Reklama

W tym artykule:

  1. Pierwszy kryzys w związku: po ślubie on się zmieni, a ona nie
  2. Miłość ma różne etapy
Reklama

Otwarta komunikacja to wciąż dla wielu par wyzwanie. Mówienie o swoich potrzebach i emocjach to pewna umiejętność, nad którą zawsze możemy pracować, a to z kolei jest niezwykle ważne dla związku, niezależnie od stażu. Ślub to pewien moment symboliczny i niektórzy traktują go jako ten filmowy happy end, przez który liczymy na bezproblemową przyszłość. Prawdziwą przedślubną pułapką są pewne konkretne oczekiwania.

Jak sprawić, żeby on zawsze o tobie myślał? To niezawodne i niezwykle proste sposoby, dzięki którym nie wyjdziesz mu z głowy

Chcesz, żeby twój crush lub partner nie mógł przestać o tobie myśleć? Mamy dla ciebie kilka wskazówek. Oto, co możesz zrobić, żeby facet dosłownie nie mógł wybić sobie ciebie z głowy. Sukces gwarantowany!
Jak sprawić, żeby on zawsze o tobie myślał
fot. JAIME OLMEDO/NETFLIX

Pierwszy kryzys w związku: po ślubie on się zmieni, a ona nie

Ślub nie jest magiczną granicą, ale mamy wobec małżeństwa duże oczekiwania. Dużym problemem jest bagatelizowanie problemów przed ślubem, zakładając, że po nim same się rozwiążą. Co gorsza, kobieta może liczyć na to, że mąż po ślubie się zmieni, ponieważ nie będzie miał już odwrotu, z kolei on liczy na to, że ona wcale się nie zmieni, a to też nierealne oczekiwania. Oba podejścia mogą doprowadzić do poważnego kryzysu w małżeństwie. Ważne kwestie i rzeczy, które nam przeszkadzają, należy omówić przed podjęciem tej decyzji, bez wywierania nacisków. Jeśli partner lubi spędzać czas osobno i często wychodzić, to być może nie będzie chciał tego zmieniać, licząc, ze partnerka to rozumie. Lepiej nie zakładać, że po ślubie zmieni ten nawyk, a wprost porozmawiać o tym, że nie jest to komfortowe dla drugiej strony. Natomiast oczekiwanie, że druga osoba nigdy się nie zmieni, jest niedojrzałe. Pod wpływem wydarzeń i zmian np. pojawienia się dziecka, dynamika związku ewoluuje, pojawiają się problemy, rutyna i frustracja. Być może wpłynie to znacząco na życie intymne. Ażeby związek był udany i długotrwały należy mieć tego świadomość. I tu też kłania się sztuka komunikacji i akceptacja zmian, dzięki nim możemy uniknąć rozczarowania, jakim jest kryzys w związku po jego sformalizowaniu.

5 rzeczy, które musisz zrobić, zanim wejdziesz w nowy związek. Inaczej relacja nie wypali

Szukanie miłości to nie tylko Tinder i randkowanie. To przede wszystkim proces, który zaczyna się od przyjrzenia się sobie i swoim potrzebom. Brzmi banalnie, prawda? Ale jeśli nie uporządkujesz swojego wewnętrznego bałaganu, będzie cię ciągnąć do nieodpowiednich osób i niesatysfakcjonujących relacji. Podpowiadamy, co powinnaś zrobić, by tym razem... udało ci się szczęśliwie zakochać.
Zamiast szukać związku na siłę, zrób te pięć rzeczy
Netflix

Miłość ma różne etapy

Poważnym problemem jest nieświadomość poszczególnych etapów miłości. Chemia powoli opada i nie zawsze będziemy tak szaleni i zakochani tak, jak przed ślubem. Ekscytujący koktajl hormonalny z czasem mija, na rzecz stabilnego, ale wciąż silnego uczucia. Za owymi fajerwerkami motykami można oczywiście tęsknić. Mieszkając ze sobą, widzimy się w innym wydaniu, w bardziej domowym stroju, czasami w złym humorze i przemęczonych. Coraz więcej par decyduje się jednak na wspólne mieszkanie jeszcze przed ślubem, zatem mogą zaliczyć ten test jeszcze przed ślubem. Kwestie finansowe mogą być jednym z największych źródeł konfliktów w małżeństwie. Różnice w podejściu do pieniędzy mogą prowadzić do napięć i sporów, dlatego tak ważne jest omówienie ich przed zawarciem związku małżeńskiego. Być może kobieta liczy, że będzie mogła zrezygnować z pracy i zająć się domem. Tymczasem mężczyzna nie wyobraża sobie takiego układu. Koniecznie trzeba to wcześniej omówić. Ludzie zmieniają się z czasem. To, co kiedyś było atrakcyjne i fascynujące, może stać się źródłem irytacji i konfliktów

Reklama

Najgorszym rozwiązaniem są kłótnie i pretensje, które zapędzają w kozi róg niezrozumienia i wyobcowania. Nie zawsze jest to nasze indywidualne podejście, częściej wzorce zakodowane jeszcze w dzieciństwie. Dziecko rejestruje zachowania rodziców w sytuacjach konfliktowych. Jeśli widzi jedynie krzyki i pretensje, bez konstruktywnych rozmów i przeproszenia się, to może to podświadomie stosować w życiu dorosłym. Już sama świadomość tego mechanizmu daje naprawdę wiele, a jeśli kryzys przedłuża się, to zawsze warto spróbować terapii par.

Reklama
Reklama
Reklama