Empik podaruje Wam książkę za worek śmieci. Dołączcie do akcji „Sprzątanie Świata”
Empik we współpracy z podróżniczką Anną Jaklewicz zorganizował akcję „Książka za worek śmieci”. To inicjatywa, w której powinien wziąć udział każdy!
Nasza Planeta znalazła się w poważnych tarapatach, do czego doprowadziliśmy my - jej mieszkańcy. W obliczu globalnego ocieplenia i ogromnego problemu, jakim jest zanieczyszczenie środowiska, każdy z nas powinien zatroszczyć się o Ziemię. Istnieje do tego wiele okazji, szczególnie w domowym zaciszu. Stopniowe wyeliminowanie z codziennego życia plastiku i sumienna segregacja śmieci to kroki, od których powinniście zacząć i gorąco Was do tego namawiamy. Jeśli to Was nie przekona, być może zachęci Was akcja, którą przygotował Empik we współpracy z podróżniczką i pisarką Anną Jaklewicz. W ramach ogólnopolskiego wydarzenia Sprzątanie Świata uczestnicy otrzymają książkę za worek śmieci. W jakich miastach odbędzie się akcja, jak się do niej przyłączyć i dlaczego warto? Sprawdźcie poniżej.
Książka za worek śmieci - na czym polega akcja Empiku i Anny Jaklewicz?
22 września w kilku miastach w Polsce, m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Gorzowie Wielkopolskim, Krakowie, Rzeszowie, Łodzi, Poznaniu i Katowicach, Empik zorganizuje wielkie sprzątanie ulic, a za jeden worek śmieci wręczy książkę uczestnikom akcji. Wszystko w ramach kampanii społecznej #EmpikKochaPlanetę. Jeśli chcecie dołączyć i zrobić coś pożytecznego dla środowiska, a przy okazji zdobyć książkę, wystarczy, że pobierzecie darmową wejściówkę dostępną na Goingapp.pl lub przez aplikację Going. Empik rozda 100 książek osobom, które jako pierwsze zarejestrują się w wydarzeniu w danym mieście i wezmą udział w sprzątaniu jego ulic. „Każdego roku produkowanych jest około 330 milionów ton plastiku - to więcej niż ważą wszyscy mieszkańcy Ziemi. (…) Po Pacyfiku dryfuje plama śmieci pięć razy większa od Polski, a my sami, według najnowszych badań, wdychamy drobiny mikroplastiku unoszące się w powietrzu. Przeraża mnie to, że wobec dramatycznego stanu środowiska, moglibyśmy pozostać obojętni”, apeluje Anna Jaklewicz w rozmowie z serwisem Empik. Chyba nie musimy Was dalej przekonywać, że to świetna inicjatywa?