Marta Warchoł zaręczyła się ze swoją partnerką. Dokładnie w 8. rocznicę związku
Reporterka TVN24 Marta Warchoł i producentka „Faktów” Iwona Widomska są zaręczone. „7 lat i 364 dni byłam jej dziewczyną, od teraz jestem jej narzeczoną” – pochwaliła się na Instagramie ta pierwsza, dodając: „Czekamy na zmianę prawa”.
W tym artykule:
- Marta Warchoł: coming out i działalność na rzecz społeczności LBTQIA+
- Marta Warchoł i Iwona Widomska zaręczone. Czekają na zmianę prawa
Marta Warchoł: coming out i działalność na rzecz społeczności LBTQIA+
Marta Warchoł dokonała coming outu w czerwcu ubiegłego roku. Z okazji swoich urodzin, ostatniego dnia Miesiąca Dumy LGBTQIA+, udostępniła w mediach społecznościowych zdjęcie ze swoją partnerką, a zarazem koleżanką z pracy, Iwoną Widomską. Reporterka TVN24 i producentka „Faktów” pokazały wtedy romantyczną fotografię zrobioną nad Wisłą z mostem Świętokrzyskim w tle.
Miesiąc Dumy na pewno, ale też moje urodziny – podpisała zdjęcie Warchoł, dodając hasztag #loveislove.
Od tego czasu dziewczyny niejednokrotnie wzbudzały zainteresowanie mediów, pokazując swoje uczucie: a to okazji świąt Bożego Narodzenia, a to z okazji walentynek, a to pozując na tle zniszczonych w akcie homofobii plakatów przedstawiających całujące się pary jednopłciowe.
To się nie uda. Nie zasprejujecie nas. (...) My nie planujemy się poddawać i Wy też nie pozwólcie, żeby ktoś Was stłamsił – napisała w odpowiedzi na homofobiczną akcję dziennikarka.
Mariusz Szczygieł zrobił coming out. „Nie umiem mówić publicznie, że jestem gejem”
Ceniony reportażysta i laureat Nagrody Literackiej „Nike” Mariusz Szczygieł dokonał coming outu. Taką wiadomość przekazał w mediach społecznościowych magazyn LGBTQIA „Replika”, odwołując się do fragmentu nowej książki Szczygła „Fakty muszą zatańczyć”.Marta Warchoł i Iwona Widomska zaręczone. Czekają na zmianę prawa
Teraz Marta Warchoł i Iwona Widomska ponownie są na ustach wszystkich – tym razem z okazji zaręczyn. Reporterka TVN24 pochwaliła się w social mediach zdjęciem, na której ona i partnerka pozują z ogromnym bukietem kwiatów i balonem. Bije od nich radość. W tle przepiękny zachód słońca. Ciemne oczko pierścionka połyskuje pięknie na dłoni.
7 lat i 364 dni byłam jej dziewczyną, od teraz jestem jej narzeczoną. To było magiczne popołudnie. P.S. Czekamy na zmianę prawa - zaznaczyła Warchoł, podkreślając, że w Polsce małżeństwa jednopłciowe wciąż są nielegalne.
Pod wpisem z miejsca pojawiła się masa entuzjastycznych reakcji. Wśród komentujących nie zabrakło znanych nazwisk a także przedstawicielek i przedstawicieli organizacji działających na rzecz społeczności LGBTQIA+ (m.in. Kampania Przeciw Homofobii).
Gratulacje #loveislove – napisała Katarzyna Kolenda-Zaleska.
Gratuluję. Mam nadzieję że prawo się zmieni i legalnym będzie bycie człowiekiem – zaznaczył jeden z internautów.
Ogromne gratulacje! Polsko, Twoja kolej, do dzieła! – napisał inny.
Przyłączamy się do życzeń i trzymamy kciuki, by dziewczyny jak najszybciej mogły oficjalnie powiedzieć sobie TAK w urzędzie stanu cywilnego.
Tęczowa rewolucja: Tej zmiany nie da się zatrzymać
„Polacy są bardziej otwarci, niż nam się wydaje. Zwłaszcza młodsze osoby, które nie dadzą się zamknąć w szafie” – mówi Mateusz Sulwiński, aktywista z poznańskiej Grupy Stonewall. Z drugiej strony rzeczywistość polityczna nie sprzyja walce o równość małżeńską czy przeciwdziałaniu homofobicznej przemocy. Czego potrzebują osoby LGBT+, by wreszcie dobrze żyło im się w Polsce?