Reklama

Od debiutu w 2009 roku w filmie „Wszystko, co kocham”, przez przełomową rolę w „Sali samobójców”, aż po najnowsze produkcje – kariera Jakuba Gierszała obfituje w różnorodne i pamiętne kreacje. Poniżej prezentujemy zestawienie filmów i seriali, które najlepiej ukazują talent i wszechstronność tego aktora. Kochamy je wszystkie.

Reklama

„Sala samobójców” (2011)

Jakub Gierszał
fot. materiały prasowe

Film Jana Komasy to produkcja, która na stałe zapisała się w historii polskiego kina i jednocześnie była przełomem w karierze Jakuba Gierszała. Aktor wcielił się w postać Dominika – nastolatka z bogatej rodziny, który na skutek serii upokorzeń i braku zrozumienia ze strony rodziców ucieka w świat wirtualnej rzeczywistości. Jest on skuteczną ucieczką, ale i pułapką, która prowadzi do tragicznych konsekwencji. Gierszał zaprezentował w tej roli niezwykłą gamę emocji, od subtelnych momentów wrażliwości, po skrajne załamanie psychiczne. Jego kreacja została doceniona zarówno przez krytyków, jak i widzów, a film do dziś pozostaje jednym z najważniejszych polskich dramatów. Obejrzycie go na Canal+.

„Najlepszy” (2017)

Jakub Gierszał
fot. materiały prasowe

Ten poruszający film biograficzny w reżyserii Łukasza Palkowskiego opowiada prawdziwą historię Jerzego Górskiego, który przez lata zmagał się z uzależnieniem od narkotyków, by ostatecznie zostać mistrzem świata w podwójnym triathlonie. Jakub Gierszał w roli Górskiego pokazuje nie tylko fizyczną determinację, ale przede wszystkim wewnętrzną walkę człowieka próbującego pokonać własne demony. Jego rola wymagała ogromnego przygotowania – zarówno fizycznego, jak i emocjonalnego – co widać w każdym ujęciu. Intensywność gry aktorskiej oraz autentyczność, z jaką oddał przemianę bohatera, sprawiają, że film ten pozostaje jednym z najlepszych w jego dorobku. To naprawdę świetna produkcja doceniona zarówno przez widzów, jak i krytyków (10 nagród i 9 nominacji). Obejrzycie ją na Polsat Box Go.

„Chyłka” (2018-2022)

Jakub Gierszał
fot. materiały prasowe

Choć to serial, nie sposób pominąć tej roli w karierze aktora. Gierszał wcielił się w postać Piotra Langera Juniora – syna znanego biznesmana i dziedzica jego fortuny. Został on oskarżony o brutalne morderstwo. Tajemniczą sprawą bohatera zajmuje się oczywiście Joanna Chyłka. Kreacja aktora była jedną z najmroczniejszych i najbardziej intrygujących w polskich serialach ostatnich lat. Produkcję obejrzycie na Playerze i na platformie Max.

„Doppelgänger. Sobowtór” (2023)

Jakub Gierszał
fot. materiały prasowe

To jeden z nowszych projektów aktora, który eksploruje tematykę podwójnej tożsamości i szpiegowskich intryg. Jakub Gierszał wciela się tutaj w Józefa Wieczorka vel Hansa Steinera - bohatera uwikłanego w tajemniczą grę, gdzie nic nie jest takie, jakim się wydaje. Film pełen jest napięcia i zwrotów akcji, a postać grana przez Gierszała jest wielowymiarowa i niejednoznaczna. Jego umiejętność budowania napięcia oraz wyrażania emocji, sprawia, że produkcja ta zasługuje na szczególną uwagę. Ponadto jest po prostu bardzo dobra. Obejrzycie ją na Netflixie i Playerze. Po sukcesie filmu powstał również serial. Naszą recenzję przeczytacie tutaj.

„Simona Kossak” (2024)

Jakub Gierszał
fot. materiały prasowe

W biograficznym filmie o Simonie Kossak - słynnej biolożce, ekolożce i badaczce przyrody Jakub Gierszał wciela się w Lecha Wilczka – fotografa, który towarzyszył tytułowej bohaterce w jej życiu zawodowym i prywatnym. Produkcja okazała się hitem w kinach, a niedawno trafiła na Netflixa, gdzie również bije rekordy popularności. Ten film naprawdę warto zobaczyć.

„Kolory zła: Czerwień” (2024)

Jakub Gierszał
fot. materiały prasowe
Reklama

Najświeższa produkcja z udziałem Gierszała to adaptacja popularnej powieści kryminalnej Małgorzaty Oliwii Sobczak. Film przenosi widza do mrocznego Gdańska, gdzie w tajemniczych okolicznościach dochodzi do brutalnego morderstwa. Jakub Gierszał wciela się tutaj w prokuratora Leopolda Bilskiego, który prowadzi śledztwo i odkrywa kolejne warstwy tej zagadki. Jego postać pełna jest sprzeczności – bohater jest ambitny, ale wewnętrznie rozbity, uwikłany nie tylko w sprawę kryminalną. Męczą go również prywatne demony. Produkcja wyróżnia się mrocznym klimatem, dynamiczną narracją i wciągającą intrygą, a Gierszał po raz kolejny udowadnia, że świetnie odnajduje się w rolach złożonych i pełnych napięcia. „Kolory zła: Czerwień” obejrzycie na Netflixie.

Reklama
Reklama
Reklama