Poniżanie to przemoc: Jakub Gierszał i Marta Nieradkiewicz w trzeciej odsłonie kampanii SEXED.PL
Fundacja SEXED.PL w ramach kampanii przeciwko przemocy stworzyła trzy filmy edukujące o tym, czym jest niechciany dotyk, kontrolę i poniżanie. Dziś premierę ma ostatni z filmów w ramach akcji. Jednak to nie jej koniec, bo tu ważne jest nie tylko uświadamianie, lecz także działanie, realne pomaganie. Od 25 listopada działa LINIA POMOCY SEXED.PL - dla ofiar, świadków, ale i sprawców przemocy.
Fundacja SEXED.PL zachęca, by sięgać po pomoc – zarówno kiedy przemocy doświadczamy, jak i wtedy, kiedy jesteśmy jej sprawcami czy sprawczyniami, jak i w sytuacji, gdy ją obserwujemy. Grunt to nie być biernymi wobec niej i zrozumieć, że ma ona bardzo różne wymiary, nie manifestuje się ona tylko i wyłącznie siniakami i przelaną krwią.
Dlatego też w tym roku fundacja SEXED.PL zaprosiła do współpracy Jagodę Szelc, Tomasza Wasilewskiego i Jakuba Michalczuka, by stworzyli krótkometrażowe filmy - każdy z nich pokazuje inną formę przemocy: niechciany dotyk, kontrolę i poniżanie.
„Miłość nie zawstydza”, czyli o kontroli w związkach. To kolejna odsłona kampanii przeciwko przemocy SEXED.PL
Od 25 listopada trwają obchody 16 Dni Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć. Fundacja SEXED.PL uruchomiła w związku z tym Linię Pomocy, gdzie mogą się zgłosić zarówno ofiary, jak i jej sprawcy. Kontynuowana jest także kampania edukacyjna fundacji. Właśnie ukazał się kolejny film, tym razem w reżyserii Jagody Szelc. Mówi on o zajawisku kontroli, która jest przemocą.Poniżanie to przemoc - kolejna odsłona kampanii SEXED.PL przeciwko przemocy
„Przemoc w białych rękawiczkach” to trzeci i ostatni z filmów Tomasza Wasilewskiego. W filmie wystąpili: Jakub Gierszał, Marta Nieradkiewicz, Marcin Miodek i Marta Ścisłowicz. Za zdjęcia odpowiedzialny był Michał Englert. Motywem tego wideo jest przemoc w związku, którą tym razem jest poniżanie. Sprawczynią przemocy w przedstawionym przypadku jest kobieta a doświadcza jej mężczyzna.
Ostatnim filmem SEXED.PL zwraca uwagę, że problem może dotknąć każdego_ą. Celem kampanii jest uświadamianie, czym jest przemoc i jak się ona objawia. Wszystko po to, żeby przeciwdziałać przemocy na najwcześniejszym etapie oraz zachęcać świadków do reagowania - podkreślają twórcy i twórczynie kampanii.
Linia Pomocy SEXED.PL
Jeśli widzisz przemoc, doświadczasz jej lub ją stosujesz zadzwoń na anonimową Linię Pomocy SEXED.PL:
720 720 020 lub skorzystaj z live czatu na www.sexed.pl
Linia działa od poniedziałku do piątku w godzinach 16:00 – 20:00. Wsparcie jest anonimowe i bezpłatne. Udziela go zespół wyszkolonych specjalistów i specjalistek z doświadczeniem w przeciwdziałaniu przemocy oraz w interwencji kryzysowej. Nadzór nad linią pełni doświadczona psycholożka i seksuolożka Ania Ciucias.
Ruszyła Linia Pomocy SEXED.PL dla osób doświadczających przemocy lub stosujących ją! W kampanii Julia Wieniawa, Tomasz Włosok i Kamil Nożyński
Fundacja SEXED.PL uruchomiła dziś specjalny numer telefonu dla osób uwikłanych w przemoc w intymnej relacji i wypuściła pierwszy z filmów w ramach kampanii związanej z Międzynarodowym Dniem Eliminacji Przemocy wobec Kobiet, który obchodzimy 25 listopada. To także data startu obchodów 16 Dni Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć.
1 z 4
Poniżanie to przemoc
2 z 4
Poniżanie to przemoc
3 z 4
Poniżanie to przemoc
4 z 4
Poniżanie to przemoc