Jak wybić sobie z głowy osobę, z którą nie możesz być? Skuteczne sposoby
Jak wyrzucić z głowy (i serca) osobę, za którą szalejesz, a z którą (z jakiegokolwiek powodu) nie możesz być w związku? To trudne zadanie, ale jak najbardziej możliwe do wykonania. Nie licz na cuda – nieprzyjemne uczucia i dręczące myśli nie znikną z dnia na dzień. Ale są sposoby, by ograniczyć negatywne przeżycia.
W tym artykule:
- Zaakceptuj
- Pozwól sobie na trudne emocje
- Ogranicz kontakt
- Znajdź wsparcie
- Skup się na sobie
- Skorzystaj z terapii
Bez względu na przyczynę, niemożność bycia z osobą, na której nam zależy, to rzecz, która boli, frustruje, wkurza, smuci, pozbawia energii, czasem doprowadza na skraj rozpaczy. Poradzenie sobie z tą sytuacją wymaga dużej dojrzałości emocjonalnej, ale nawet jeśli jej nie masz, możesz odnieść sukces. Poniżej znajdziesz kilka podpowiedzi, które mogą ci pomóc w jak najbardziej bezbolesny sposób przejść przez ten proces.
Zaakceptuj
Zrozumienie i zaakceptowanie, że związek z daną osobą nie jest możliwy, jest kluczowe. Przyjrzyj się uważnie faktom i sytuacji, wypisz sobie i przypominaj powody, dla których nie możecie być razem. Walcz z idealizowaniem wizerunkowi ukochanej/ukochanego w swojej głowie. Nie myśl: „A co gdyby…”. Jesteś w tej konkretnej sytuacji i alternatywnej wersji (przynajmniej na tym etapie rozwoju fizyki kwantowej) nie będzie.
Pozwól sobie na trudne emocje
Przeżywanie rozczarowania i żalu jest w tej sytuacji naturalne. Daj sobie na czas i przestrzeń, aby przetrawić te emocje. Nie uciekaj od nich, nie wypieraj ich, nie próbuj ich tłamsić. Zaproś smutek na kanapę i obejrzyjcie razem film. Wyrażaj swoje uczucia poprzez pisanie w dzienniku, rozmowę z zaufaną osobą czy praktykowanie medytacji.
5 sposobów, by przestać myśleć o swoim eks! Warto je wypróbować
Jak wyrzucić byłego chłopaka czy byłą dziewczynę z głowy? Choć nie jest to takie proste, to są na to skuteczne sposoby! Podpowiadamy, jak zapomnieć o eks i pójść dalej.Ogranicz kontakt
Jeśli to możliwe, ogranicz kontakt z tą osobą. Unikaj miejsc, wydarzeń lub sytuacji, które mogą nasilać twoje uczucia. To nie oznacza, że musisz całkowicie wyciąć tę osobę ze swojego życia, ale przynajmniej czasowe zdystansowanie się może być pomocne w procesie wyzdrowienia. Niestalkowanie w mediach społecznościowych także nie zaszkodzi.
Znajdź wsparcie
Rozmawiaj z przyjaciółmi lub członkami rodziny, którzy cię wspierają. Podziel się swoimi uczuciami i doświadczeniami. Pod żadnym pozorem nie zamykaj się w domu, by otulać się swoim smutkiem. Wsparcie emocjonalne zwykle bardzo pomaga w procesie gojenia się.
Jak zakończyć romans? Co zrobić, aby toksyczną relację zakończyć z klasą i nie ucierpieć emocjonalnie?
Rozpocząć romans nie jest trudno. Czasem wystarczy jeden czuły gest lub głębokie spojrzenie, a nawet nie wiemy kiedy wpadliśmy po uszy. Choć przez chwilę mogło być zabawnie i przyjemnie, teraz zastanawiasz się jak zakończyć romans? Oto 5 sposobów na zakończenie różnych typów romansów.Skup się na sobie
Zajmij się sobą i swoim rozwojem osobistym. Wróć do swoich pasji lub znajdź nowe, sfokusuj się na celach, na których ci zależy i które będą cię inspirować do działania. Zapełnij swój czas aktywnościami, które sprawiają ci radość i zapewniają poczucie spełnienia. Może to być trening, podróże, praca, nauka nowych umiejętności lub angażowanie się w działalność społeczną. Na początku, kiedy nie chce ci się nic robić, podejdź do tego zadaniowo. Potem się wciągniesz, a z czasem na nowo poczujesz radość – obiecujemy.
Skorzystaj z terapii
Jeśli masz trudności z poradzeniem sobie z uczuciami, rozważ skorzystanie z terapii. Terapeuta może pomóc ci przejść przez proces: zrozumieć emocje, pracować nad akceptacją i rozwijaniem zdrowych nawyków myślowych.
Pamiętaj, że każdy proces jest indywidualny i wymaga czasu. Miej cierpliwość wobec siebie i daj sobie czas na uzdrowienie i wygojenie się ran. W miarę upływu czasu (jeśli dobrze go wykorzystasz) przykre uczucia uczucia zaczną blaknąć, a ty będziesz w stanie otworzyć się na nowe możliwości i relacje.
Jak wygląda wizyta u psychologa? Krok po kroku wyjaśniamy, jak przebiega pierwsza wizyta u psychologa i o czym warto wtedy rozmawiać
Wizyta u psychologa to dla wielu osób ostateczność, wiążąca się z poczuciem wstydu i bezradności. Przez to bardzo często zwleka się z szukaniem pomocy, próbując mierzyć się ze swoimi problemami samodzielnie. Przed wizytą u psychologa często hamuje również obawa przed tym, jak będzie ona wyglądać. Nie bój się i nie wstydź – to specjalista, który chce ci pomóc. Podpowiadamy, jak przygotować się do pierwszej wizyty i w jaki sposób prawdopodobnie ona przebiegnie.