Reklama

W tym artykule:

  1. Nowy trend randkowy. Co to jest talking stage?
  2. Jak działa i o czym świadczy talking stage?
  3. Jak wyjść z talking stage?
Reklama

Talking stage to trend, który bez mrugnięcia okiem przypisalibyśmy do generacji Z i milenialsów. Dlaczego? Bo taki tryb randkowania byłby nie do pomyślenia dla pokolenia naszych rodziców. Czym właściwie jest? Jak wygląda w praktyce i jakie niesie za sobą konsekwencje? Sprawdźcie same i sami.

Nowy trend randkowy. Co to jest talking stage?

Talking stage to etap rozmawiania, który poprzedza związek. To również najwcześniejszy moment w relacji, kiedy dwie osoby są sobą zainteresowane i chcą poznać się na głębszym poziomie. Czy istnieje lepszy sposób, by dowiedzieć się więcej rzeczy o potencjalnym partnerze/partnerce? Wysyłanie wiadomości tekstowych lub głosowych do trzeciej nad ranem na temat ulubionej muzyki, lokalizacji modnych knajp albo po prostu flirtowanie? Tak wygląda zwykle pierwsze 8-12 tygodni, podczas których poznajemy lepiej drugą osobę. Czy to więc do złudzenia nie przypomina zwyczajnego randkowania? No właśnie nie do końca.

Owszem, nadal potrzebna jest dobra energia, podrywanie, budowanie zaufania – te wszystkie rzeczy, które sprawdzają się w związku. Tyle że właśnie związku brakuje. Talking stage może się znacznie przeciągać (nawet do 5 miesięcy) i do niczego nie prowadzić. Nie sprawia również, że druga osoba rozmawia z nami na wyłączność. W końcu to „tylko” rozmawianie. Dlaczego tak łatwo o rozczarowanie i dlaczego tak bardzo wciągają się w nie introwertycy? Już wam wyjaśniamy.

Jak działa i o czym świadczy talking stage?

Etap rozmawiania może być najważniejszym punktem w nowej relacji. To moment zbierania jak największej ilości informacji o drugiej osobie i sprawdzenie, czy do siebie pasujemy. „Najpierw sprawdźmy, czy jest chemia podczas pisania” – tak do tego podchodzi wiele osób. Randkowanie kojarzy się z większą presją i jakoś tak poważniej. Można powiedzieć, że talking stage wymyślono, by uniknąć zaangażowania. Zawsze jednak warto zadać sobie pytanie o nasze oczekiwania i o to, co powinno nastąpić później. Może cenisz sobie elastyczność i nie szukasz czegoś na poważnie, a może wręcz przeciwnie – marzysz, by się ustatkować. Etap rozmów pozwoli ustalić priorytety – twoje i drugiej osoby, a przede wszystkim pozwoli zaoszczędzić czas. Gdyby to jednak było takie proste. Długie tygodnie rozmawiania i nagle koniec. Wtedy pojawia się uczucie rozczarowania, smutku i bólu. Można zastanowić się, czemu pojawiają się takie uczucia, skoro to nie był jeszcze związek. Bardzo często, gdy ludzie po raz pierwszy spotykają kogoś (lub są na wczesnym etapie), zakochują się w wersji osoby, z którą rozmawiają, a raczej – którą stworzyli w swojej wyobraźni. Jednak nawet jeśli talking stage się skończył, nadal można uważać się za wygraną/wygranego. A to dlatego, że umawianie się nie trwało na tyle długo, by na własnej skórze poznać wady drugiej osoby.

O czym świadczy talking stage?

Każdego dnia poznajemy inną wersję siebie. Ważną sprawą w randkowaniu jest zrozumienie, że my wszyscy, jako ludzie, zawsze się zmieniamy, ale nie zmieniamy drugiego człowieka. Osobom, które przeciągają etap rozmawiania w nieskończoność można zarzucić brak szacunku, uczciwości i zainteresowania związkiem, ale równie dobrze trzeba pamiętać, że nie wszyscy mamy takie same cele i oczekiwania. Dlatego tak ważna jest dobra komunikacja, bo niestety często to właśnie jej brakuje w rozmowie.

Czy talking stage to strata czasu?

Na pierwszy rzut oka, talking stage jest stratą czasu. Zwłaszcza dla tych, dla których randkowanie dla randkowania nie ma sensu. Kiedy jednak emocje opadają, można zdać sobie sprawę, ile korzyści taka sytuacja może przynieść. Poznawanie nowych ludzi pokazuje nam, czego tak naprawdę chcemy i oczekujemy od partnera. Jeśli po jakimś czasie zdamy sobie sprawę, że jednak nic z tego nie wyjdzie, to trzeba pamiętać, że to próba, której się podjęliśmy. Każda relacja, w którą zainwestowało się czas, energię i emocje, a która się kończ

Jak wyjść z talking stage?

Lekarstwem na wyjście z etapu rozmów jest rozmowa. Najważniejsze to zorientować się, czy nasza wizja przyszłości się pokrywa. Jeśli chcesz zainicjować rozmowę o przekształceniu talking stage w prawdziwy związek, można powiedzieć: „Spotkamy się już od jakiegoś czasu, pojawiły się uczucia, a ja szukam związku, co dla mnie oznacza spotykanie się na wyłączność. Co o tym myślisz?”. Wtedy powinna paść odpowiedź. Może się nam spodobać lub nie, ale trzeba ją przyjąć. Prawdziwym marnowaniem czasu jest próba zmienienia drugiego człowieka. Lepiej od razu zabrać swoje manatki i porzucić złudzenia. Jeśli nie chcesz tracić czasu na wymianę wiadomości, postaw na hardballing. To strategia polegającą na tym, że mówisz drugiej stronie o swoich oczekiwaniach z prosto z mostu. Robisz to stanowczo, by obie strony nie musiały w przyszłości mierzyć się z rozczarowaniem.

Reklama

Przeczytaj również:

Hardballing – nowy, dobry trend w randkowaniu. Nadchodzi ratunek dla zmęczonych ciągłymi porażkami singli i singielek

Może skutecznie zniechęcić do zawierania nowych znajomości. Mosting, bo o nim mowa, to najgorszy trend w randkowaniu, o jakim ostatnio słyszałyśmy. Poznajcie szczegóły.
mosting
mat. dystrybutora

Only Plans to nowy (irytujący) trend randkowy. Jego ofiarą pada ponad połowa singli

Proces znalezienia partnera / partnerki za pomocą aplikacji randkowej może być uciążliwy. Bez wątpienia nie pomaga w nim najnowszy trend, którego ofiarą padło już ponad 50% singli i singielek. Na czym polega Only Plans?
Only Plans
fot. Getty Images / Vincent Besnault
Reklama
Reklama
Reklama