Jak wyjść wcześniej z pracy? Znamy 5 sposobów, dzięki którym zwiększycie swoją produktywność
Nasz plan na dziś: zamykamy za sobą drzwi o 16:00.
- Redakcja
Wystarczy leki poślizg, a wszystkie plany na czas po pracy biorą w łeb. Znacie to? My – zbyt dobrze, by dalej biernie się temu poddawać. Zgodnie ze statystykami godzina dziennie schodzi nam na niczym, a ponad połowa pracowników ma problemy z koncentracją. Jak w tej sytuacji wykrzesać z siebie motywację? Ci, którzy mają wyższe stanowiska, trzymają się wypracowanych metod, więc jest nadzieja, że sprawa jest do wygrania.
Oto kilka sprawdzonych sposobów na to, jak zwiększyć swoją produktywność i tę samą pracę wykonać szybciej i skuteczniej czyli tak, żeby móc wychodzić z pracy punktualnie. Znacie? Stosujecie?
1 z 5
Plan tygodnia
JJeśli już w poniedziałek wasz kalendarz na cały tydzień pęka w szwach, warto pomyśleć o tym, że każde z zaplanowanych spotkań wygeneruje nawał pracy, który też trzeba gdzieś upchnąć. Zostawcie sobie więc puste okienka właśnie z takim przeznaczeniem. A jeszcze lepiej – póki można, wiec na początku tygodnia – spróbujcie wygospodarować chociaż jeden dzień bez spotkań, czyli najpewniej jedyny, w którym będziecie mieć szansę popracować w skupieniu.
2 z 5
Maile – zarządzanie skrzynką
Jeśli macie tendencje do ciągłego zaglądania do skrzynki odbiorczej – najwyższa pora to zmienić. Aby nie odrywać się bez przerwy od tego nad czym pracujecie, warto każdego dnia zająć się tylko mailami z wczoraj - w ten sposób nie narażamy się na niekończące się dialogi, a jeśli któraś ze spraw nie cierpi zwłoki – na pewno złapią cię przez telefon.
3 z 5
W międzyczasie
Czas spędzony na dojazdach czy oczekiwaniu na spotkanie można produktywnie wykorzystać, a nawet trochę nadgonić z zaległościami. Zamiast automatycznie odpalać Instagrama, może lepiej wrócić do maili, które czekają na odpowiedź kolejny dzień?
4 z 5
Pomocne aplikacje
Są aplikacje, które usprawniają organizację dnia: jedno spojrzenie i widać jak na dłoni, jaki jest progres w pracy i czy są szanse, żeby z sukcesem zamknąć dzień. Do takich należy Asana – krok po kroku odhaczasz kolejne wykonane taski. Inna pomocna, zwłaszcza jeśli chodzi o deadline’y to 30/30, albo stworzona do fotografowania tekstu Prizmo Go – obie bezpłatnie do pobrania na AppStore.
5 z 5
Realistyczne oczekiwania
Statystycznie jesteśmy w stanie stawić czoła jednego wielkiemu wyzwaniu w ciągu dnia, trzem średnim i pięciu małym. To w sumie 9 zadań i na tym się skupmy – trzymajmy się planu, który fizycznie jesteśmy w stanie zrealizować. Mniejsze rzeczy, które wpadają w ciągu dnia, lepiej odłożyć na dzień, o którym mowa w punkcie 2.