Reklama

W tym artykule:

  1. Okrycie do sukni a pora roku
  2. Żakiet do sukni ślubnej
  3. Bolerko ślubne
  4. Okrycia ślubne: szale i chusty
  5. Ślubna peleryna
  6. Sweterek do sukni ślubnej
  7. Dżinsowa kurtka
  8. Futerko lub etola do sukni ślubnej
  9. Ramoneska
  10. Płaszcz do sukni ślubnej
  11. Bluza do sukni ślubnej
Reklama

Okrycie do sukni a pora roku

Wybór stylizacji na ślub nie jest najłatwiejszym zadaniem. Bo gdy tylko przyszła panna młoda znajdzie już wymarzoną kreację, od razu powinna zabrać się za gromadzenie wszystkich niezbędnych akcesoriów. Jednym z nich jest okrycie wierzchnie do sukni ślubnej. Do najpopularniejszych należą eleganckie bolerka i żakiety, które świetnie wpasowują się w powagę całego wydarzenia, jednak przyszłe mężatki coraz chętniej dobierają do swoich stylizacji peleryny, sweterki czy nawet kurtki dżinsowe. W końcu liczy się także wygoda!

Warto pamiętać, że narzutka do sukni ślubnej musi spełniać przynajmniej dwie funkcje. Po pierwsze, dopełniać stylizację, a po drugie, chronić przed chłodem w przypadku niekorzystnych warunków pogodowych. Jej grubość powinna być więc dostosowana do pory roku, w której odbędzie się ceremonia. Przy wyborze idealnego okrycia do sukni ślubnej, zasugeruj się jedną z poniższych wskazówek:

  • najlepsze okrycia ślubne na zimę to między innymi wełniany sweterek, płaszcz, sztuczne futerko czy ciepła chusta
  • jeśli planujesz ślub jesienią, jako okrycie wybierz szal, bluzę albo ramoneskę
  • na ślub latem załóż bolerko, pelerynę czy dżinsową kurtkę
  • podczas ceremonii na wiosnę wybierz żakiet, ramoneskę, płaszcz lub lekką pelerynkę

Już wiesz, jaką grubość narzutki powinnaś wybrać, ale dalej nie możesz zdecydować się na konkretny model? Poniżej znajdziesz 10 propozycji na modne okrycia wierzchnie do sukni ślubnej!

Zwiewna suknia ślubna – komu pasuje i dlaczego warto ją wybrać? Na jaki materiał postawić?

Skoro tu trafiłaś, najpewniej poszukujesz inspiracji i pomocy w wyborze sukni ślubnej. Jeden z najczęstszych wyborów? Zwiewna suknia ślubna. Eteryczna, efektowna, po prostu piękna. Komu pasują takie suknie oraz jakie są ich zalety i wady? Sprawdź poniżej.

Żakiet do sukni ślubnej

Jedno z najczęściej wybieranych okryć wierzchnich na śluby cywilne, czyli żakiet, świetnie sprawdzi się dla panny młodej, która w swoim wielkim dniu chce postawić na ponadczasową elegancję. Żakiet będzie pasował do prostych i minimalistycznych sukien ślubnych. Sprawdzi się także w parze ze spodniami, o czym przekonują panny młode, które sakramentalne „tak” zdecydowały się powiedzieć w damskim garniturze. Kolejnym atutem tego rodzaju okrycia jest jego uniwersalność i funkcjonalność. Po ceremonii żakiet nie zostanie odłożony do szafy, będzie mógł być noszony na co dzień, na przykład do pracy czy na bardziej formalne spotkania.

Bolerko ślubne

Krótkie bolerko będzie doskonałym wyborem do sukienki na ramiączkach lub z odkrytymi ramionami. Tego typu okrycie jest najczęściej uszyte z lekkiego, gładkiego materiału lub koronki, dzięki czemu bardzo dobrze spełnia funkcję estetyczną. Nie zawsze jednak zapewnia pannie młodej skuteczną ochronę przed chłodem. Bolerko będzie dobrym wyborem na śluby w lecie, jeśli przyszła mężatka potrzebuje lekkiej narzutki na ramiona, na przykład jeśli ceremonia odbywa się w kościele. Tego typu okrycie wierzchnie pasuje najbardziej do sukien w stylu princessa czy w kształcie litery A.

Okrycia ślubne: szale i chusty

Hitem tego sezonu ślubnego, szczególnie podczas ceremonii w estetyce rustykalnej czy boho, są szale i chusty traktowane przez panny młode jako okrycia wierzchnie na sukienkę. Tego rodzaju narzutki są niezwykle funkcjonalne, ponieważ bardzo łatwo jest okryć się nimi (lub je zdjąć) bez obaw o to, że uszkodzimy sukienkę, fryzurę czy makijaż. Chusty i szale mogą zostać uszyte z grubszego lub cieńszego materiału, dzięki czemu sprawdzą się na ceremonie o każdej porze roku. Nie muszą być w tym samym kolorze co suknia. Popularnością cieszą się kolorowe, dekoracyjne tkaniny, które świetnie wyglądają na zdjęciach ślubnych.

Ślubna peleryna

Tiulowa lub koronkowa, zwiewna peleryna do ziemi, to idealny sposób na stylizację ślubną jak z bajki! Nic dziwnego, że na ten rodzaj okrycia wierzchniego decyduje się coraz większa ilość kobiet. Ślubne pelerynki dodadzą stylizacji ślubnej oryginalności. W tym sezonie są także zgodne z trendami. Możesz wybrać cieńszą lub grubszą – wszystko zależy od warunków pogodowych spodziewanych w dniu ślubu.

Sweterek do sukni ślubnej

Sweterek jako okrycie wierzchnie do sukni ślubnej jest niezwykle uniwersalnym rozwiązaniem. Jesteśmy w stanie znaleźć dziesiątki krojów, kolorów i rodzajów tego typu okryć, dzięki czemu panna młoda na pewno nie będzie miała problemu z dobraniem idealnego do swojej stylizacji. Sweterki ślubne mają w sobie odrobinę luzu, a do tego świetnie pełnią swoją funkcję ochrony przed chłodem, szczególnie, jeśli ceremonia odbywa się wczesną wiosną czy jesienią.

Dżinsowa kurtka

Dżinsowa kurtka to bardzo dobra opcja dla panny młodej, która wybrała zwiewną, luźną kreację, jednak może też ciekawie zagrać z długimi sukniami z tiulu czy koronki. Świetnie sprawdzi się na letnie śluby i wesela na świeżym powietrzu. Kurtka z dżinsu będzie najbardziej pasować do białych trampków i kwiecistego wianka na głowie. W dodatku może być spersonalizowana. Można naszyć na nią perełki lub kryształki albo wyhaftować na niej motyw kwiatów albo ważny dla siebie napis. Może być to jeden z ulubionych cytatów przyszłych małżonków, albo uniwersalny tekst w stylu „Just married” czy „Mr. and Mrs. …” albo po prostu „Mąż i żona”. To teraz trend!

Futerko lub etola do sukni ślubnej

Puszyste sztuczne futerka lub etole są idealnym wyborem na śluby odbywające się w chłodniejsze dni (późną wiosną, jesienią czy zimą), jednak na tego typu okrycia wierzchnie panny młode decydują się też latem, ze względu na ich efektowność. Obszyta piórkami etola będzie wyglądała zjawiskowo w połączeniu z suknią w estetyce boho. Eleganckie futerko w stylu Old Hollywood świetnie sprawdzi się na ceremonie ślubne w estetyce glamour. Ślubna stylizacja zyska luksusowego sznytu, a panna młoda na pewno nie będzie narzekać na chłód.

Ramoneska

Rock'n'rollowa ramoneska na ślub? Tak! Jest to coraz częściej wybierane przez przyszłe mężatki okrycie wierzchnie, bo pozwala zaszaleć ze ślubną stylizacją. Krótka skórzana kurtka nie będzie odstawać od weselnej estetyki, jeśli będzie w kolorze białym lub ecru. Jeśli jednak panna młoda chce pozostać w alternatywnym, nonszalanckim klimacie, może wybrać klasyczną, czarną ramoneskę, na przykład ozdobioną dodatkowo frędzlami. Skórzana kurtka będzie świetnie pasować do krótszych sukienek, ale też tych o kroju princessa czy w kształcie litery A.

Płaszcz do sukni ślubnej

Jeśli ślub odbywa się późną jesienią lub zimą, przyszła mężatka jako okrycie wierzchnie może wybrać ciepły płaszcz. Nie będzie raczej musiała nosić go w trakcie zabaw weselnych, jednak na pewno przyda się podczas ceremonii w urzędzie lub kościele. Elegancki płaszczyk może dobrze dopełnić stylizację, szczególnie, jeśli panna młoda zdecydowała się na prostą w kroju i minimalistyczną suknię. W przypadku obszerniejszych kreacji, takich jak princessa, długi płaszcz nie będzie zbyt wygodnym rozwiązaniem.

Reklama

Bluza do sukni ślubnej

Niestandardowym pomysłem na dopełnienie ślubnej stylizacji, będzie dobranie do sukienki… bluzy w sportowym stylu. Jest to dobra opcja dla par, które chcą spędzić swój wielki dzień w luźnej i casualowej atmosferze. Tak samo jak w przypadku dżinsowej kurtki czy ramoneski, ciekawym rozwiązaniem będzie wybranie bluzy ze spersonalizowanym napisem na plecach. Bluza będzie dobrze wyglądać w połączeniu ze zwiewną, dziewczęcą sukienką i butami sportowymi, takimi jak białe trampki czy adidasy. A więc które okrycie wierzchnie do sukni ślubnej wybieracie?

Reklama
Reklama
Reklama