Reklama

Nowa ekranizacja „Lalki” wzbudza ogromne emocje. Produkcja przygotowywana przez Telewizję Polską i Gigant Films ma na nowo przedstawić historię Stanisława Wokulskiego i Izabeli Łęckiej. Wiadomo już, kto wcieli się w głównego bohatera. Walka o główna rolę kobiecą wciąż trwa walka.

Reklama

Nowa ekranizacja „Lalki” – wszystko, co wiemy na ten temat

„Lalka” to bez wątpienia jedna z najważniejszych polskich powieści. Przez lata doczekała się kilku adaptacji filmowych i telewizyjnych. Najsłynniejszą wersją pozostaje film Wojciecha Hasa z 1968 roku z Beatą Tyszkiewicz i Mariuszem Dmochowskim w rolach głównych. W 1977 roku powstał natomiast serial z Małgorzatą Braunek i Jerzym Kamasem, który również zdobył ogromne uznanie.

Teraz nadszedł czas na kolejną odsłonę tej klasycznej historii. W ostatnich tygodniach niespodziewanie ogłoszono, że Telewizja Polska we współpracy z Gigant Films przygotowuje nową ekranizację „Lalki”, obejmującą zarówno film kinowy, jak i serial telewizyjny. Za reżyserię odpowiadać będzie Maciej Kawalski, a w roli Stanisława Wokulskiego zobaczymy Marcina Dorocińskiego.

Aktor z entuzjazmem podszedł do wyzwania: Jestem zaszczycony, że będę mógł podążyć śladami wielkich aktorów: Mariusza Dmochowskiego oraz Jerzego Kamasa i zmierzyć się z legendą stworzoną przez Prusa, pokazać ją w nowym świetle i mojej interpretacji – przekazał za pośrednictwem Instagrama.

Wiadomo już także, kto walczy o rolę Izabeli Łęckiej.

Nowa ekranizacja „Lalki” – kto zagra Wokulskiego i Łęcką?

Choć obsada męskiej głównej roli została ogłoszona, tajemnicą wciąż pozostawało to, kto wcieli się w postać Izabeli Łęckiej. Wśród kandydatek pojawiały się różne nazwiska (nawet Magdalena Ogórek zgłosiła swoją chęć udziału w projekcie), jednak, jak udało się ustalić serwisom plotkarskim, jej kandydatura nie była brana pod uwagę.

Według najnowszych doniesień, wybór ogranicza się do dwóch aktorek: Kamili Urzędowskiej, która zyskała popularność za sprawą roli Jagny w najnowszej ekranizacji „Chłopów”, oraz Emmy Giegżno, znanej m.in. z filmu „Underdog”. Obie aktorki mają już na swoim koncie świetnie ocenione przez widzów i krytyków kreacje i każda z nich mogłaby wnieść do roli Izabeli Łęckiej coś wyjątkowego.

Kamila Urzędowska, fot. Paweł Wodzyński/East News
Emma Giegżno, ot. Paweł Wodzyński/East News
Reklama

Która z nich ostatecznie dostanie rolę? Oficjalna decyzja ma zapaść najpóźniej pod koniec kwietnia. Czekacie?

Reklama
Reklama
Reklama