Ubrania z fusów, pulpy drzewnej, skóry grzybów, czy nylonowej siatki. Podbiją świat mody?
ZIGN Studio, marka własna Zalando, wprowadziła na rynek kolekcję wykonaną z nietypowych materiałów. To m.in. ubrania z fusów, czy nylonowej siatki z odzysku, które zaskakują... zwyczajnością. Zobaczcie same/sami.
W tym artykule:
Były już torebki i buty ze skóry ananasa, czy kaktusa, które pokochali (nie tylko) weganie. Czy równie dużą popularnością będą cieszyć się elementy garderoby wykonane m.in. z wykorzystaniem odnawialnej pulpy drzewnej, skóry z grzybów, czy siatki nylonowej z recyklingu? Mamy szansę, by się o tym przekonać.
Ubrania z fusów, czy nylonowej siatki z odzysku: ZIGN Studio by Zalando
Modułowa kolekcja z cyrkularnym podejściem – tak ją określono. ZIGN Studio, marka własna Zalando, wprowadziła na rynek kolekcję wykonaną z nietypowych materiałów. Asortyment składa się z 41 elementów odzieży damskiej oraz 39 odzieży męskiej, a także obuwia i akcesoriów.
Surowce biologiczne i odnawialne oraz materiały pochodzące z recyklingu, z których wykonano kurtki, kamizelki, buty, czy torebki to m.in. nylon, pulpa drzewna, sztuczna skóra pochodzenia biologicznego wykonana z fusów z kawy. I choć wydawać by się mogło, że takie ubrania, czy akcesoria nie mogą wyglądać zwyczajnie, w rzeczywistości są totalnie klasyczne, a co najważniejsze - łączą się ze sobą w spójną całość, aby jak najdłużej mogły nam służyć i zawsze do siebie pasować. Co więcej, elementy modułowe, takie jak odpinane rękawy w przypadku kurtki puchowej, sprawiają, że można ją nosić na wiele sposobów.
Koncepcja kolekcji skupia się na idei naturaverse: wzajemnego oddziaływania natury i technologii. Ubrania z fusów, czy skóry grzybów są nie tylko „z odzysku”, ale również nadają się do ponownego przetworzenia. Zdecydowana część kolekcji została wykonana przy wykorzystaniu podejścia monomateriałowego. Oznacza to, że ubrania wykonane są w minimum 95 proc. z pojedynczego materiału. Odzież projektowana jest tak, aby wpisywała się w obieg biologiczny lub techniczny – ulegała biodegradacji lub mogła zostać ponownie wykorzystana i przetworzona w nowe zasoby.
Ciekawa koncepcja?
Więcej o „modzie z recyklingu” i odpowiedzialnym podejściu do zakupów przeczytacie tutaj: