Reklama

W tym artykule:

  1. Polscy aktorzy obcego pochodzenia
  2. Polscy aktorzy obcego pochodzenia – Weronika Książkiewicz
  3. Polscy aktorzy obcego pochodzenia – Aleksandra Szwed
  4. Polscy aktorzy obcego pochodzenia – Patricia Kazadi
  5. Polscy aktorzy obcego pochodzenia – Marina Łuczenko-Szczęsna
  6. Polscy aktorzy obcego pochodzenia – Eugeniusz Bodo
  7. Polscy aktorzy obcego pochodzenia – Pola Negri
Reklama

Polscy aktorzy obcego pochodzenia

Sporo mówi się o gwiazdach światowego formatu, w których żyłach płynie domieszka polskiej krwi. Emily Ratajkowski, Zac Efron, Angelina Jolie, Natalie Portman, Nicolas Cage, Gwyneth Paltrow i Lisa Kudrow – to zaledwie kilka znanych na całym świecie postaci, których przodkowie wywodzili się kraju nad Wisłą. A czy wiecie, które rodzime gwiazdy mają korzenie sięgające dalekich zakątków?

Polscy aktorzy obcego pochodzenia, którzy mają w swoich żyłach również zagraniczną krew, to między innymi:

  • Pola Negri,
  • Eugeniusz Bodo,
  • Weronika Książkiewicz,
  • Aleksandra Szwed,
  • Patricia Kazadi,
  • Marina Łuczenko-Szczęsna.

Skąd pochodzą ich rodzice? Jak potoczyły się ich losy i czemu zawdzięczają ważne miejsce w kulturze Polski? Czytajcie dalej!

Gwiazdy, które mają polskie korzenie. Wśród nich Gwyneth Paltrow, Justin Bieber i Scarlett Johansson

Natalie Portman, Nicolas Cage, Gwyneth Paltrow i Lisa Kudrow, czyli Phoebe z serialu „Przyjaciele” – to zaledwie kilka z naprawdę wielu gwiazd, które mają polskie korzenie. Wiedzieliście, że ich przodkowie pochodzą z kraju nad Wisłą?
Gwiazdy, które mają polskie korzenie
fot. Getty Images

Polscy aktorzy obcego pochodzenia – Weronika Książkiewicz

Weronika Książkiewicz to znana polska aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa. Niewiele osób wie, że celebrytka nie urodziła się w naszym kraju. Książkiewicz przyszła na świat w Moskwie jako córka choreografki i tancerki baletowej Beaty Książkiewicz oraz Rosjanina Fiodora Lewina. Jeszcze jako dziecko zamieszkała w Poznaniu, gdzie ukończyła liceum w klasie o profilu teatralnym. W 2005 roku Książkiewicz obroniła dyplom na Wydziale Aktorskim PWSFTiF w Łodzi.

Książkiewicz jest rozpoznawalną postacią w polskim show biznesie. Na ekranie zadebiutowała jeszcze podczas studiów, przyjmując epizodyczne role w produkcjach filmowych i telewizyjnych. Momentem przełomowym w jej karierze był bez wątpienia występ w serialu kryminalnym „Prawo miasta” w 2007 roku. Od tej pory aktorce udało się zagrać w wielu popularnych produkcjach, na przykład:

  • „Ile waży koń trojański?”,
  • „Planeta Singli”,
  • „Furioza”.

W 2008 roku Weronika Książkiewicz pojawiła się na okładce magazynu „Playboy”.

fot. AKPA

Najpiękniejsze polskie aktorki, które zachwycają nas na ekranach. Jak stały się sławne?

Polska branża filmowa pełna jest pięknych, a przede wszystkim utalentowanych i charyzmatycznych kobiet. Często to właśnie dla nich włączamy odbiorniki lub stoimy w kolejce po bilet do kina. A najlepsze jest to, że poza graniem w filmach zajmują się jeszcze wieloma innymi rzeczami. Przedstawiamy najpiękniejsze polskie aktorki, które zachwycają nas nie tylko talentem, ale i urodą.
Najpiękniejsze polskie aktorki
fot. Piętka Mieszko, Jacek Kurnikowski / AKPA, kolaż Glamour.pl

Polscy aktorzy obcego pochodzenia – Aleksandra Szwed

Aleksandra Szwed to kolejna utalentowana polska aktorka obcego pochodzenia. Urodziła się w 1990 roku w Warszawie jako córka Polki i Nigeryjczyka. Na ekranie zadebiutowała w popularnym serialu „Rodzina Zastępcza”, emitowanym na antenie telewizji Polsat od 1999 roku. Rola przyniosła jej ogólnopolską popularność, a kariera młodej aktorki nabrała rozpędu.

Do ważniejszych ról w karierze Szwed możemy zaliczyć występy w produkcjach telewizyjnych takich jak:

  • „Barwy szczęścia”
  • „Teraz albo nigdy”
  • „Na krawędzi”
  • „Miłość na zakręcie”

Co ważne, Szwed realizuje się także jako prezenterka telewizyjna, piosenkarka, modelka i projektantka mody. Jej talent i charyzma sprawiły, że od wielu lat jest uważana za jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego show biznesu.

fot. AKPA

Aleksandra Szwed została mamą po raz drugi! Szczęśliwą nowiną podzieliła się w mediach społecznościowych

Znana z serialu „Rodzina zastępcza”, z roli Elizy, Aleksandra Szwed urodziła swoje drugie dziecko. Wraz z partnerem obwieścili to światu, publikując rozczulające posty na Instagramie.
Aleksandra Szwed po raz drugi została mamą!
fot. Instagram / @aleksandra_szwed

Polscy aktorzy obcego pochodzenia – Patricia Kazadi

Patricia Kazadi to znana polska aktorka, piosenkarka, kompozytorka i prezenterka telewizyjna. Przyszła na świat w 1988 roku w Warszawie jako dziecko Polki i Kongijczyka. Na scenie zadebiutowała już w 2002 roku występem w programie „Szansa na sukces”, emitowanym w telewizji TVP2. Ogólnopolską popularność przyniosła jej rola w serialu „Egzamin z życia”, w którym grała od 2005 roku.

Do najważniejszych produkcji, w których wystąpiła, należą:

  • film „Jak się pozbyć cellulitu”,
  • serial „Ranczo”,
  • film „Serce nie sługa”.

Patricia Kazadi wydała także dwa solowe albumy studyjne. Jej niezwykły głos i wyjątkowe występy na scenie zjednały jej rzeszę wiernych fanów. W 2020 roku Kazadi poinformowała fanów, że zawiesza swoją działalność medialną, jednak ma zamiar dalej występować w teatrze oraz koncertować.

fot.

Patricia Kazadi w szczerym wideo o hejcie i body-shamingu. „Coś we mnie pękło. Dlaczego mam się wstydzić i ukrywać?!” To trzeba zobaczyć!

Patricia Kazadi zabrała głos wobec hejtu, z którym się spotkała. Na Instagramie zamieściła poruszające wideo, w którym sprzeciwia się zawstydzaniu ze względu na ciało. Wspomina w nim m.in. o tym, że długo odrzucała propozycje zawodowe, bo uważała, że nie jest w formie. „Czy gorzej prowadzę program, jeśli mam więcej kilogramów?!”

Polscy aktorzy obcego pochodzenia – Marina Łuczenko-Szczęsna

Marina Łuczenko-Szczęsna jest rozpoznawana przede wszystkim za swoją karierę muzyczną. Utalentowana celebrytka miała okazję sprawdzić się jednak również na ekranie.

Przyszła na świat w 1989 roku w Winnicy (obecnie to terytorium Ukrainy, kiedyś ZSRR). W wieku dwóch lat wraz z rodziną przeprowadziła się do Polski. Początkowo mieszkała w Stalowej Woli, w późniejszym okresie wyjechała do Warszawy, gdzie ukończyła liceum.

Marina Łuczenko-Szczęsna jest znana z dynamicznych i energicznych występów na scenie, a także ze swojego unikalnego, eleganckiego lecz seksownego stylu śpiewania. Talent wokalny odkrył w niej ojciec, kiedy celebrytka była jeszcze dzieckiem. Marinie udało się wziąć udział w telewizyjnych programach muzycznych, takich jak „Szansa na sukces” i „Droga do gwiazd”.

Na scenie teatralnej zadebiutowała w 2004 roku, w musicalu Janusza Józefowicza „Romeo i Julia” w warszawskim Studio Buffo. W 2009 roku Łuczenko-Szczęsna zagrała w hitowym serialu stacji TVN „39 i pół”.

W trakcie kariery udało jej się wydać trzy solowe albumy studyjne. W 2019 Łuczenko-Szczęsna wygrała nagrodę magazynu „Joy” w kategorii „Fashion Influencer”. Celebrytka aktywnie działa na Instagramie, gdzie jej konto obserwuje już ponad milion osób.

fot. AKPA

Marina Łuczenko przeszła operację usunięcia nowotworu. Zdradziła, jak się dziś czuje

Marina Łuczenko-Szczęsna przerwała milczenie na temat stanu swojego zdrowia. W trakcie instagramowej sesji Q&A piosenkarka ujawniła, że niedawno walczyła z nowotworem. „Nic w życiu nie dzieje się bez powodu” - wyznała.
Marina Łuczenko przeszła operację usunięcia nowotworu
fot. AKPA

Polscy aktorzy obcego pochodzenia – Eugeniusz Bodo

Eugeniusz Bodo był polskim aktorem filmowym i teatralnym, reżyserem, scenarzystą, tancerzem i piosenkarzem. Jest uważany za jednego z najlepszych artystów dwudziestolecia międzywojennego. Bodo urodził się w 1899 w Genewie jako syn Polki i Szwajcara. Kiedy miał kilkanaście lat, przeprowadził się z rodziną do Łodzi, gdzie jego ojciec prowadził kino Urania.

Bodo debiutował na scenie teatru w 1917 roku, a na dużym ekranie w 1925 roku. Jednak to wprowadzenie kina dźwiękowego było największym przełomem w jego karierze aktorskiej. W 1931 roku założył własną wytwórnię, której udało się wyprodukować wiele znanych i dobrze ocenianych filmów tamtego okresu. Bodo występował w większości z nich, a do najważniejszych ról w jego karierze należą te w produkcjach takich jak:

  • „Bezimienni bohaterowie”,
  • „Pleśniarz z warszawy”,
  • „Czy Lucyna to dziewczyna?”,
  • „Piętro wyżej”,
  • „Bohaterowie Sybiru”,
  • „Jaśnie Pan Szofer”.

Polski aktor obcego pochodzenia spełniał się również jako muzyk i wokalista. Do najpopularniejszych piosenek, które zaśpiewał, należą:

  • „Ach śpij, kochanie”,
  • „Ach, te baby”,
  • „Całuję Twoją dłoń, madame”,
  • „Już taki jestem zimny drań”,
  • „Sex appeal”,
  • „Tyle miłości”,
  • „Tylko we Lwowie”.

Bodo został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. Odszedł w 1943 roku, jednak jego legenda trwa po dziś dzień. Aktor jest uważany za jednego z najwybitniejszych polskich artystów, a jego pseudonim sceniczny jest kojarzony zarówno w naszym kraju, jak i za granicą.

fot. Wikimedia Commons

Grali amantów, czarne charaktery, bandytów i zawadiaków. Kim są najlepsi polscy aktorzy wszech czasów i jak wyglądała ich droga do sławy?

Polscy aktorzy kinowi, telewizyjni i teatralni od lat zachwycają nas swoim talentem. Niektórzy z nich zaczynali karierę jeszcze w pierwszej połowie XX wieku, inni dopiero niedawno zaczęli pokazywać nam, na co ich stać. Kim są najlepsi polscy aktorzy wszech czasów i jak wyglądała ich droga do sławy?
Najlepsi polscy aktorzy wszech czasów
fot. East News, kolaż Glamour.pl

Polscy aktorzy obcego pochodzenia – Pola Negri

Mówiąc o polskich aktorkach i aktorach obcego pochodzenia, nie możemy zapomnieć o wybitnej Poli Negri, czyli artystki, która na stałe zapisała się w historii światowego kina. Urodzona jako Apolonia Chalupec w 1987 roku w rodzinie polsko-słowackiej, Negri stała się jedną z najważniejszych gwiazd kina niemego wszech czasów.

W dzieciństwie Negri marzyła o zostaniu baletnicą, jednak z powodu choroby musiała zrezygnować z realizacji tego planu. Udało jej się dostać do szkoły teatralnej, gdzie od razu zwrócono uwagę na jej talent aktorski. Już w wieku 17 lat Negri była rozpoznawalną i uznaną postacią w polskim kinie i teatrze. To właśnie w tym okresie przyjęła swój pseudonim na cześć włoskiej poetki, którą określała jako swoją największą inspirację.

W 1917 roku Negri wyjechała do Berlina, a w 1919 zagrała w kultowym filmie „Madame DuBarry”, który zrobił furorę w całej Europie oraz Stanach Zjednoczonych. Niedługo potem polska aktorka wyjechała do Hollywood, gdzie zdobyła serca publiczności i krytyków filmowych. Szybko stała się światową gwiazdą i jedną z najlepiej opłacanych kobiet w branży filmowej.

fot. Getty Images

Polscy aktorzy w zagranicznych serialach Netflixa i nie tylko. Kto zagrał największą rolę?

Joanna Kulig, Piotr Adamczyk, Marcin Dorociński, Natalia Klimas... To tylko kilka polskich gwiazd, które wystąpiły w zagranicznych produkcjach. Przypominamy, kto zagrał w oglądanych na całym świecie filmach i serialach.
Joanna Kulig w serialu „The Eddy”
fot. Netflix
Reklama

Reklama
Reklama
Reklama