Reklama

W tym artykule:

  1. Jedna cecha, która pociąga każdego mężczyznę
  2. Jak być bardziej pewną siebie?
Reklama

Zastanawiasz się, jak zdobyć każdego faceta, który ci się podoba? Choć nikt nie może dać 100% gwarancji, że każdy podbój miłosny zakończy się powodzeniem, istnieje jedna cecha, która z pewnością zawróci w głowie niejednemu mężczyźnie. Będąc jej posiadaczką, możesz być pewna, że zainteresowanie u płci przeciwnej będzie naprawdę wysokie.

Jedna cecha, która pociąga każdego mężczyznę

Jak twierdzi Matt Boggs, autor i doradca randkowy, pewność siebie to (zdaniem mężczyzn) jedna z najbardziej pociągających cech kobiet. Dziewczyna, która emanuje pewnością siebie, roztacza wokół pozytywną energię, zwraca na siebie i wzbudza zainteresowanie. Przy czym – co bardzo istotne – pewność siebie nie oznacza arogancji, zarozumialstwa i patrzenia na innych z góry. Jest rozumiana jako świadomość własnej wartości, znajomość swych mocnych stron, a także wykazywanie śmiałości w działaniach, decyzjach i gestach (jak, chociażby w postawie, kontakcie wzrokowym, bliskości fizycznej). Mowa też o przejmowaniu inicjatywy i umiejętności wyrażania swoich potrzeb czy oczekiwań w relacji oraz stawianiu siebie na równi z partnerem.

Kobieta o takich cechach sprawia wrażenie, że potrafi zadbać o siebie i innych, ma zdolność radzenia sobie z różnymi wyzwaniami, jest niezależna. To właśnie najbardziej pociąga mężczyzn. Królowe dram, szare myszki, zakompleksione czy poszukujące „ratunku” w partnerze dziewczyny nie mają szans przy pewnej siebie kobiecie. Niezależnie od tego jak wyglądają i co mają do zaoferowania.

Nie wiesz, jak flirtować lub brakuje ci pewności siebie? Przedstawiamy 3 złote zasady, dzięki którym staniesz się ekspertką w tym temacie

Jeśli chciałabyś podszkolić się w kwestii flirtu, to dobrze trafiłaś. W tym artykule przedstawimy ci kilka wskazówek, jak to robić. Jesteśmy pewne, że dzięki nim poczujesz się bardziej komfortowo i pewnie siebie.
Jak flirtować?
mecahwirht / instagram

Jak być bardziej pewną siebie?

Poczucie własnej wartości jest podstawą pewności siebie. Pewność siebie oznacza przekonanie o znaczeniu własnych potrzeb przy równoczesnym przekonaniu o posiadaniu sposobów (zasobów, umiejętności) do zaspokojenia tych potrzeb. Poczucie własnej wartości stanowi trampolinę do odczuwania pewności siebie, ponieważ to na ocenie samego siebie budujemy postawę wobec siebie i świata – tłumaczy dr Agnieszka Mościcka-Teske, psycholożka z Uniwersytetu SWPS w Poznaniu.

Oznacza to, że pewność siebie wynika z poczucia własnej wartości. To właśnie na tym powinnaś się skupić w pierwszej kolejności. Choć wielu coachów przekuje, że zasada „Fake it 'till you make it” to świetny sposób na zbudowanie pewności siebie, brak wiary w siebie, niska samoocena i kompleksy prędzej czy później dadzą o sobie znać. Zamiast więc udawać, skup się na powolnym, acz sukcesywnym budowaniu swojej pozytywnej postawy wobec siebie.

W jaki sposób zwiększyć poczucie własnej wartości (a tym samym stać się bardziej pewną siebie)?

  • Naucz się przyjmować komplementy – zamiast traktować je jako kłamstwa, zacznij je tolerować za każdym razem, gdy padają. Nawet jeśli nie czujesz się komfortowo, a prawdopodobnie tak się będzie działo, na dłuższą metę jest to opłacalne.
  • Przestań się krytykować – gdy czujesz, że twój wewnętrzny głos zaczyna być krytyczny, zapytaj siebie, czy powiedziałabyś te wszystkie rzeczy swojej najlepszej przyjaciółce.
  • Znaj swoje mocne strony – poczucie własnej wartości rośnie, gdy możesz zademonstrować swoje umiejętności i osiągnięcia w tych dziedzinach życia, które są dla ciebie ważne lub, w których czujesz, że jesteś dobra.
  • Myśl i mów o sobie dobrze – znasz powiedzenie „jesteś tym, co jesz”? Podobnie jest w przypadku samooceny. Jesteś tym, co o sobie myślisz. Jeśli więc masz tendencję do negatywnego self-talku, postaraj się to zmienić i częściej dostrzegać w sobie mocne strony.
Reklama

Pamiętaj: proces budowania samooceny i pewności siebie jest długotrwały, wymaga dyscypliny, dużej dawki samoświadomości i chęci do zmiany. Nie zniechęcaj się, więc gdy zauważysz, że po dłuższym czasie ponownie wpadasz w stare schematy myślowe. Zaakceptuj, że to proces, w którym są wzloty i upadki, jednak gra zdecydowanie warta jest świeczki.

Reklama
Reklama
Reklama