„Riverdale”: różnice między serialem a komiksem „Archie”, na podstawie którego powstał scenariusz
Wzięliśmy pod lupę komiks „Archie” i sprawdziliśmy, w jakim stopniu różni się od serialu „Riverdale”.
- Redakcja
Postanowiłyśmy cofnąć się w czasie do 1942 roku, kiedy powstał komiks Archie, który stanowił główną inspirację dla Riverdale. Sprawdziłyśmy, w jakim stopniu serial jest wierną adaptacją, a co postanowiono zmienić.
Archie Andrews
Mnóstwo dziewczyn wzdycha do Archiego z serialu i trudno się ku temu dziwić. Wysoki, przystojny i dobrze zbudowany chłopak, który na dodatek jest rozgrywającym w drużynie futbolowej i gra na gitarze. Gdyby tego było mało, jest przede wszystkim dobrym człowiekiem i oddanym przyjacielem. Niewiele różni się od swojego pierwowzoru, z tym małym wyjątkiem, że komiksowy Archie nie miał aż tak dużego powodzenia u dziewczyn. Co więcej pierwowzór był rozdarty między Betty a Veronicą, podczas gdy w serialu szybko okazało się, za kim szaleje.
Znamy kolejne szczegóły i mamy pierwszą zapowiedź 3. sezonu „Riverdale”! >>>
Betty Cooper
Dobra i ułożona dziewczyna z sąsiedztwa, pochodząca z idealnej rodziny i szalejąca za tytułowym bohaterem – przynajmniej z tego słynie w Archie. Natomiast serialowa Betty ma zdecydowanie pazura i potrafi walczyć o swoje. Jest członkiem drużyny cheerleaderek, a jej rodzina zmaga się z wieloma mrocznymi sekretami.
Jughead Jones
Na ekranie, Jughead jest typem outsider’a, który pisze dziennik, pakuje się w problemy i próbuje rozwiązać sprawę morderstwa, a jego relacja z Archie’m przechodzi różne fazy. W komiksie Jug jest zwykłym chłopakiem, przesiadującym w barze u Pop’a, gdzie zajada się burgerami. Co więcej, uważa się za aseksualnego, więc ledwo rozmawia z Betty, w której w serialu jest zakochany, a najwięcej czasu spędza z dobrym kumplem.
Lili Reinhart i Cole Sprouse oficjalnie razem! Zobaczcie urocze zdjęcie >>>
Veronica Lodge
Veronica jest rozpieszczoną, „nową” dziewczyną z bardzo zamożnej rodziny. Przeprowadzka do Riverdale pozwala jej zejść na ziemię i stać się lepszą osobą. Pozytywne efekty opuszczenia Nowego Jorku dotyczą jedynie serialowej V. Postać panny Lodge w komiksie pozostaje wciąż tak samo wredna i zimna, a na dodatek nie zważa na uczucia Betty i nie ma skrupułów odbić przyjaciółce Archie’ego.
Kevin Keller
Kevin, jakiego znamy, jest synem szeryfa i wychował się w Riverdale. Komiksowy Keller dopiero co wprowadził się do miasta, ale już zdążył przywyknąć do bycia „tym nowym”, bo jego ojciec jest wojskowym i często się przeprowadzają. Najważniejsze pozostało jednak bez zmian. Obydwoje otwarcie są pewnymi siebie gejami.
Pani Grundy
Komiksowa bohaterka jest starszą, zgorzkniałą kobietą z siwymi włosami, noszącą niemodne sukienki. W serialu Pani Grundy to młoda i seksowna kobieta, która za dnia uczy muzyki, a w nocy romansuje z Archie’m i nosi różowe okulary w kształcie serc. Nie mają zatem ze sobą wiele wspólnego.
Cheryl Blossom
Dziewczyna jest równie wyrachowaną jędzą w obydwu wersjach i za to właśnie ją kochamy!
Dlaczego Cheryl Blossom z „Riverdale” ubiera się zawsze na czerwono? >>>
Różnice w postaciach to jednak nic w porównaniu z różnicą w fabule. Komiks w lekki i przyjemny sposób opowiada o licealnym życiu nastolatków, zaś serial krąży wokół zbrodni i prób ich rozwiązania. Wiadomo, niezgodności jest jeszcze więcej, ale przecież historię trzeba było przełożyć na to, co aktualne w naszych czasach.