Reklama

W tym artykule:

  1. Zazdrość w związku
  2. Bądźcie niezależni
  3. Pracujcie nad pewnością siebie
  4. Dajcie sobie przestrzeń
  5. Cieszcie się ze swoich sukcesów
  6. Mówcie o zazdrości szczerze
Reklama

Zazdrość w związku

Jakie jest pierwsze skojarzenie, gdy myślisz o zazdrości? Toksyczność? Kontrola? Zdrada? Kłótnia? A co, gdyby spojrzeć na nią z zupełnie innej strony? Co, jeśli powiemy wam, że jest ona potrzebna, wręcz niezbędna do tego, aby wasz związek dobrze funkcjonował? Czym jest zdrowa zazdrość w związku i jak ją budować? Odpowiadamy.

Bądźcie niezależni

Tak, tworzycie parę, jesteście teamem, ale nie możecie zapominać o tym, że jesteście też dwiema osobnymi jednostkami. Nie musicie robić wszystkiego razem. Niezależność w związku jest niezwykle istotna. Dbajcie o jej zachowanie. Jak wygląda to w kontekście zazdrości? Niepoświęcanie całej uwagi partnerowi, własne zainteresowania, czas dla siebie prowokuje do zdrowej zazdrości. Partner wie, że nie ma cię tylko dla siebie, tęskni, ale też i podziwia. Oczywiście działa to w dwie strony.

Jak przestać być zazdrosnym i budować zdrowe relacje? Kroki, które musisz podjąć, aby tego dokonać

Jak przestać być zazdrosnym? Pierwszym krokiem jest zrozumienie swoich uczuć. Ale... co dalej? Poznaj możliwości i kroki, które możesz podjąć.
couple
instagram.com/couple

Pracujcie nad pewnością siebie

Pewność siebie to bardzo ważny czynnik w związku. Bez niej nie jesteś w stanie stworzyć zdrowej relacji. Najpierw musisz czuć się dobrze i pewnie sama ze sobą, dopiero potem możesz wejść w jakikolwiek związek. Pewność siebie, a co za tym idzie pewność co do partnera i relacji sprawi, że nie będziecie czuli potrzeby kontrolowania się i ciągłego sprawdzania. To prawdziwy komfort psychiczny.

Dajcie sobie przestrzeń

Ten punkt wiąże się nieco z pierwszym. Warto dać sobie przestrzeń. Oznacza to, że akceptujecie, że macie również swoje życie poza związkiem – swoją pracę, grono znajomych, zainteresowania. Zdrowa zazdrość pozwoli wam na danie sobie tej przestrzeni. Do tego dochodzi też kwestia zaufania, która jest fundamentem każdej zdrowej relacji.

Cieszcie się ze swoich sukcesów

Zamiast czuć nienawiść czy zazdrość, gdy twój partner coś osiągnie, ciesz się tym razem z nim. Nie bądź zazdrosna o jego osiągnięcia – niech zmotywują cię one do działania. Zdrowa zazdrość w tym przypadku przybiera formę podziwu, świętowania sukcesów naszej ukochanej osoby. Warto to praktykować, ponieważ niesamowicie wzmacnia to więź.

Reklama

Zazdrość o partnera: jak ją pokonać i zwalczyć? Wyjaśniamy czym jest zazdrość i jak sobie z nią radzić

Zazdrość to skomplikowane uczucie. Bywa uzasadniona, jednak nie we wszystkich przypadkach. Czasem może prowadzić do zrujnowania relacji. Tłumaczymy, jak sobie z nią poradzić.
Zazdrość o partnera
fot. Getty Images / Image Source

Mówcie o zazdrości szczerze

I na koniec – o zazdrości i swoich uczuciach mówcie szczerze. Jeśli coś powoduje u was niepokój, zakomunikujcie to. Komunikacja w związku to podstawa. Bez niej nie ruszycie dalej. Mówienie o swoich emocjach i zazdrości pomoże drugiej osobie zrozumieć przyczyny twoich uczuć. Wspólnie będziecie w stanie rozwiązać dany problem.

Reklama
Reklama
Reklama