To jeden z najbardziej toksycznych typów faceta. Poznasz go po tych 5 cechach
Jeśli wyczuwasz, że twój partner cały czas kłamie, ale nie wiesz, jak to sprawdzić, przychodzimy z pomocą. Przedstawiamy 5 znaków, które wskazują na to, że jesteś w związku z nałogowym kłamcą.
- Łucja Jelonek
W tym artykule:
- Nie jest spójny
- Kłamie nawet w błahych sprawach
- Zaprzecza wszystkiemu, co mówisz
- Przyjmuje postawę obronną
- Kłamie również w innych środowiskach i towarzystwach
Kłamców nie jest wcale łatwo zidentyfikować. W końcu z reguły wierzymy swoim partnerom na słowo i nie podejrzewamy ich o kłamstwa. Jednak może zdarzyć się tak, że zaczniesz coś wyczuwać, coś nie będzie się zgadzać. Wtedy coraz uważniej zaczniesz podchodzić do tego, co mówi twój partner. Warto jednak wstrzymać się z oskarżeniami o kłamstwo, gdy nie jest się pewnym. Przedstawiamy 5 znaków, które wskazują na to, że mężczyzna, z którym się spotykasz, nałogowo cię oszukuje. Jeśli je zauważasz, powinnaś podjąć odpowiednie kroki.
Nie jest spójny
Brak spójności objawia się sprzecznościami w historiach, które ci opowiada. Być może często zmienia szczegóły, wątki lub wersje wydarzeń. Jest to znak, że jesteś w związku z kłamcą. Nawet takie małe, „niewinne” oszustwa, „kręcenie”, bycie niespójnym może być niezwykle niebezpieczne. Miej się na baczności.
Kłamie nawet w błahych sprawach
To naprawdę niebezpieczna oznaka. Jeśli twój partner kłamie nawet wtedy, gdy nie jest to konieczne lub sprawa wydaje się błaha, powinna zapalić ci się w głowie czerwona lampka. Po co to robi? W końcu sytuacja nie wymaga nawet oszukiwania. Jeśli nie mówi ci prawdy w tych najmniejszych sprawach, to jak sprawa wygląda, jeśli mówimy o bardzo poważnych tematach?
Kłamstwo w związku - jaką wyrządza szkodę i czy prowadzi do zdrady? Odpowiadamy
Zburzone zaufanie to jedna z najgorszych sytuacji, w której możemy się znaleźć podczas relacji z partnerem lub partnerką. Jaką tak naprawdę szkodę wyrządza kłamstwo w związku? Dlaczego kłamiemy? Czy kłamstwo prowadzi do zdrady? Czy da się naprawić relację z drugą połówką po kłamstwie? Podpowiadamy.Zaprzecza wszystkiemu, co mówisz
Kolejnym alarmującym sygnałem jest zaprzeczanie wszystkiemu, co mówisz, unikanie konfrontacji. Oznacza to, że twój partner po prostu się boi. Gdy sugerujesz, że to, co mówi, jest nieprawdą, on od razu zaprzecza, nie mając nawet logicznych argumentów, które by go poparły. Dodatkowo nie chce wchodzić w żadne kłótnie czy też dyskusje, szybko zmienia temat lub kompletnie unika rozmowy. Brzmi znajomo? Uciekaj.
Przyjmuje postawę obronną
Ten punkt wiąże się nieco z poprzednim. Jeszcze innym znakiem, który wskazuje na to, że twój partner jest nałogowym kłamcą, jest ciągłe przyjmowanie postawy obronnej. Gdy on czuje, że jest w niebezpieczeństwie, obróci sytuację w ten sposób, jakbyś go atakowała, a on musi się przed tym bronić. Może reagować złością, agresją lub (jak w poprzednim punkcie) zaprzeczeniem.
Kłamie również w innych środowiskach i towarzystwach
Jeśli dowiesz się, że twój partner notorycznie kłamie również w pracy lub w grupie swoich znajomych, jest to zdecydowanie niepokojący znak. Dlaczego nie miałby oszukiwać również ciebie? Jeśli kłamie w jednym towarzystwie, bardzo prawdopodobne jest to, że robi to także w związku z tobą. A nawet, jeśli nie – czy chcesz być z kimś, kto oszukuje innych?