Reklama

W tym artykule:

Reklama

1. „U Pana Boga w Królowym Moście” – obsada i twórcy
2. „U Pana Boga w Królowym Moście” – fabuła
3. „U Pana Boga w Królowym Moście” – opinie
4. „U Pana Boga w Królowym Moście” - gdzie obejrzeć?

W mediach społecznościowych zawrzało – od gorzkich słów o „gniocie” po opinie, że to „pierwszy film, z którego wyszli z kina”. Choć niektórzy doceniają humor i ironię, przeważają głosy zawodu, a porównania do niefortunnych kontynuacji „Kogla Mogla” nie wróżą dobrze. Co poszło nie tak?

„U Pana Boga w Królowym Moście” – obsada i twórcy

Film „U Pana Boga w Królowym Moście”, wyreżyserowany przez Jacka Bromskiego, to czwarta odsłona popularnej serii, do której należą również „U Pana Boga za piecem”, „U Pana Boga w ogródku” i „U Pana Boga za miedzą”. Realizacja zdjęć miała miejsce od 30 sierpnia 2022 do 28 stycznia 2023 roku, a film powstał głównie w malowniczych lokalizacjach Podlasia, takich jak Lipowy Most, Białystok czy Tykocin. Premiera miała miejsce 17 października 2024 w białostockim kinie Helios. Równolegle z filmem stworzono dwunastoodcinkowy serial, który poszerza przedstawione wątki, z planowaną emisją wiosną 2025 roku. Warto zaznaczyć, że produkcja ta jest ostatnią rolą Emiliana Kamińskiego, który zmarł w grudniu 2022 roku. Jego niespodziewana śmierć wymusiła na ekipie lekkie zmiany w scenariuszu. W obsadzie filmu znaleźli się m.in. Krzysztof Dzierma, Andrzej Zaborski, Wojciech Solarz oraz Małgorzata Sadowska.

Film, który zrewolucjonizował kino grozy. Kultowa produkcja trafiła do streamingu!

„American Psycho” to film, który od momentu swojej premiery w 2000 roku budzi skrajne emocje. Reżyserka Mary Harron stworzyła dzieło balansujące między czarną komedią, thrillerem a satyrą, ukazując w nim przerysowany obraz świata blichtru, rywalizacji i powierzchownego sukcesu. Christian Bale w roli Patricka Batemana przeszedł do historii kina, wcielając się w postać, która przeraża i fascynuje jednocześnie.

„U Pana Boga w Królowym Moście” – fabuła

Historia ponownie przenosi widzów do dobrze znanego Królowego Mostu. Tym razem do miasteczka przyjeżdża Marta, studentka archeologii, by prowadzić badania przy miejscowym kościele. Los jednak sprawia, że zamiast spodziewanych znalezisk natrafia na dokument sprzed wieków. Wkrótce okazuje się, że ów historyczny glejt nadaje Królowemu Mostowi prawo do suwerenności. Mieszkańcy, w duchu lokalnego patriotyzmu, podejmują decyzję o stworzeniu własnego, niezależnego państwa – a to dopiero początek serii absurdalnych wydarzeń, które wprawiają w konsternację zarówno bohaterów, jak i widzów.

„U Pana Boga w Królowym Moście” – opinie

Niestety „U Pana Boga w Królowym Moście” nie został oceniony pozytywnie. W sieci zawrzało. Pod facebookowym postem Netflixa, informującym o dostępności produkcji w streamingu, pojawiły się praktycznie same negatywne recenzje.

Serię uwielbiam, ale z bólem serca przyznaję, że ten film nigdy nie powinien był powstać. Dno i nudy, niestety.
Pierwszy film, w trakcie którego wyszłam z kina. Granice mojej wrażliwości na żenadę zostały przekroczone. Pierwsze trzy części z kolei - super.
Serce mi krwawiło jak oglądałam, coś okropnego. Nie dało się dotrwać do końca.

Te i podobne komentarzy zyskały sporo polubień, co potwierdza, że krytycznych opinii filmu jest więcej. Udało mi się jednak wyszukać pojedyncze, schlebiające filmowi recenzje.

Reklama
Dobrze obejrzeć i wyrobić sobie własne zdanie. W moim odczuciu film jest ciekawy - krzywe zwierciadło naszej polskiej rzeczywistości.
Miałem wrażenie, że oglądałem jakiś mityng polityczny. Gratulacje panie Bromski za zaoranie legendy.

„U Pana Boga w Królowym Moście” - gdzie obejrzeć?

Po takich komentarzach trudno mieć nadzieję, że „U Pana Boga w Królowym Moście” komuś się spodoba. Film cały czas dostępny jest na Netfliksie.

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe
Reklama
Reklama
Reklama