Ta aplikacja diagnozuje choroby u roślin. Pomoże odpowiedzieć na pytanie: Co jest nie tak z moją rośliną?
Co oznaczają brązowe plamy na liściach, i dlaczego liście robią się żółte? Z aplikacją Picture This, która diagnozuje choroby u roślin doniczkowych, wszystko będzie jasne!
Natknęłyśmy się na nią na Instagramie, przeglądając nasze ulubione profile poświęcone roślinom doniczkowym (m.i. @projektrosliny, @urbanjungleblog czy @roslinneporady) i od razu przykuła naszą uwagę. W końcu nie raz zastanawiałyśmy się, dlaczego liście naszej rośliny żółkną, pojawiają się na nich brązowe plamy albo dlaczego usycha, mimo, że regularnie ją podlewamy... Teraz odpowiedzi na te pytania możemy uzyskać w mgnieniu oka. Wszystko to dzięki aplikacji Picture This, która diagnozuje choroby u roślin doniczkowych. Wystarczy zrobić zdjęcie chorej roślinie i gotowe!
Jak nie zabić kaktusa, czyli kilka rzeczy, które trzeba wiedzieć o uprawie roślin >>>
PictureThis – aplikacja, która pomaga rozpoznawać rośliny i diagnozować choroby u roślin
Aplikacja Picture This, która dostępna jest w AppStore, została stworzona z myślą o tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z roślinami. Przede wszystkim pozwala bowiem rozpoznawać poszczególne gatunki. Jeśli więc jakaś roślina wpadła wam w oko, nie macie jednak zielonego pojęcia jak się nazywa, wystarczy zrobić jej zdjęcie i wrzucić w aplikację, by nie czekać długo na odpowiedź. W bazie aplikacji znajduje się ponad 10 tysięcy gatunków!
Na podobnej zasadzie aplikacja pomaga rozpoznawać także choroby u roślin. W tym przypadku także wystarczy zrobić zdjęcie zmianom, a aplikacja PictureThis poda ich przyczynę. Podpowiadając przy okazji, jak sobie z nimi poradzić. A także, jak właściwie pielęgnować daną roślinę. Daje także możliwość skorzystania z wiedzy ekspertów, a także wymiany doświadczeń z innymi miłośnikami roślin. Dołączacie? By dowiedzieć się więcej o aplikacji, wystarczy wejść na jej profil na Instagramie – @picturethisai. I wszystko jasne! Jedyna wada? Aplikacja nie jest darmowa, ale podstawowa wersja nie kosztuje majątku – zapłacicie za nią niecałe 5 dolarów.