Reklama

W tym artykule:

  1. Post breakup face – Jak rozstanie wpływa na cerę?
  2. Jak rozstanie wpływa na cerę – Stresująca sytuacja vs. skóra
  3. Jak rozstanie wpływa na cerę – Jak stres wpływa na trądzik?
  4. Jak rozstanie wpływa na cerę – Jak stres wpływa na suchość skóry?
  5. Jak rozstanie wpływa na cerę – Jak stres wpływa na zaskórniki?
  6. Jak rozstanie wpływa na cerę – Urodowe skutki jedzenia słodyczy
Reklama

Rozstanie może skrzywdzić nie tylko naszą duszę, ale również ciało. Kroki podejmowane w celu poprawienia sobie humoru nawet jeżeli dają chwilowe ukojenie, to najczęściej niosą ze sobą także nieprzyjemne konsekwencje. Skutków rozstania często nie da się ukryć na twarzy i nie chodzi tu tylko o opuchliznę związaną z płaczem lub nieprzespanymi nocami. Źródło odwodnionej, osłabionej i pozbawionej blasku skóry, która w dodatku staje się bardziej podatna na występowanie wyprysków i zaskórników, jest w tym przypadku dużo bardziej złożone. Istnieje jednak beauty recepta na post breakup face, która choć nie wyleczy złamanego serca, to może uzdrowić skórę. Wystarczy tylko zdać sobie sprawę z podłoża problemu i wdrożyć plan naprawczy. Być może za chwilę przyjdzie kolejny etap z makijażem zemsty na czele. Z pomocą odpowiedniej pielęgnacji można się do niego dobrze przygotować.

Post breakup face – Jak rozstanie wpływa na cerę?

Każda faza po rozstaniu z jednej strony przybliża nas do tego, żeby stanąć na nogi, więc działa na naszą korzyść, a z drugiej sprawia, że lecząc jeden problem sprowadzamy na siebie kolejne kłopoty. Jakiś przykład? Mamy ich 5.

Jak rozstanie wpływa na cerę – Stresująca sytuacja vs. skóra

Rozstanie to bez wątpienia stresująca sytuacja, a stres to wróg zdrowej i pięknej cery. Podwyższona adrenalina i przestawienie organizmu w stan podwyższonej gotowości przekładają się na powstaniu stanu zapalnego. Nasze ciało odczuwa skutki tego w wielu obszarach. Skóra również na to reaguje. Może się to objawić między innymi trądzikiem, ale nie tylko nim. Powiedzenie, że nie warto się przejmować i denerwować nic tu nie da. Swoje odcierpi się za każdym razem. Można jednak spróbować złagodzić cały ten proces i postawić na relaks. Przyjemności możemy sobie dostarczyć nie tylko jadąc do profesjonalnego SPA, gdzie mielibyśmy do dyspozycji sztab specjalistek i specjalistów. Pomimo że może to nie być najlepszy czas, żeby brać coś na siebie, to w tym przypadku warto się wyłamać. Domowe SPA pozwoli poczuć się lepiej. Gorąca kąpiel, ulubiona muzyka i wspaniale pachnące kosmetyki rozluźnią cały organizm, a przez to będą też wsparciem dla kondycji skóry.

Revenge dress księżnej Diany zapoczątkowała nowy trend. Słynna sukienka zemsty to symbol mocy drzemiącej w ubraniach

Revenge dress księżnej Diany pokazała zupełnie nowy sposób radzenia sobie ze zdradą. Dzięki sukience było jasne, że to nie ona ma czego żałować.
Revenge dress księżnej Diany zapoczątkowała nowy trend. Słynna sukienka zemsty to symbol mocy drzemiącej w ubraniach
Fot. Getty Images

Jak rozstanie wpływa na cerę – Jak stres wpływa na trądzik?

Stres nie jest naszym przyjacielem i po rozstaniu można przekonać się o tym na własnej skórze. Zaburzona gospodarka hormonalna po takim przeżyciu daje naszemu organizmowi wiele złych wskazówek, które potem niestety są widoczne gołym okiem. Tu znaczącą rolę odgrywa kortyzol. Kiedy jego poziom wzrasta nasza skóra dostaje jasny sygnał do nadprodukcji sebum, a to wiadomo jak się kończy. Środowisko sprzyjające namnażaniu się bakterii, a do tego zatkane pory to prosta droga do wysypu trądziku. Warto tu podkreślić, że na taki przebieg zdarzeń narażone są nie tylko posiadaczki tłustej cery. Co zatem warto zrobić poza relaksem, który ma przywracać równowagę w naszym organizmie? Najlepiej postawić na maseczkę o działaniu oczyszczającym i antybakteryjnym.

Jak rozstanie wpływa na cerę – Jak stres wpływa na suchość skóry?

Stresujące wydarzenia mogą na wiele sposobów pogarszać kondycję naszej skóry. Nadprodukcja sebum skutkująca pojawieniem się trądziku, to tylko jeden ze scenariuszy. Trzeba zatem zrobić wszystko, żeby zachować spokój skóry. Jeżeli widzimy, że ta staje się sucha i matowa, to najlepiej od razu wdrożyć plan naprawczy. Jak wygląda recepta w tym przypadku? Stres na dłuższą metę osłabia skórę. Kiedy zostaje naruszona jej zewnętrzna warstwa to ta staje się bardziej podatna na działanie bakterii, zanieczyszczeń i innych czynników zewnętrznych. Do tego jeszcze naruszenie bariery hydrolipidowej nie pozwala na utrzymanie prawidłowego poziomu nawilżenia. Sucha i matowa skóra to jeden z jej najbardziej charakterystycznych objawów. Najlepiej od razy wdrożyć krem regenerujący, który pozwoli to naprawić.

Jak rozstanie wpływa na cerę – Jak stres wpływa na zaskórniki?

W stresujących momentach obrót komórkowy skóry ulega spowolnieniu, a to prowadzi do powstawania zaskórników. Dodatkowo sytuacja po rozstaniu nie jest chwilowa. To nie pojedynczy egzamin czy niekomfortowe spotkanie w pracy, które wywołuje w nas negatywne emocje, a przeważnie stan, który towarzyszy nam przez jakiś okres czasu. Do tego warto połączyć to z wpływem złamanego serca na naszą codzienną pielęgnację. Ta po prostu schodzi na dalszy plan i często w ogóle przestaje istnieć, a to już podwójna okazja dla zaskórników. Sytuacja, w której chociażby zasypia się w makijażu, to tylko jedna z takich zaskórnikogennych okazji. Tu warto rozgraniczyć dwie kwestie. Reczy, na który nie mamy wpływu – stres po rozstaniu z ukochaną osobą i rzeczy, które kontrolujemy – pielęgnacja. Jeżeli nie masz siły na całą rutynę, co jest zupełnie zrozumiałe, rób to na skróty. Postaw przynajmniej na oczyszczający kosmetyk, którego użyjesz nawet bez wstawania z łóżka. Wybierz gotowe chusteczki lub miej po prostu pod ręką płyn micelarny oraz waciki i gotowe. Skóra będzie ci wdzięczna.

Reklama

Jak rozstanie wpływa na cerę – Urodowe skutki jedzenia słodyczy

Poprawy humory często szukamy w słodkościach. Lody, czekoladki i inne smakołyki to nie tylko miły akcent, który ma odmienić nasz nastrój. Naukowo udowodnione jest, że kryje się za tym coś więcej, niż tylko przyjemność płynąca ze smaku. Według naukowców i naukowczyń szybkie spożycie czegoś słodkiego podnosi znacząco poziom glukozy we krwi, a to między innymi łagodzi stres. Niczym nowym nie jest także wiedza na temat wpływu czekolady na produkcję endorfin. Hormony szczęścia po prostu sprawiają, że nasz humor się poprawia. Na tym jednak nie koniec. Jest także druga strona tego czekoladowego medalu, która tyczy się także innych słodkości. Cukier ma zdolność do przyspieszania rozkładu kolagenu i elastyny. W konsekwencji uszkadza on znajdujące się w skórze włókna białkowe, a efektem tego jest mniej elastyczna i jędrna skóra. Oczywiście pojedyncze przekąski raz na jakiś czas nie są w stanie mocno wpłynąć na kondycję skóry, ale już cały maraton z kolejnymi opakowaniami, to nie jest najlepszy pomysł.

Reklama
Reklama
Reklama