Reklama

W tym artykule:
1. „Dwie półkule Lukki” – fabuła, obsada i twórcy
2. „Dwie półkule Lukki” – recenzja, opinie
3. „Dwie półkule Lukki” – gdzie obejrzeć?

Reklama

Oparta na prawdziwych wydarzeniach opowieść zabiera widzów w emocjonalną podróż do Indii, gdzie matka podejmuje desperacką próbę leczenia syna cierpiącego na porażenie mózgowe. To film, który mocno chwyta za serce!

„Dwie półkule Lukki” – fabuła, obsada i twórcy

Bárbara i Andrés z niecierpliwością oczekują narodzin swojego pierwszego dziecka. Jednak komplikacje podczas porodu sprawiają, że ich syn, Lucca, trafia do inkubatora i zostaje wprowadzony w śpiączkę farmakologiczną. Wkrótce okazuje się, że chłopiec cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, a jego przyszłość staje pod znakiem zapytania. By zapewnić mu jak najlepsze życie Bárbara poświęca się opiece nad synem i szuka nowych metod terapii.

Gdy przypadkiem dowiaduje się o eksperymentalnym leczeniu w Indiach, decyduje się na ryzykowną podróż. Wierzy, że tajemnicza maszyna Cytotron może dać jej dziecku szansę na poprawę. Wraz z całą rodziną staje przed trudnymi wyborami, mierząc się nie tylko z własnymi wątpliwościami, ale także ze sceptycyzmem otoczenia. Czy nadzieja okaże się silniejsza niż strach przed nieznanym?

Kadr z filmu „Dwie półkule Lukki”, fot. Netflix

W główną rolę Bárbary wciela się Bárbara Mori, a jej męża, Andrésa, gra Juan Pablo Medina. Ich syna, Lukkę, portretuje Julián Tello. W obsadzie znaleźli się także Ari Brickman jako Jaramillo, Danish Husain w roli dr. Kumara, Samuel Pérez jako Bruno oraz Paloma Alvamar jako Nayelli. W filmie występuje również Hernán Mendoza jako dr Ibarra. Za reżyserię odpowiada Mariana Chenillo, a scenariusz napisał Javier Peñalosa.

„Dwie półkule Lukki” – recenzja, opinie

„Dwie półkule Lukki” to poruszająca opowieść o sile matczynej miłości i walce z przeciwnościami losu. Film ukazuje dramatyczną podróż Bárbary, która nie cofa się przed niczym, by dać swojemu synowi szansę na lepsze życie. To historia pełna emocji – od bólu i bezradności po nadzieję, która mimo sceptycyzmu otoczenia, nie gaśnie ani na chwilę.

Kadr z filmu „Dwie półkule Lukki”, fot. Juan Rosas/Netflix

Twórcy z dużą wrażliwością pokazują codzienność rodziny mierzącej się z chorobą dziecka – zarówno fizyczne, jak i emocjonalne wyzwania. Szczególne wrażenie robi postać Bárbary, której determinacja i gotowość do podjęcia ryzyka stają się sercem całej opowieści.

Film nie tylko wzrusza, ale też skłania do refleksji nad granicami poświęcenia i siłą nadziei w obliczu niepewnej przyszłości. To emocjonalna podróż, która zostaje w pamięci na długo po seansie.

Reklama
Daje nadzieję, zwłaszcza rodzicom z podobnymi dziećmi. Koniecznie do obejrzenia
- Robert / Filmweb.pl.
Myślałam, że to będzie po prostu piękna historia o heroicznej walce mamy o zdrowie dziecka, ale dostałam coś znacznie więcej. To emocjonalna jazda bez trzymanki – najpierw otula ciepłem, a potem nokautuje, zostawiając człowieka w totalnej rozsypce
- Emi / Filmweb.pl.

„Dwie półkule Lukki” – gdzie obejrzeć?

Film to oryginalna produkcja Netflixa i właśnie tam go szukajcie. Zwiastun poniżej:

Reklama
Reklama
Reklama