Najlepsze plaże i wioski dla nudystów w Polsce i zagranicą
Skyscanner przygotował zestawienie najlepszych plaż i wiosek nudystów w Polsce i zagranicą. Podpowiadamy, gdzie można swobodnie chodzić nago i poczuć jedność z naturą.
- Redakcja
Nagość w specjalnie wydzielonych miejscach, mająca służyć zbliżeniu się z naturą nie musi być niczym zdrożnym. Historia plaż nudystów sięga 1920 roku – to wtedy założono pierwszą plażę dla miłośników kąpieli słonecznych w stroju Adama i Ewy.
Ludzkie ciało i nagość już od dawna nie są tematami tabu, ale niektóre regiony świata stawiają w tym wyzwoleniu poprzeczkę naprawdę wysoko. W Monachium powstały strefy nagości, jedna z nich znajduje się zaledwie dziesięć minut od głównego placu miasta.
Także w kanadyjskim mieście Kelowna istnieje przepis uprawniający do chodzenia topless w miejscach publicznych. Również polskie wybrzeże nie pozostaje w tyle i z roku na rok przybywa tam legalnych, specjalnie wydzielonych plaż dla nudystów. W tym roku do grona dołączyła Łeba.
LISTA NAJLEPSZYCH PLAŻ I WIOSEK DLA NUDYSTÓW W POLSCE I ZAGRANICĄ >>>
1 z 1
Najlepsze plaże i wioski dla nudystów w Polsce: Chałupy i Łeba
W Polsce mamy całkiem zacną tradycję praktykowania naturyzmu. Pierwsze wydzielone i zamknięte tego typu miejsca powstały jeszcze przed Drugą Wojną Światową.
Do dziś nad Morzem Bałtyckim bez ubrania można legalnie wypoczywać na plażach w Dębkach, Międzyzdrojach czy Piaskach. A dzięki hitowi lata 1985 „Chałupy Welcome To” to właśnie ta miejscowość najbardziej kojarzy się z nudyzmem w naszym kraju.
W Chałupach znajdziemy niemal 4-kilometrowy odcinek przeznaczony dla nudystów.
Dzięki temu, że plażę otaczają sosny i tworzą swoisty zagajnik, warunki do opalania topless są idealne.
W czerwcu do grona miejscowości oferujących plaże nudystów dołączyła Łeba - specjalnie wyznaczone miejsce powstało w odpowiedzi na liczne zapytania wczasowiczów.
Ten specjalnie oznakowany, 300-metrowy odcinek znajduje się po zachodniej stronie Portu Jachtowego, na lewo od ulicy Turystycznej. To pierwsza plaża w Polsce, której inicjatorem była gmina, Łeba.