Reklama

W tym artykule:

  1. Czy tatuaż za uchem boli?
  2. Tatuaż za uchem - znaczenie
  3. Tatuaż za uchem - serce
  4. Tatuaż za uchem - gwiazdki
  5. Tatuaż za uchem - litera
Reklama

Damski tatuaż za uchem to trend, który cieszy się sporą popularnością zarówno wśród młodych dziewcząt, jak i nieco starszych kobiet. Choć to dyskretne miejsce, upinając włosy w kok lub kucyk, możesz wyeksponować wyjątkowy detal, wzbudzając tym samym ciekawość otoczenia. Nie bez znaczenia jest fakt, że ta strefa kojarzy się też ze sztuką uwodzenia.

Każdy tatuaż powinien być przemyślany. Ten za uchem nie jest od wspomnianej reguły wyjątkiem, aczkolwiek w jego przypadku sprawa jest ułatwiona. Tatuaż za uchem łatwo można ukryć odpowiednim uczesaniem lub wyeksponować w razie potrzeby. Ze względu na łatwość dopasowania fryzury, ten rodzaj rysunku jest szczególnie popularny jako wariant damski. Obecnie modne są obrazki delikatne, wykonane za pomocą jednej kreski, aczkolwiek w przykładach wzorów znaleźć można także opcje bardziej śmiałe, przypominające małe dzieła sztuki.

Czy tatuaż za uchem boli?

Jeśli interesuje cię tatuaż za uchem, musisz mieć świadomość, że w tym miejscu skóra jest bardzo cienka, a co za tym idzie ruchy wprowadzanej igły są mocno wyczuwalne. W okolicach małżowiny znajduje się wiele zakończeń nerwowych. Im bliżej nich operować będzie tatuażysta czy tatuażystka, tym bardziej wzrasta bolesność. Wiele osób silniej niż ból odczuwa wibracje wywoływane przez maszynę i dzwonienie w uszach. Wrażenie potęguje bliskie sąsiedztwo kości czaszki. Wszystkie te czynniki sprawiają, że tatuaż za uchem to jeden z bardziej bolesnych wariantów.

Odczuwanie bólu jest jednak kwestią indywidualną. Dla niektórych to uczucie trudne do zniesienia, inni mają wrażenie zaledwie pieczenia lub swędzenia, a jeszcze inni uznają, że to tylko lekka niedogodność. Z reguły im bardziej tatuażysta naciska igłą na skórę, tym dyskomfort większy. Na odczuwanie bólu wpływa także dyspozycja dnia, poziom stresu lub zmęczenie. Jeśli nie czujesz się dobrze lub chorujesz, lepiej przełożyć wizytę. Doraźną pomoc stanowią znieczulające maści z lidokainą.

Gdzie najbardziej boli tatuaż: sprawdź, co znajduje się na liście!

Podpowiadamy, gdzie najbardziej boli tatuaż. Oto lista miejsc na ciele, które są wyjątkowo wrażliwe. Jeśli planujecie (pierwszy) tatuaż, ten artykuł jest właśnie dla was.
Gdzie najbardziej boli tatuaż
fot. Getty Images

Tatuaż za uchem - znaczenie

Ile osób, tyle motywacji, by zrobić sobie tatuaż za uchem. Dla niektórych jest to po prostu ozdoba ciała, którą porównać można do biżuterii. Jeszcze inni demonstrują w ten sposób swoje poglądy lub traktują tatuaż jako amulet, przypisując mu znaczenie magiczne. Damski tatuaż za uchem bywa manifestem kobiecości i seksualnej atrakcyjności. Niezależnie od tego, którą postawę wyznajesz, sprawdź różne wzory. Wybieraj w motywach, kształtach i rozmiarach.

Rozważając konkretny tatuaż, warto skorzystać z doświadczenia tatuatora czy tatuatorki. To od niego lub od niej zależy, w jaki sposób przeniesie twoją wizję na skórę.

Tatuaż za uchem - serce

Jednym z chętniej wybieranych motywów na damski tatuaż za uchem jest niewielkie serce. Wzór ten przedstawić można na wiele różnych sposobów, a jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia i poczucie estetyki. Niewinne serce może występować w parze z amorkiem lub kwiatami, ale także z wężami, tygrysami czy pistoletem. Możliwości są szerokie, choć niewątpliwie niektóre opcje weszły już do kanonu tatuażu.

Do ponadczasowych klasyków należy serce z wkomponowanym imieniem lub inicjałem ukochanej osoby. Inny damski wzór to serce z piórkami, czyli motyw nawiązujący do mitologicznego rytuału ważenia duszy. Miłośniczki kontrastów zdecydować się mogą na serce z diabelskimi różkami lub widłami i aureolą. To sposób na zademonstrowania swojej niejednoznacznej natury. Taki tatuaż podkreśla także sprzeczności, który ma w sobie każdy z nas.

Tatuaż za uchem - gwiazdki

W ostatnim czasie popularność zyskują subtelne damskie tatuaże o niewielkich rozmiarach. W takiej wersji idealnie prezentować się będzie motyw gwiazdek. Najczęściej oznaczają one nadzieję, wytyczony cel i determinację w jego realizacji. Istnieją także konkretne wzory o specyficznym znaczeniu.

Motyw spadającej gwiazdy chętnie wybierany jest przez osoby, które pragną upamiętnić ważny moment w życiu. Dla niektórych to symbol marzeń, wszak dostrzeżenie takiego zjawiska na niebie to moment wypowiadania najskrytszych życzeń. Taki wzór to także przypomnienie, że każdy sam tworzy swoją drogę. Wśród kobiet bardzo popularne są ciągi kilku bardzo małych gwiazdek. Ciekawą tradycją jest dodawanie kolejnej w momencie, w którym można pochwalić się nowym sukcesem. Inny damski wariant to gwiazdka w duecie z motylami. Obraz symbolizuje odrodzenie i ważne życiowe momenty.

Tatuaż za uchem - litera

W katalogach wzorów do tatuażu istotne miejsce zajmują także litery. Najczęściej to pierwsze litery imion lub inicjały ukochanej osoby albo dzieci. Tego rodzaju motyw to dla tatuażysty pole do zademonstrowania swoich umiejętności. Litery mogą być ozdabiane, proste, uzupełniane detalami.

Nie brakuje także osób, które - zamiast inicjałów wskazujących na konkretną osobę - wybierają litery z uwzględnieniem ich magicznego znaczenia. Częstym wyborem są także runy, które interpretować można na wiele sposobów.

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama