Czy lampy UV wykorzystywane w manicure hybrydowym są szkodliwe?
O szkodliwości lamp do utwardzania popularnej hybrydy krążą prawdziwe legendy. Razem z Antoniną Papiewską, właścicielką sieci warszawskich salonów Pardon My French, postanowiliśmy rozprawić się z tymi najsłynniejszymi.
1 z 4
Nakładanie kremu z filtrem przeciwsłonecznym ochroni skórę rąk przed szkodliwym promieniowaniem.
PRAWDA. Do tego zapobiega szybszemu starzeniu się skóry dłoni i powstawaniu przebarwień. Pamiętaj, by krem z filtrem nałożyć minimum 20 minut przed zabiegiem.
2 z 4
Lampy LED są bezpieczniejsze od lamp UV.
MIT. Obie wydzielają to samo promieniowanie UVA. Różnica pomiędzy lampą UV, a LED jest taka, że pierwsza z nich wydziela światło niewidzialne dla naszego wzroku (ultrafioletowe) natomiast druga, światło które możemy zobaczyć (światło diodowe).
3 z 4
Dłuższe naświetlanie gwarantuje lepsze utwardzenie lakieru i lepszą trwałość.
MIT. Czas utwardzania zależy od lakieru - niektóre potrzebują kilku minut, innym w zupełności wystarczy kilkadziesiąt sekund. Wiele osób wybiera lampy LED właśnie ze względu na krótszy czas naświetlania. Natomiast to jak długo utrzyma się później lakier na paznokciach w dużej mierze, zależy od umiejętności manikiurzystki. Do tego dochodzi jakość lakieru i tryb życia, który prowadzisz.
4 z 4
Częste naświetlania lampą powodują raka.
MIT. Lampy UV są stosowane na świecie już od 30 lat i jak dotąd nie udowodniono takiego związku (w przeciwieństwie do lamp w używanych solariach!). Nawet jeśli manikiur hybrydowy robisz regularnie co 2 tygodnie, nie masz się czego obawiać. Obliczono, że jakakolwiek szkodliwość mogłaby być brana pod uwagę, gdybyś żyła 250 lat i wykonywała manikiur raz w tygodniu. Od urodzenia :-)