatnym szamponem, najlepiej dla dzieci. Taki zabieg złagodzi podrażnienia skóry głowy i odżywi ją, wzmocni także cebulki włosów. Warto przyjrzeć się także gąbce konjac z różową glinką. Używa się jej bez dodatku kosmetyków - doskonale oczyszcza skórę, uwalniając przy tym cenne składniki rewitalizujące skórę.

Maseczki w płachcie – jak naprawdę działają? >>>

Glinka różowa – opinie

Glinka różowa cieszy się bardzo dobrymi opiniami. Użytkowniczki (i użytkownicy) forów chwalą jej działanie:

„Ja osobiście raczej nie mam wrażliwej cery ale czasem lubię użyć takiej maseczki bo nie dosyć że wzmacnia naczynka (dzięki zawartości czerwonej glinki) to dodatkowo łagodnie oczyszcza i odżywia skórę (dzięki białej glince)”. (Wizaż)

Cudowna maseczka dla wrażliwej skóry. Używam z dodatkiem oleju z malin - taka mieszanka nawilża i wygładza skórę”. (ekobieca.pl)

Reklama

Glinka różowa – cena

Glinka różowa jest łatwo dostępna, do tego w dobrej cenie: 100 g produktu to koszt około 15-20 złotych. Kupisz ją w większości drogerii stacjonarnych, szczególnie tych z kosmetykami naturalnymi, a także w niemal wszystkich drogeriach internetowych. Dla maksymalnego efektu warto wybierać produkty w pełni naturalne - czysta glinka w połączeniu z wodą, olejkiem lub hydrolatem da o wiele lepsze efekty niż jakiekolwiek syntetyczne dodatki. Zwracaj na to uwagę przed zakupem. Dla pełnego bezpieczeństwa przed zastosowaniem nowego kosmetyku wykonaj próbę uczuleniową na niewielkim fragmencie skóry - szczególnie, jeśli masz skłonności do alergii i podrażnień.

Reklama
Reklama
Reklama