Reklama

W tym artykule:

  1. Najlepsze seriale komediowe – Rick i Morty (Rick and Morty), 4 sezony (produkcja trwa nadal)
  2. Najlepsze seriale komediowe – Przyjaciele (Friends), 10 sezonów

  3. Najlepsze seriale komediowe – Teoria wielkiego podrywu (The Big Bang Theory), 12 sezonów
  4. Najlepsze seriale komediowe – Orange is the New Black, 7 sezonów

  5. Najlepsze seriale komediowe – Holistyczna agencja detektywistyczna Dirka Gently'ego (Dirk Gently's Holistic Detective Agency), 2 sezony
  6. Najlepsze seriale komediowe – Chłopaki z baraków (Trailer Park Boys), 12 sezonów

  7. Najlepsze seriale komediowe – Archer, 11 sezonów (produkcja trwa nadal)
  8. Najlepsze seriale komediowe – Głowa rodziny (Family Guy), 19 sezonów (produkcja trwa nadal)

  9. Najlepsze seriale komediowe – Grace i Frankie (Grace and Frankie), 6 sezonów (produkcja trwa nadal)
  10. Najlepsze seriale komediowe – Brooklyn 9-9, 7 sezonów (produkcja trwa nadal)
Reklama

Najlepsze seriale komediowe – Rick i Morty (Rick and Morty), 4 sezony (produkcja trwa nadal)

Ten serial animowany dla dorosłych zyskał już status kultowego. To całkowicie zrozumiałe, bo Rick i Morty bawią nas naprawdę mocnym humorem już od pierwszego odcinka.

Serial przedstawia nam przygody naukowca Ricka Sancheza uzależnionego od alkoholu ekscentryka o cholerycznej naturze. Towarzyszy mu jego wnuk Morty. Bohaterowie wspólnie odbywają podróże po odległych galaktykach, a w trakcie naukowych ekspedycji zdarza im się odwiedzić także inne wymiary, w których mogą poznać rzeczywistość alternatywną dla naszego świata. W późniejszych odcinkach mamy okazję poznać też najbliższą rodzinę Morty'ego: rodziców Beth i Jerry'ego oraz Summer – siostrę chłopaka.

Uwaga, ten serial polecamy wyłącznie koneserom czarnego humoru i osobom, u których żarty dalekie od politycznej poprawności nie wywołują zgorszenia.

fot. materiały dystrybutora

Polskie seriale kryminalne, które będziesz chciała obejrzeć do ostatniego odcinka >>>

Najlepsze seriale komediowe – Przyjaciele (Friends), 10 sezonów

Amerykańskie seriale komediowe starzeją się wolniej, a klasyka ma to do siebie, że lubimy do niej powracać. Opisywany serial jest tego najlepszym przykładem. Pierwszy odcinek tytułowych Przyjaciół wyemitowano w 1994 roku i od tego czasu serial nie stracił nic na swojej popularności.

Serial opowiada o perypetiach sześciorga nowojorczyków rodzeństwa Moniki i Rossa Gellerów (Courtney Cox i David Schwimmer), Reachel Green (Jenifer Aniston), Phoebe Buffay (Lisa Kudrow), Chandlera Binga (Matthew Perry) i Joey'a Tinniani (Matt LeBlanc).

Monica to szefowa kuchni, która ma obsesję na punkcie porządku. Ross jest paleontologiem, który nie ma szczęścia w miłości (żona zostawiła go dla innej kobiety). Reachel jest typem rozpieszczonej dziewczyny, która po ucieczce sprzed ołtarza postanawia spróbować życia na własny rachunek. Phoebe jest jej przeciwieństwem – wychowywała się na ulicy, a jako dorosła osoba wciąż pozostaje mentalnym dzieckiem. Trudne dzieciństwo miał także Chandler, który dosłownie tryska humorem, rzucając żartami na lewo i praw. Joey to natomiast bezrobotny aktor, którem nie brakuje uroku osobistego, jednak tego samego nie można powiedzieć o jego inteligencji. Szóstka przyjaciół regularnie spędza wolny czas w kawiarni Central Perk.

fot. materiały dystrybutora


Najlepsze seriale komediowe – Teoria wielkiego podrywu (The Big Bang Theory), 12 sezonów

Śmieszne seriale bardzo często obnażają niedoskonałości ludzkiego charakteru i taka właśnie jest Teoria wielkiego podrywu. Główni bohaterzy tej produkcji są genialni, nauka jest dla nich całym życiem, teorię o czarnych dziurach mają w małym palcu, ale nie potrafią zrozumieć dynamiki relacji towarzyskich.

Leonard (Johnny Galecki) i Sheldon (Jim Parsons) to dwaj genialni fizycy, przed którymi świat nauki nie skrywa żadnych tajemnic. Intelekt nie pomaga im jednak w nawiązywaniu relacji międzyludzkich, zwłaszcza na płaszczyźnie damsko-męskiej. Gdy nie zgłębiają tajemnic wszechświata, grają w Boggle po klingońsku ze swoimi równie aspołecznymi przyjaciółmi – Howardem (Simon Helberg) Rajeshem (Kunal Nayyar). Gdy do mieszkania naprzeciwko wprowadza się piękna, niezwykle energiczna dziewczyna imieniem Penny, ich świat wywraca się do góry nogami.

fot. materiały dystrybutora

Brytyjskie seriale, których nie możesz przegapić. Sprawdź nasze zestawienie, aby szybciej przeszukać Netflix >>>

Najlepsze seriale komediowe – Orange is the New Black, 7 sezonów

Kolejna propozycja w naszym zestawieniu to Orange is the New Black – serial oparty na bestsellerowej książce autorstwa Piper Kerman. O tym, jak bardzo ten serial spodobał się widzom na całym świecie, najlepiej świadczy fakt, że mówimy tu o jednym z najdłużej emitowanych oryginalnych tytułów, wyprodukowanych przez platformę Netflix.

Piper Chapman (Taylor Schilling) nie przypomina już lekkomyślnej dziewczyny, którą była 10 lat wcześniej. Po ukończeniu studiów związała się z handlującą narkotykami Alex (Laura Prepon), ale teraz jest dobrze sytuowaną mieszkanką Brooklynu, wiodącą wygodne życie u boku swojego chłopaka Larry'ego. Okazuje się jednak, że jej przeszłość nie da o sobie tak łatwo zapomnieć. Pewnego dnia do jej drzwi pukają agenci federalni z nakazem aresztowania. Za grzeszki z przeszłości zostanie osadzona w więzieniu na 15 miesięcy i będzie musiała zamienić markowe ciuchy na pomarańczowy kombinezon.

fot. materiały dystrybutora


Najlepsze seriale komediowe – Holistyczna agencja detektywistyczna Dirka Gently'ego (Dirk Gently's Holistic Detective Agency), 2 sezony

Nasza kolejna propozycja idealnie celuje w gusta osób lubiących historie detektywistyczne, ale opowiedziane w humorystyczny sposób. Coś dla siebie znajdą tu także miłośnicy science fiction, bo właśnie w takim klimacie utrzymana jest ta produkcja.

Serial opowiada o przygodach niezbyt rozgarniętego, za to niezwykle ekscentrycznego Dirka Gently'ego (Samuel Barnett). Detektyw przyjmuje różne, zazwyczaj dziwne sprawy, które stara się rozwiązać metodami holistycznymi. Jego pomocnicy to były boy hotelowy i ex szefowa grupy ochraniającej pewnego milionera. Towarzyszy im cały szereg równie dziwnych postaci.

fot. materiały dystrybutora

Seriale HBO, które warto obejrzeć! Sprawdź nowości serialowe platformy >>>

Najlepsze seriale komediowe – Chłopaki z baraków (Trailer Park Boys), 12 sezonów

Nasza kolejna propozycja eksploatuje dość sztampowy i oklepany motyw ,,od zera do milionera", jednak trzeba przyznać, że twórcy Chłopaków z baraków wyciągnęli z niego maksimum humoru, dzięki czemu widz dosłownie nie może doczekać się kolejnego odcinka.

Serial opowiada o przygodach grupki przyjaciół Ricky'ego (Robb Wells), Juliana (John Paul Tremblay) i Bubbelsa (Mike Smith). Cała trójka mieszka na osiedlu przyczep i jak przystało na chłopaków wywodzących się z biedy, każdy z nich marzy o zdobyciu milionów. W ich planach na szybkie wzbogacenie nie pojawia się jednak motyw legalnej pracy. Chłopaki sprzedają narkotyki, dokonują rozbojów i kradzieży, a gdy wreszcie trafiają za kratki, nie przestają szukać nielegalnych metod zarobkowania.

fot. materiały dystrybutora


Najlepsze seriale komediowe – Archer, 11 sezonów (produkcja trwa nadal)

Kolejna animacja dla dorosłych w naszym zestawieniu, tym razem utrzymana w ewidentnie szpiegowskich klimatach. Ta propozycja spodoba się osobom, które najbardziej śmieszy niewybredny i niekoniecznie przyzwoity humor.

Serial opowiada o przygodach pracowników tajnej agencji wywiadowczej ISIS. Głównym bohaterem jest tytułowy Sterling Archer próżny i pewny siebie agent o niezbyt męskim pseudonimie Księżna. Szefową agencji jest niestroniąca od alkoholu i lubiąca krytykować wszystko i wszystkich Malory, która jest jednocześnie matką Archera. W agencji pracuje także jego była dziewczyna i jej aktualny chłopak.

fot. materiały dystrybutora

„The Crown” i co jeszcze? Czyli dobre seriale historyczne, które warto zobaczyć! >>>

Najlepsze seriale komediowe – Głowa rodziny (Family Guy), 19 sezonów (produkcja trwa nadal)

Kultowa animacja opowiadająca o losach pozornie normalnej amerykańskiej rodziny. Próżno szukać tu sensownej fabuły, za to w serialu nie brakuje mocnych żartów.

Tytułowy Family Guy to Peter Griffin typowy reprezentant amerykańskiej klasy średniej. Wraz z żoną Lois mają trójkę dzieci: 16-letnią Meg - nastolatkę walczącą o uwagę i aprobatę, 13-letniego Chrisa młodzieńca, którego ulubionym zajęciem jest nierobienie niczego i rocznego Stewie'go - niezwykle inteligentnego niemowlaka, który planuje zniszczyć świat i zawładnąć jego zgliszczami. Towarzyszem tej dziwacznej rodzinki jest pies Brian – równie nietypowy, co jego właściciele. Poczciwy burek jest niezwykle inteligentny i potrafi mówić. Tę umiejętność ochoczo wykorzystuje do serwowania kąśliwych komentarzy.

fot. materiały dystrybutora


Najlepsze seriale komediowe – Grace i Frankie (Grace and Frankie), 6 sezonów (produkcja trwa nadal)

Kolejny serial na naszej liście opowiada historię tak dziwną, że aż trudno streścić ją w jednym zdaniu. To jednak bez wątpienia jedna z najlepszych oryginalnych produkcji Netflixa.

Tytułowe bohaterki - emerytowana kosmetyczka Grace (Jane Fonda) i nauczycielka sztuki Frankie (Lily Tomlin) to dwie dojrzałe damy, które mieszkają w San Diego. Kobiety są odwiecznymi rywalkami i ani myślą nawiązywać przyjaźni. Życie lubi jednak pisać niespodziewane scenariusze. Obie wiodą pozbawione problemów życie. Ich mężowie są wpływowymi prawnikami, więc nie narzekają na brak pieniędzy. Kiedy jednak na jaw wychodzi, że mężczyźni są w sobie zakochani i planują rozpocząć wspólne życie, ich świat wywraca się do góry nogami. Kobiety będą musiały odnaleźć się w nowej sytuacji.

fot. materiały dystrybutora

Ciekawe seriale, które wciągają już w pierwszym odcinku. Sprawdź nasze propozycje! >>>

Najlepsze seriale komediowe – Brooklyn 9-9, 7 sezonów (produkcja trwa nadal)

Na koniec zostawiliśmy policyjną opowieść w typowo humorystycznym wydaniu. Lubisz historie kryminalne w niekoniecznie poważnej konwencji? Zatem ta propozycja jest właśnie dla ciebie.

Reklama

Jake Peralta (Andy Samberg) to jeden z najlepszych gliniarzy w 99. posterunku. Imponująca lista aresztowań stawia go w czołówce, jednak w swojej pracy nie uznaje żadnych zasad i autorytetów. Gdy na posterunku pojawia się nowy kapitan – Ray Holt (Andre Braugher) – detektywi z Brooklynu wreszcie dowiedzą się, czym jest dyscyplina.

fot. materiały dystrybutora
Reklama
Reklama
Reklama