Reklama

W tym artykule:
1. „Młody Wallander” – fabuła, obsada i twórcy
2. „Młody Wallander” – recenzja, opinie
3. „Młody Wallander” – gdzie obejrzeć?

Reklama

Serial „Młody Wallander” to nie tylko nowoczesna interpretacja klasycznych powieści Henninga Mankella, ale też opowieść o moralnych dylematach i konsekwencjach, na które nikt nie jest przygotowany.

„Młody Wallander” – fabuła, obsada i twórcy

Serial „Młody Wallander” przedstawia początki kariery legendarnego detektywa w realiach współczesnej Szwecji. Kurt, świeżo upieczony absolwent szkoły policyjnej, zostaje wplątany w sprawę brutalnego morderstwa. Gdy nie udaje mu się zapobiec tragedii, młody policjant mierzy się nie tylko z ciężarem winy, ale i z bezwzględnym światem przestępczości. Pod czujnym okiem komisarza Hemberga musi odnaleźć się w pełnym napięcia śledztwie, gdzie nic nie jest czarno-białe, a granica między sprawiedliwością a moralnymi kompromisami często się zaciera.

Young Wallander Season 2. (L to R) Leanne Best as Detective Frida Rask, Adam Palsson as Kurt Wallander in Young Wallander Season 2. Cr. Andrej Vasilenko/Netflix © 2022
Kadr z serialu „Młody Wallander”, fot. Andrej Vasilenko/Netflix Andrej Vasilenko / Netflix

W rolę Kurta Wallandera wcielił się Adam Pålsson. W pozostałych rolach pojawiły i pojawili się m.in. Leanne Best jako Frida Rask, Richard Dillane jako komisarz Hemberg oraz Ellise Chappell jako Mona. Za reżyserię odpowiedzialni są Jens Jonsson i Mani Maserrat.

„Młody Wallander” – recenzja, opinie

„Młody Wallander” to serial, który ukazuje początki kariery legendarnego detektywa w realiach współczesnej Szwecji, nadając klasycznej postaci nowe, świeże spojrzenie. Twórcy postawili na dynamiczną narrację, gdzie tętniące napięciem śledztwo splata się z osobistymi zmaganiami głównego bohatera. To opowieść nie tylko o rozwiązywaniu zagadek kryminalnych, ale także o dojrzewaniu w świecie, gdzie sprawiedliwość często jest uwikłana w moralne kompromisy.

Centralną postacią serialu jest Kurt Wallander – młody, pełen ideałów policjant. Jego postać to mieszanka wrażliwości i determinacji. Gdy staje się świadkiem brutalnej zbrodni, nie tylko mierzy się z jej konsekwencjami, ale również z własnymi wątpliwościami i poczuciem winy. Serial świetnie oddaje, jak doświadczenia z pierwszych lat służby kształtują w nim cechy, które w przyszłości uczynią go legendą skandynawskiego kryminału.

„Młody Wallander”
Kadr z serialu „Młody Wallander”, fot. Andrej Vasilenko/Netflix

Twórcy z powodzeniem budują mroczny, pełen kontrastów klimat współczesnej Szwecji. Osiedla pełne napięć społecznych, nieufność wobec imigrantów i wszechobecne poczucie zagrożenia sprawiają, że śledztwo Kurta nie jest jedynie osobistą misją, ale także odbiciem szerszych problemów współczesnego społeczeństwa.

Serial wzbudził na portalu filmowym Filmweb sporo emocji. Robert_Masi napisał:

Spodziewałem się popeliny, a okazało się nieźle. Nic nie jest czarno-białe i nie ma prostych rozwiązań – polecam. 7/10.

Marcelina7_2 jednocześnie chwali i krytykuje produkcję:

Nijak się to ma do książkowego Wallandera i jego przygód, ale całkiem przyjemnie się ogląda.

Czy faktycznie tak jest? O tym musicie przekonać się sami/same.

Reklama
xx
Kadr z serialu „Młody Wallander”, fot. Andrej Vasilenko/Netflix

„Młody Wallander” – gdzie obejrzeć?

Serial „Młody Wallander” znajdziecie na Netflixie. Zwiastun poniżej:

Reklama
Reklama
Reklama