William Hurt nie żyje. Nagrodzony Oscarem wybitny aktor miał 71 lat
W niedzielę w wieku 71 lat zmarł znany i ceniony aktor William Hurt. Odejście laureata Oscara potwierdził jego syn. Wyjawił też przyczynę śmierci.
W tym artykule:
Smutne wieści z Hollywood. Nie żyje William Hurt. Amerykański aktor filmowy i teatralny, który spełniał się także jako producent filmowy, zmarł 13 marca 2022 roku. Miał 71 lat. W trakcie swojej trwającej ponad 40 lat kariery wystąpił w ponad stu produkcjach kinowych i telewizyjnych. Znany był m.in. z ról w takich głośnych filmach jak „Historia przemocy”, „Wszystko za życie”, „Układy” oraz „Pocałunek kobiety pająka”, za którą w 1985 roku został uhonorowany Oscarem w kategorii Najlepszy aktor pierwszoplanowy. Aktora pożegnali za pośrednictwem social mediów m.in. Antonio Banderas, Piers Morgan i Matthew Modine.
William Hurt nie żyje
Informację o śmierci Williama Hurta jako pierwszy przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych syn artysty.
Z wielkim smutkiem rodzina Hurtów opłakuje śmierć Williama Hurta, ukochanego ojca, zdobywcy Oscara, który zmarł 13 marca 2022 roku, tydzień przed swoimi 72. urodzinami - czytamy w oświadczeniu opublikowanym na łamach amerykańskiego serwisu Deadline.
William Hurt – przyczyna śmierci
Z komunikatu dowiadujemy się, że gwiazdor zmarł z przyczyn naturalnych, w otoczeniu swoich bliskich.
Zmarł w spokoju, wśród rodziny, z przyczyn naturalnych. Rodzina prosi o zachowanie prywatności w tym czasie - poinformował syn aktora, Will.
Nie jest tajemnicą, że w ostatnich latach życia William Hurt miał poważne problemy ze zdrowiem. W maju 2018 roku aktor ujawnił, że choruje na raka prostaty z przerzutami do układu kostnego. Zmarł z powodu powikłań po tej chorobie. Odszedł w swoim domu w Portland w stanie Oregon.
Oni odeszli w 2021. Te zagraniczne gwiazdy pożegnaliśmy w ostatnim roku
To koniec pewnej epoki – te słowa padały w mijającym roku wyjątkowo często. W ciągu ostatnich miesięcy światem wstrząsnęły m.in. wieści o śmierci jednego z najsłynniejszych amantów w historii kina, muzyka legendarnego zespołu The Rolling Stones oraz członka brytyjskiej rodziny królewskiej. Przypominamy wszystkie znane postacie, które odeszły w 2021 roku.Kim był William Hurt?
William McChord Hurt, bo tak brzmiało jego pełne nazwisko, urodził się 20 marca 1950 roku w stolicy Stanów Zjednoczonych, Waszyngtonie. Studiował na jednej z najbardziej prestiżowych szkół aktorskich na świecie, czyli nowojorskiej Julliard School. Jego kolegami z roku byli tam m.in. Robin Williams i Christopher Reeve.
Na dużym ekranie zadebiutował w 1980 roku w dramacie science fiction „Odmienne stany świadomości” w reżyserii Kena Russella. Od razu zachwycił widzów i krytyków. Za rolę naukowca Edwarda Jessupa otrzymał nominację do Złotego Globu. W sumie był nominowany do tej prestiżowej nagrody aż sześciokrotnie, po raz ostatni w 2012 za rolę w serialu „Zbyt wielcy, by upaść” (w Polsce można go aktualnie obejrzeć w HBO Max).
William Hurt prywatnie miał czworo dzieci, jedno z Sandrą Jennings, dwójkę z Heidi Henderson i jedno z francuską aktorką, reżyserką i scenarzystką, Sandrine Bonnaire.
Oscary 2022: wszystko, co chcesz wiedzieć [nominacje do Oscara, 94. ceremonia wręczenia Oscarów, filmy oscarowe]
Oscary 2022 coraz bliżej. Kiedy odbędzie się gala Oscarów? Którzy nominowani do Oscara mają największe szanse w wyścigu po statuetkę? Do kogo powędruje Oscar dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej? Do kogo trafi Oscar dla najlepszego aktora drugoplanowego? Czy jeśli wygra polski film, zobaczymy to w czasie transmisji? Poznaj filmy oscarowe i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.--
W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.
1 z 3
William Hurt nie żyje
William Hurt i Geraldine Page na gali rozdania Oscarów w 1984 roku
2 z 3
William Hurt nie żyje
William Hurt i Eddie Redmayne na premierze filmu „The Yellow Handkerchief” w Los Angeles (2010)
3 z 3
William Hurt nie żyje
William Hurt na światowej premierze filmu „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów” w Los Angeles (2016)