Rebound relationship może poważnie skrzywdzić. Kto i dlaczego decyduje się na związek na pocieszenie?
Rebound relationship, czyli związek na pocieszenie, wzbudza sporo kontrowersji. Dla niektórych to sposób na złamane serce i poradzenie sobie ze swoimi traumami. Dla innych – forma krzywdzenia innych. Bierzemy pod lupę tę skomplikowaną relację.
- Aleksandra Jóźwiak, Łucja Jelonek
W tym artykule:
- Rebound relationship po polsku
- Rebound relationship – co to?
- Jak rozpoznać rebound relationship?
- Czy rebound relationship, czyli związek na pocieszenie jest szkodliwy?
- Kiedy rebound relationship ma sens?
Związki i inne relacje romantyczne nie są takie same. Każda czy każdy z nas szuka czegoś innego w miłości. Poza tym różne osoby różnie radzą sobie z rozstaniami. Dla niektórych bywa to naprawdę bolesne. Muszą przepracować stratę, co można porównać do żałoby. Inni uważają, że każdy koniec może być nowym początkiem – szansą na coś lepszego, ciekawszego. Dlatego, po prostu, idą dalej. Kolejny sposób to rebound relationship, czyli związek na pocieszenie. Ta forma relacji ma swoich zwolenników i zwolenniczki, jak również przeciwników i przeciwniczki. Sprawdzamy, na czym polega i tłumaczymy, dlaczego może okazać się krzywdząca.
Rebound relationship po polsku
Rebound relationship może brzmieć trochę tajemniczo. Dlatego zacznijmy od przetłumaczenia nazwy tej formy relacji na język polski. Rebound oznacza odbić się. Jednak dosłowne tłumaczenia nie zawsze się sprawdzają. W tym wypadku lepiej posługiwać się określeniem związek na pocieszenie. Czytając dalej, dowiesz się, o co chodzi.
Sennik: były chłopak. Co oznacza sen o ex?
Jeśli chcesz wiedzieć, co oznacza sen, w którym pojawił się twój były chłopak, sennik może okazać się bardzo pomocny. Co to oznacza? Cóż, interpretacja snu o ex może być sporym zaskoczeniem.Rebound relationship – co to?
Czym jest rebound relationship i na czym polega? Spieszymy z odpowiedzią. Otóż jest to forma relacji, w której jedna z osób wchodzi w nowy związek niedługo po rozstaniu z poprzednim partnerem lub partnerką. Wiąże się z kimś, chociaż nadal czuje coś do swojego ex. Powody, dla których ktoś decyduje się na taki krok, są różne. Może chodzić o silną potrzebę bliskości i / lub towarzystwa, strach przed samotnością, próbę zapomnienia o przeszłości bądź chęć zemsty.
Jak odzyskać eks? Oto 11 porad, jak wrócić do byłego lub byłej. Spróbuj, jeśli czujesz gotowość na wejście drugi raz do tej samej rzeki
Jesteś pewna, że tego chcesz? Skoro kliknęłaś w ten artykuł, to chyba tak. Pamiętaj, że powrót do eks to poważna decyzja, którą trzeba przemyśleć. Czasem nie jest to wcale dobre rozwiązanie. Ale nie dowiesz się, jeśli nie spróbujesz. Przedstawiamy 11 rad, które pomogą ci z powrotem do ukochanej osoby.Jak rozpoznać rebound relationship?
Zastanawiasz się, czy tkwisz w związku na pocieszenie? Istnieją sposoby, dzięki którym można rozpoznać rebound relationship. O takim typie relacji mogą świadczyć takie aspekty jak:
- Niedawne rozstanie partnera / partnerki.
- Emocjonalna niedostępność partnera / partnerki.
- Strach przed zobowiązaniami ze strony partnera / partnerki.
- Rozmowy, w których regularnie pojawia się temat eks twojego partnera / twojej partnerki.
- Duży fokus na fizyczność i zbliżenia.
- Brak więzi emocjonalnej.
Jeżeli wydaje ci się to znajome, wiele wskazuje na to, że twój związek jest właśnie związkiem na pocieszenie.
Czy rebound relationship, czyli związek na pocieszenie jest szkodliwy?
Najbardziej fair odpowiedź na to pytanie brzmi: to zależy. Eksperci nie są zgodni w tym temacie. Niektórzy polecają najpierw przepracować poprzednią relację i rozstanie, zadbać o siebie, a dopiero wtedy angażować się w nowy związek. W ten sposób nie skrzywdzimy siebie, ani innych osób. Głównym problemem rebound relationship jest bowiem to, że ktoś próbuje poradzić sobie z własnymi problemami kosztem kogoś innego. Co więcej, związek na pocieszenie może okazać się błędnym kołem. Bo będąc w tego typu relacji, nie budujesz prawdziwej bliskości z nową, wartościową osobą, tylko czujesz się jeszcze gorzej, a twoja tęsknota za eks nasila się. Pojawiają się porównania obecnego partnera / obecnej partnerki do poprzedniego / poprzedniej. A po chwili przychodzi żal, że osoba, którą wciąż darzy się prawdziwymi uczuciami, nie dała od siebie tego, co pocieszyciel czy pocieszycielka. Warto pamiętać również o tym, że druga strona – osoba, która nie jest świadoma tego, w jaki układ została wplątana, może naprawdę zaangażować się w tę relację. Może mieć zupełnie inną wizję. I może poważnie myśleć o wspólnej przyszłości.
Jak poznać, że ten mężczyzna nie jest dla ciebie? Oto 5 sygnałów, które świadczą o tym, że lepiej związać się z kimś innym
Czasem jest tak, że, gdy kogoś poznamy mamy wątpliwości, czy ta osoba, aby na pewno jest dla nas odpowiednia. Przedstawiamy 5 sygnałów, które świadczą o tym, że może lepiej nie wchodzić związek z takim mężczyzną.Kiedy rebound relationship ma sens?
Z drugiej strony istnieją przesłanki ku temu, że w niektórych sytuacjach rebound pomaga poradzić sobie ze złamanym sercem i przyśpiesza proces gojenia ran po zakończonym związku. Artykuł sprzed kilku lat opublikowany w magazynie „Journal od Social and Personal Relationship” i przeprowadzone na potrzeby tekstu badania sugerują, że osoby, które mają za sobą relację w stylu rebound relationship przepracowały szybciej nieudany związek, miały wyższe poczucie własnej wartości, a także lepsze samopoczucie.
Niedługo po tym, jak rozpadł się mój długoletni związek, z pełną świadomością zdecydowałam się na rebound relationship, chociaż wolę nazywać to letnim romansem (który przeciągną się do wczesnej jesieni). Z perspektywy czasu nie żałuję, chociaż nie była to filmowa relacja, ale pomogła mi przetrwać w najtrudniejszym momencie po rozstaniu. Spotykaliśmy się na drinki, chodziliśmy razem na imprezy i sypialiśmy ze sobą. Po prostu dobrze się bawiliśmy. Nie od razu określiliśmy jasno charakter naszej znajomości, w pewnym momencie naturalnie zaczęliśmy o tym rozmawiać i okazało się, że obydwoje szukamy niezobowiązującej znajomości, mówi jedna z naszych czytelniczek.
Istnieje 7 typów relacji, które doskonale się sprawdzają. Śmiało można budować na nich zdrowy związek
Każdy związek jest inny, ale istnieje kilka typów relacji, które z pewnością będą dobrze działać w większości przypadków. Oczywiście nie możemy zagwarantować miłości na zawsze, jednak, jeśli w poniższych typach rozpoznasz swoją relację, razem ze swoim partnerem jesteście na dobrej drodze do „żyli długo i szczęśliwie”. Jak zbudować zdrowy związek?Nie ma nic złego w niezobowiązującym randkowaniu, ani umawianiu się z kimś niedługo po rozstaniu, ale pod warunkiem, że obie strony grają w otwarte karty i niczego nie ukrywają. Jeśli nie krzywdzisz siebie, ani osoby, z którą zaczynasz tworzyć coś nowego, śmiało. Być może właśnie trafiłaś lub trafiłeś na swoją bratnią duszę, która przy okazji pomoże ci lepiej poradzić sobie z bolesnymi doświadczeniami z przeszłości.