Botoks na włosy – efekty, ceny, opinie i wszystko, co warto wiedzieć o tym zabiegu. Czy botox na włosy boli?
Botoks na włosy to zabieg, który staje się coraz popularniejszy na całym świecie. Na czym polega ten zabieg, jaka jest cena i czy to boli? Oto wszystko, co musicie wiedzieć, zanim zdecydujecie się na botox na włosy.
- Aleksandra Jóźwiak, Joanna Twaróg - Senior Multimedia Editor
W tym artykule:
- Botoks na włosy - co to jest?
- Botox na włosy - wszystko, co warto wiedzieć o tym zabiegu
- Czy botoks na włosy boli?
- Botoks na włosy - jak przebiega zabieg?
- Botoks na włosy – efekty
- Botoks na włosy a farbowanie
- Botoks na włosy – ile trwa zabieg?
- Botoks na włosy - cena
- Botoks na włosy – opinie
Chyba wszyscy słyszeli o botoksie na twarz. Zdania na temat tego zabiegu są podzielone, ale my wychodzimy z założenia, że każda i każdy z nas ma prawo decydować o sobie i wyglądać tak, jak chce, jeśli jednocześnie nie robi sobie krzywdy. Zdecydowanie mniej osób słyszało natomiast o botoksie na włosy, czyli innowacyjnej kuracji regenerującej. Urosło wokół niego wiele mitów, a to ze względu na nazwę podobną do wspomnianego już zabiegu. Ale czy w rzeczywistości mają ze sobą coś wspólnego? Czy botoks na włosy boli? Dla kogo jest ten zabieg i jakie daje efekty? Odpowiadamy na najważniejsze pytania związane z botoksem na włosy.
Botoks na włosy - co to jest?
Botoks na włosy to zabieg, a właściwie cała kuracja regenerująca włosy zniszczone częstym farbowaniem, zmianą diety, a także częstym kontaktem z promieniami słonecznymi. Polecana jest szczególnie osobom, których włosy są przesuszone, matowe i łamliwe. Efekty zabiegu widać od razu i utrzymują się one od 6 miesięcy do roku w zależności od rodzaju kuracji (na zimno lub na gorąco). Włosy, na których został zastosowany botoks stają się bardziej elastyczne i po prostu zdrowsze. Wszystko za sprawą odżywczego serum – zawarte w nim składniki aktywne głęboko wnikają w strukturę włosa, odbudowując ją. Dzięki temu włosy są odporne na działanie czynników zewnętrznych, stają się mniej łamliwe i mniej podatne na uszkodzenia. Nabierają również pięknego blasku, nie puszą się, są gładkie i miękkie w dotyku. Dziewczyny, które na co dzień stylizują swoje włosy na pewno będą zachwycone tym, że włosy po botoksie są łatwiejsze w stylizacji. Należycie do tego grona? W takim razie ten artykuł jest właśnie dla was. Oto wszystko, co musicie wiedzieć, zanim zdecydujecie się na botox na włosy.
Zostawiacie napiwki u fryzjera i kosmetyczki? Oto wszystko, co powinniście na ten temat wiedzieć
Sprawa jest dużo bardziej zawiła, niż może się wydawać, ale są dwie zasady, które warto wziąć sobie do serca.Botox na włosy - wszystko, co warto wiedzieć o tym zabiegu
Botoks na włosy ma niewiele wspólnego z botoksem na twarz. Pierwszy z nich to nieinwazyjny, a do tego bezpieczny dla włosów i organizmu, jak również przyjazny środowisku zabieg, do przeprowadzenia którego nie są potrzebne substancje chemiczne. Wbrew nazwie nie zawiera on w sobie botoksu. Skąd więc wzięło się to określenie? Chodzi o sposób, w jaki działają używane przy tej kuracji na włosy kosmetyki. Podobnie jak botoks, który wypełnia zmarszczki, preparaty te uzupełniają ubytki między korą i otoczką włosa. Znajdziemy w nich takie składniki aktywne jak m.in. kwas hialuronowy, witaminy czy wyciągi roślinne. To właśnie dzięki nim włosy wyglądają zdrowo, poza tym stają się mocne i piękne.
Czy botoks na włosy boli?
Botoks na twarz kojarzy nam się z bólem. Czy w przypadku botoksu na włosy powinnyśmy / powinniśmy mieć podobne obawy? Zapytałyśmy o to eksperta – Piotra Sierpińskiego. Jak tłumaczy, jest to zabieg nieinwazyjny i ma niewiele wspólnego z prawdziwą toksyną botulinową. Do jego wykonania nie są potrzebne igły i tym podobne akcesoria. W związku z tym nie ma powodów do strachu. Botoks na włosy nie boli.
Botoks na włosy to zabieg bezinwazyjny, podczas którego włosy zostają maksymalnie odżywione, w efekcie czego stają się gładkie, proste i lśniące. Z prawdziwą toksyną botulinową ma niewiele wspólnego, ponieważ substancja ta nie znajduje się w składzie preparatów, używanych do jego wykonania. Nie są także potrzebne igły i strzykawki, zatem nie należy obawiać się ukłuć i związanego z nimi bólu. Podobny jest natomiast efekt końcowy – uzyskujemy fenomenalne wygładzenie, w tym wypadku włosów – wyjaśnia ekspert.
Botoks na włosy - jak przebiega zabieg?
Pierwszym etapem jest dwukrotne umycie głowy specjalnym szamponem, który otwiera łuskę włosa i przygotowuje włosy do zabiegu. Następnie fryzjer / fryzjerka nakłada na skórę głowy specjalne serum, które ma za zadanie poprawić kondycję włosów. Kolejnym krokiem jest krem lub maska. Jej zadaniem jest zamknięcie łuski włosa razem z wstrzykniętymi wcześniej substancjami – w taki sposób, aby wchłonęły się i zadziałały na włosy jak najlepiej. Po 20 minutach trzymania na głowie maski, fryzjer / fryzjerka spłukuje dokładnie resztki kosmetyków z włosów. Gotowe!
Botoks na włosy – efekty
Botoks na włosy daje niesamowite efekty. I, co ważne, są one natychmiastowe. Po zabiegu włosy są lśniące, gładkie i proste, do tego wyglądają zdrowo oraz pięknie. Piotr Sierpiński zauważa, że kolor kosmyków staje się bardziej nasycony i dodaje, że kuracja ta stanowi świetną alternatywę dla keratynowego prostowania – w wielu salonów do jej przeprowadzenia wykorzystuje się bowiem kosmetyki na bazie naturalnych składników. Natomiast do tak zwanej „keratyny” potrzebne są substancje chemiczne.
Dodatkowo, posiadany kolor staje się bardziej nasycony. To dobra alternatywa dla keratynowego prostowania, ponieważ zwykle bazuje na naturalnych kosmetykach (oczywiście w zależności od salonu) – tłumaczy Piotr Sierpiński.
Botoks na włosy a farbowanie
Botox na włosy przed czy po farbowaniu? Kiedy zdecydować się na zabieg? Odpowiedź na to pytanie może się dla niektórych osób okazać dość zaskakująca. Botoks na włosy warto bowiem przeprowadzić wraz z farbowaniem. Zabieg ten nie obciąża włosów, natomiast świetnie je regeneruje i wzmacnia, a do tego chroni kosmyki przed substancjami chemicznymi, które są zawarte w farbach wykorzystywanych do profesjonalnej koloryzacji.
Botoks na włosy – ile trwa zabieg?
Mamy dobrą wiadomość dla osób zabieganych. Zabieg nie trwa długo. Jeśli chcesz poddać się botoksowi na włosy, zarezerwujcie sobie od 40 minut do godziny na wizytę w ulubionym salonie fryzjerskim.
Botoks na włosy - cena
Kolejna kwestia, która interesuje osoby zainteresowane botoksem na włosy, to cena. Jaki jest koszt zabiegu? Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Ceny różnią się m.in. ze względu na długość włosów, które mają zostać poddane regeneracji oraz lokalizację czy popularność danego salonu fryzjerskiego. Warto jednak liczyć się z kosztami rzędu 200-450 zł. Można oczywiście trafić na bardziej albo mniej korzystne oferty.
Nanoplastia, czyli innowacyjny zabieg prostujący włosy. Wszystko, co musicie wiedzieć o tej technice!
Nanoplastyka staje się coraz popularniejsza na całym świecie, w tym w Polsce! To innowacyjna metoda prostująca włosy, która może śmiało konkurować z tak zwaną „keratyną”. Wyjaśniamy, na czym polega ten zabieg, jakie daje efekty, ile utrzymuje się na włosach, a także ile kosztuje. Oto wszystko, co warto wiedzieć o nanoplastii.Botoks na włosy – opinie
Jakie są opinie dotyczące zabiegu botoks na włosy? Internautki chwalą sobie efekty, którymi są mocne, sypiące, błyszczące i zdrowe włosy. Niegdyś rodzime media informowały, że fanką botoksu na włosy jest Julia Wieniawa. Aktorka co miesiąc odwiedzała salon fryzjerki, w którym przeprowadzano tego rodzaju kurację. Dzięki temu jej włosy były głęboko odżywione i zregenerowane. Warto jednak dodać, że według opinii osób, które zdecydowały się na podobny krok, botoks na włosy pozwala osiągnąć spektakularne efekty, ale jeśli komuś zależy na tym, by utrzymały się one na dłużej, należy go regularnie powtarzać. Jak wspominałyśmy wyżej, botoks na włosy wypłukuje się po kilkunastu myciach.
Botoks na włosy – opinie na ten temat was interesują? Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, zajrzyjcie na fora albo grupy urodowe na Facebooku, na których internautki i / lub internauci chętnie dzielą się własnymi doświadczeniami czy spostrzeżeniami na wybrane tematy. Od pewnego czasu cieszą się one niesamowitą popularnością. Warto jednak pamiętać, że (w zdecydowanej większości) nie są to opinie ekspertek czy ekspertów w tej dziedzinie.