Reklama

Zaburzenia metaboliczne, hormonalne, insulinooporość - to hasła, które coraz częściej słyszymy. Nie bez przyczyny. Te problemy dotykają coraz większej liczby kobiet. Z czego to wynika? Victoria nie pozostawia złudzeń: zatrucia powietrza, gleby, przetworzona żywność, a do tego genetyczne skłonności - to wszystko sprzyja tego rodzaju problemom.

Reklama

Na szczęście dla przeciwwagi rozwija się świadomość zdrowotna. Dziś dzięki epigenetyce i rozwojowi nauki wiemy, że nawet mając genetycznie pewne skłonności, jesteśmy wstanie przeciwdziałać chorobom w myśl powiedzenia, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Jak to robić? Przede wszystkim pracować ze specjalistami, którzy patrzą na człowieka kompleksowo, bo figura to tylko pewna wskazówka, mówiąca o stanie zdrowia, nawykach i pewnych skłonnościach.

Nic się nie dzieje przypadkowo, czyli Klaudia Mączka-Rzewuska w kolejnym odcinku #girlTALK

Jej ilustracje rysowane jedną linią zrobiły furorę na Instagramie i pojawiły się na profilach wielu znanych osób. Mimo że rysowanie to jej pasja i talent, nie zaczęła sprzedawać swoich prac z chęci zysku, ale żeby zarobić na operację rekonstrukcji uszka swojej córeczki Zuzi. Kolejnym gościem podcastu #girlTALK była Klaudia Mączka-Rzewuska znana jako Minimal Line.

Victoria pracuje z klientkami, które często zawiodły się na innych trenerach czy sposobach. Często mimo zabójczych treningów czy diet nie widziały pożądanych rezultatów, a było wręcz gorzej. Dlaczego? No właśnie - bo nie ma czegoś takiego jak dieta czy trening dobry dla wszystkich. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb organizmu, a te bardziej wymagające, czy obciążone pewnymi trudnościami szczególnie potrzebują indywidualnie dobranego traktowania.

Victoria pochodzi z rodziny lekarzy i jak sama przyznaje wybór jej ścieżki zawodowej nie był prosty. Praca nad wyglądem, z ciałem wydawała jej się płytka. Poszła jednak za głosem serca i dziś rozumie, że to, co oferuje swoim klientkom dopełnia pracę lekarzy, a często zapobiega rozwojowi wielu chorób. Dobrze dobrany sposób odżywiania, aktywność fizyczna i większa świadomość swoich indywidualnych potrzeb to świetne narzędzia prewencyjne.

Czytaj również >>> Poczucie własnej wartości - skąd wynika niska lub wysoka samoocena?

Reklama

#girlTALK to podcast tworzony przez Karolinę Cwalinę. Każdy odcinek swoją premierę ma w czwartek o 21.00. W ramach tych dwóch cykli prowadząca odpowiada na pytania widzów oraz rozmawia z zaproszonymi gośćmi na tematy takie jak: samorozwój, biznes, pasje, miłość czy macierzyństwo. To pierwszy taki projekt, gdzie silne, zdolne, przedsiębiorcze kobiety (i nie tylko) rozmawiają otwarcie o tym, co jest dla nich ważne, w co wierzą, co je bawi, ale też co je boli. Podcast dostępny na Spotify i Apple Podcast.

Reklama
Reklama
Reklama