Benching, czyli najgorszy trend randkowy w 2023 roku. Sprawdź, czy trafiłaś na ławkę rezerwowych
Tłumaczymy, na czym polega benching, czyli bardzo szkodliwy trend randkowy, który staje się coraz popularniejszy. To miłosna ławka rezerwowych.
- Łucja Jelonek
W tym artykule:
- Benching – co to jest?
- Benching – na czym polega?
- Benching – skąd wiadomo, że trafiło się na ławkę rezerwowych?
- Benching – jak się bronić?
Jak wyglądają randki w 2023 roku? Na pewno znaczącą rolę odgrywają w tym wypadku media społecznościowe i aplikacje typu Tinder, Facebook Dating lub Bumble. To nie wszystko. Jak w modzie, urodzie czy muzyce, tak i w randkach można wyróżnić pewne trendy. Niektóre są cool. Inne, niestety, bardzo szkodliwe. Jednym z nich jest benching. Musimy przyznać, że nie jesteśmy jego fankami, ponieważ może okazać się niebezpieczny i mieć negatywny wpływ na zdrowie psychiczne czy poczucie własnej wartości osób zaangażowanych w daną relację (a przynajmniej jedną z nich). W związku z rosnącą popularnością tego trendu w randkowaniu warto być ostrożną lub ostrożnym i mieć oczy dookoła głowy. Tłumaczymy, na czym polega i jak sprawdzić, czy trafiło się na miłosną ławkę rezerwowych.
Benching – co to jest?
Jak wspomniałyśmy, benching staje się coraz popularniejszy. Nazwa tego trendu w randkowaniu na 2023 rok nie jest przypadkowa. Pochodzi od terminu związanego z zajmowaniem ławki rezerwowych na meczu. Okazuje się, że można na nią trafić nie tylko podczas gry, ale również w relacjach z potencjalnymi kandydatami i kandydatkami na partnerów czy partnerki.
Benching – na czym polega?
Prawdopodobnie nikt nie chciałby wylądować na ławce rezerwowych. Szczególnie w relacji, w którą ktoś zaczyna się angażować. Dlatego nic dziwnego, że benching cieszy się tak złą sławą w życiu miłosnym. Ten szkodliwy trend w randkowaniu polega na traktowaniu kogoś jak plan B, trzymaniu pod ręką, na zapas etc., choć w rzeczywistości główny bądź główna zainteresowana całą sprawą nie odwzajemnia uczuć. Brakuje jasnego komunikatu. W tym wypadku zdystansowanie od drugiej osoby i nieustające zwodzenie jej to forma manipulacji. Najczęściej jest ona stosowana przez narcyzów oraz ludzi o unikającym stylu przywiązania. A najbardziej podatne są na nią osoby o niskim poczuciu własnej wartości i te, którym brakuje pewności siebie.
Benching w mediach społecznościowych
Nie bez powodu popularność benchingu rośnie właśnie teraz. Randkowanie przez internet, np. przez Tindera sprzyja, a właściwie ułatwia trzymanie kogoś na ławce rezerwowej. Użytkownicy i użytkowniczki tego rodzaju aplikacji prowadzą zazwyczaj kilka konwersacji jednocześnie, a dopiero po pewnym czasie wybierają jedną z dostępnych opcji. Albo nie.
Instagram to nowy Tinder? Randkowanie na IG staje się coraz popularniejsze [Unpopular opinion]
Według wielu osób Instagram zaczyna przypominać Tindera. W naszym nowym cyklu Unpopular opinion bierzemy pod lupę temat randkowania na IG. Jak to wygląda w praktyce?Benching – skąd wiadomo, że trafiło się na ławkę rezerwowych?
Piszesz z kimś, ale ta osoba nie chce się spotkać? A może zostawia cię na wyświetlonym i wraca w najmniej oczekiwanym momencie? Jeśli to brzmi znajomo, bardzo możliwe, że trafiłaś lub trafiłeś na miłosną ławkę rezerwowych. Poniżej wskazujemy jeszcze kilka przykładów, które mogą to potwierdzać.
Benching w życiu miłosnym
- Nagłe urywanie kontaktu i równie nagłe powroty
- Odwlekanie pierwszego spotkania
- Ciągłe odwoływanie randek
- Unikanie rozmów dotyczących relacji oraz jej ewentualnej przyszłości
Oczywiście każda relacja jest inna. Istnieją różne modele związku, a każda i każdy z nas szuka czegoś innego w miłości. Najważniejsze jest to, żeby obie strony czuły się komfortowo.
„Metoda trójkąta” święci triumfy na TikToku. Dzięki niej twój crush straci dla ciebie głowę – przekonują użytkownicy platformy
Randki to dla ciebie męka, a flirtowanie – rzecz tak niepojęta jak fizyka kwantowa? Z pomocą przyjść może... metoda trójkąta, która robi ostatnio furorę na TikToku. Rozpala zmysły do czerwoności i pomaga rozkochać w sobie dowolną osobę – twierdzą użytkowniczki i użytkownicy platformy.Benching – jak się bronić?
Jeżeli jednak w twojej głowie zapaliła się czerwona lampka i podejrzewasz, że możesz być ofiarą benchingu, sprawdź, jak się przed tym bronić. To manipulacja, dlatego może mieć znaczący wpływ na zdrowie i kondycję psychiczną. Wychodzenie z toksycznej relacji może być trudne i bolesne. Ale absolutnie możliwe. Pomyśl o tym, co jest dla ciebie najlepsze i jak się czujesz, a także jak chciałabyś lub chciałbyś się czuć w związku. Pamiętaj, że zasługujesz na szacunek od ewentualnego partnera albo partnerki. Dobrym rozwiązaniem może być rozmowa z bliską osobą o towarzyszących ci obawach. Możesz również skorzystać z pomocy profesjonalisty lub profesjonalistki.