Kto i w jaki sposób dokończył dzieło Michała Anioła… smartfonem? Sprawdź!
21 listopada 2023 roku świat sztuki stał się świadkiem niezwykłego zdarzenia – ukończenia jednego z najbardziej niezapomnianych dzieł sztuki renesansu za pomocą smartfona. To, co z pozoru mogłoby wydawać się niemożliwe, stało się rzeczywistością dzięki innowacyjnej współpracy między marką OnePlus a londyńskim artystą Philipem Colbertem.
W tym artykule:
- Arcydzieło Michała Anioła w nowoczesnym świetle OnePlus Open
- OnePlus Open - kreatywność bez granic w świecie sztuki
- OnePlus Open - nowy rozdział w sztuce mobilnej przestrzeni
- OnePlus Open - wyzwalacz kreatywności
Opowieść o „Madonnie z Manchesteru” to dowód niezwykłej kreatywności, która nie zna ograniczeń ani czasowych, ani przestrzennych. Philip Colbert, artysta pop-artu, postanowił podjąć się wyjątkowego zadania – dokończenia pracy Michała Anioła, by odkryć w niej jeszcze większy potencjał i nadać jej nowoczesny wymiar.
Arcydzieło Michała Anioła w nowoczesnym świetle OnePlus Open
Philip Colbert, znany z kultowych serii z homarem w roli głównej, ukończył 500-letnie dzieło Michała Anioła dzięki rewolucyjnej technologii OnePlus Open. Efekt finalny został zaprezentowany podczas interaktywnego wernisażu w słynnej National Gallery w Londynie. Podczas projekcji, wspomaganej przez OnePlus Open, publiczność miała okazję zgłębić cały proces transformacji dzieła sztuki. Praca Colberta znalazła się obok oryginalnego obrazu Michała Anioła, który przez wieki pozostawał nieukończony. Ta poruszająca kompozycja to swoiste zestawienie dwóch epok.
Innowacyjna technologia OnePlus Open stała się kluczowym narzędziem w kreatywnym procesie Colberta. To dzięki niej artysta mógł zaprezentować nowoczesną interpretację niedokończonego dzieła Anioła. Całość to nie tylko artystyczna wizja, lecz także praktyczne zastosowanie nowych technologii, które przyczyniły się do odkrycia kolejnych możliwości artystycznych interpretacji dzieł sztuki.
OnePlus Open - kreatywność bez granic w świecie sztuki
Proces twórczy artysty, starannie przemyślany i realizowany przy użyciu otwieranego smartfona OnePlus, nie ograniczał się jedynie do jego pracowni w stolicy Wielkiej Brytanii. Colbert mógł swobodnie tworzyć także w innych lokalizacjach, takich jak National Gallery, dom, samolot czy samochód. To umożliwiło mu spojrzenie na dzieło z nowych perspektyw, dokładnie wtedy, gdy poczuł wenę. Miał mobilne studio, dostępne w każdej chwili, ponieważ znajdowało się w jego kieszeni.
- Ta współpraca pokazuje, że można w ciekawy sposób połączyć sztukę, historię i technologię. To ona, dzięki swoim nieskończonym możliwościom, w tym przypadku mam na myśli otwierany smartfon OnePlus, kształtuje niejako przyszłość kreatywności - mówi Philip Colbert. Dodaje też, że OnePlus Open oferuje swobodę pracy i tworzenia w dowolnym miejscu i czasie. - Ukończenie tego arcydzieła było niezwykłą podróżą, możliwą tylko dzięki temu, że mogłem zajmować się obrazem zawsze i wszędzie - dodaje artysta.
OnePlus Open - nowy rozdział w sztuce mobilnej przestrzeni
Technologia, na której opiera się OnePlus Open, daje użytkownikom możliwość pracy i tworzenia w każdym zakątku świata, niezależnie od czasu i miejsca, w którym się znajdują. Mając do dyspozycji podwójny ekran, twórca może jednocześnie korzystać z trzech aplikacji. To sprawiło, że Colbert mógł płynnie przełączać się między projektem „Madonny z Manchesteru” a swoimi notatkami. Ten podział ekranu i efektywne zarządzanie wieloma oknami odegrały kluczową rolę, bo pozwoliły na podniesienie kreatywnej wielozadaniowości na wyższy poziom.
Dzięki paskowi zadań Open Canvas przypominającemu pulpit, wyświetlaczowi wysokiej rozdzielczości i opcji podzielonego ekranu, urządzenie jest nieocenionym narzędziem dla artystów i twórców, oferując niezrównane wrażenia z realizacji twórczych procesów. A wszystko to jest dostępne w urządzeniu, które z łatwością mieści się w kieszeni. To innowacyjne rozwiązanie zapewnia nie tylko mobilność, lecz także efektywność i nowoczesne podejście do wykonywania twórczych zadań.
OnePlus Open - wyzwalacz kreatywności
To niecodzienne partnerstwo zbiega się z publikacją wyników badania przeprowadzonego przez OnePlus na brytyjskim rynku. Okazuje się, że aż 79% mieszkańców Wielkiej Brytanii nie wykorzystuje w pełni swojego potencjału z powodu braku czasu i niskiej produktywności. Blisko połowa z nich (47%) pragnie lepiej wykorzystywać swoje umiejętności. A aż 62% respondentów przyznaje, że boryka się z trudnościami w zakończeniu konkretnych zadań.
Gdy zapytano, co może zwiększyć ich produktywność, 35% badanych wskazało na umiejętność ustalania priorytetów. Prawie jedna trzecia ankietowanych (29%) podkreślała potrzebę większej elastyczności w podejściu do wykonywanych zadań. Jedna czwarta (25%) respondentów uznaje swobodę wykonywania obowiązków z dowolnego miejsca za najważniejszą.
Propozycje rozwiązań przedstawiane przez OnePlus Open pozwalają użytkownikom lepiej wykorzystać swój potencjał, uwolnić kreatywność i zwiększyć produktywność. Ukończenie dzieła „Madonna z Manchesteru” pokazuje, jak użytkownicy mogą spojrzeć na swoje zadania z nowej, bardziej kreatywnej perspektywy. Współpraca między Philipem Colbertem a OnePlus jest świadectwem ciągłej ewolucji sztuki oraz nieograniczonego potencjału kreatywnych umysłów, które są wyposażone w odpowiednie narzędzia wspierające produktywność.
Zobacz oficjalne wideo dokumentujące proces powstawania nowej wersji obrazu - jest dostępne na kanale marki OnePlus na platformie YouTube.