Rusza III edycja prestiżowego konkursu Paradyż Designers. Tym razem pula nagród to aż 42 tysiące euro
Szanse na wygraną w trzeciej odsłonie Paradyż Designers mają utalentowani architekci i projektanci z całego świata. Ich prace z zastosowaniem spieków wielkoformatowych TRI-D oceni międzynarodowe grono wybitnych specjalistów. Finał tej ekscytującej rywalizacji odbędzie się w marcu 2024 roku.
Po sukcesie dwóch pierwszy edycji Paradyż Designers jasne było, że ogłoszenie kolejnej odsłony tego prestiżowego konkursu jest tylko kwestią czasu. Tegoroczne wydarzenie to nie tylko jeszcze cenniejsze nagrody, ale przede wszystkim większy zasięg - marka zaprasza bowiem do wzięcia udziału w konkursie pasjonatów z całego świata. Przez najbliższe miesiące projektanci, architekci i studenci kierunków artystycznych będą się mierzyć ze sobą w kilku kategoriach dotyczących projektowania przestrzeni z wykorzystaniem spieków wielkoformatowych TRI-D.
Ceramika Paradyż jest jedną z nielicznych firm na świecie, która produkuje spieki wielkoformatoweTRI-D korzystając z innowacyjnej technologii umożliwiającej uzyskanie efektu barwnych „żył” w całym przekroju płyty. Dzięki temu wzory na płytach przybierają wyjątkowe, niepowtarzalne kształty, a same tworzywo może być wykorzystywane w przestrzeniach w niemal każdym stylu – od klasycznego po nowoczesny, od eklektycznego po minimalistyczny.
Konkurs wystartował oficjalnie 13 listopada 2023. Uczestnicy na przesłanie swojego projektu aranżacji przestrzeni w formie grafiki 3D mają czas do 29 lutego 2024. Na laureatów czekają w sumie nagrody o wartości 42 tysięcy euro oraz możliwość wyjazdu do Mediolanu na Salone del Mobile.
Kto zdecyduje o wygranej? Wyjątkowe grono specjalistów. Przewodniczącym jury został Jürgen Mayer H, założyciel uznanej pracowni berlińskiej J. MAYER H., której projekty charakteryzują się nonszalanckim, niemal rzeźbiarskim podejściem do bryły i odważnym wdrażaniem nowych technologii w struktury budynków. Wspierać go będą:
- David Basulto - architekt, kurator na wielu biennale architektonicznych, członek jury licznych konkursów branżowych oraz pomysłodawca i zarazem redaktor naczelny ArchDaily.
- Didier Faustino - architekt i artysta, który w centrum swoich prac stawia relacje między przestrzenią, bryłą i ciałem.
- Agnieszka Kalinowska-Sołtys architektka i prezeska Stowarzyszenia Architektów Polskich.
- Oskar Zięta architekt i artysta, nazywany jest rzeźbiarzem 4.0, autorem nowatorskiej metody formowania stali ciśnieniem wewnętrznym FiDU.
- Ewa Porębska - kuratorka i krytyczka architektury oraz redaktorka naczelna miesięcznika „Architektura-Murator”.
- Szymon Hanczar (architekt i artysta, absolwent Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego wrocławskiej ASP i wykładowca na tej uczelni.
- Przemo Łukasik - architekt i założyciel studia projektowego medusagroup.
- Magdalena Fedorowicz-Boule - architektka, prezeska i dyrektorka pracowni architektonicznej Tremend.
- Jo Jurga (dr Joanna Jurga) - innowatorka oraz specjalistka projektowania zorientowanego na poczucie bezpieczeństwa.
- Aldona Chudzicka - dyrektorka do spraw rozwoju produktu w Ceramice Paradyż.
- Alek Pluta z Nomadd Studio, który za projekt „Pottery Workshop” zdobył pierwsze miejsce w poprzedniej edycji konkursu.
Kuratorem merytorycznym Paradyż Designers jest Marcin Szczelina, krytyk i kurator architektury. Twórca i redaktor naczelny magazynu Architecture Snob, niezależny ekspert prestiżowej nagrody europejskiej Mies van der Rohe Award. Ekspert Climate Leadership Programme pod auspicjami UN Environment Programme ONZ.
Szczegóły konkursu: www.paradyzdesigners.com