Reklama

W tym artykule:

  1. Opuchlizna pod oczami – przyczyny opuchniętych oczu
  2. Opuchlizna pod oczami – jak pozbyć się opuchlizny pod oczami?
  3. Opuchlizna pod oczami – czy worki pod oczami to ten sam problem?
Reklama

Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna i cienka. Z tego powodu wymaga szczególnej troski z naszej strony, a ta nie powinna kończyć się na dobraniu odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji. Czasami nawet taka drobnostka jak pocieranie oczu, kiedy czujemy zmęczenie, może niekorzystnie wpłynąć na wygląd skóry.

Ta może natomiast wyrażać swoje niezadowolenie na wiele sposobów. Sińce, suchość i opuchlizna pod oczami to najczęstsze z nich. Ta ostatnia przypadłość to dość powszechny problem, z którym można jednak sobie poradzić. Istnieje kilka sprawdzonych metod, które mogą pomóc w zniwelowaniu opuchlizny pod oczami. Jeżeli jednak w twoim przypadku ten problem jest złożony, to konieczna może okazać się wizyta u dermatolożki lub dermatologa, który zdiagnozuje konkretną przyczynę, bo tych może być wiele i zastosuje indywidualny plan leczenia.

Opuchlizna pod oczami – przyczyny opuchniętych oczu

Punktem wyjścia do walki z opuchlizną pod oczami powinno być poznanie ich przyczyny. To właśnie ona pozwoli na opracowanie skutecznego planu działania. Opuchlizna pod oczami tworzy się na skutek zatrzymania wody. Co może powodować taką reakcję? Możliwości jest wiele. Najczęstsze mogą mieć związek za zmianami, które zachodzą w naszym życiu. Jedną z nich są alergie sezonowe. Te warto pamiętać, że nie muszą nam dokuczać od urodzenia. Mogą pojawić się z czasem. Należy zatem analizować pojawienie się niepokojących objawów także pod kątem sezonowego pylenia.

Czym jest slugging? Ten klucz do miękkiej i nawilżonej skóry twarzy kupisz już za kilka złotych. Efekty mogą przerosnąć oczekiwania

Co to jest slugging? Ten koreański trend w pielęgnacji twarzy opiera się na włączeniu do swojej rutyny pielęgnacyjnej jednego kosmetyku - wazeliny. Sprawdź, co może ci dać produkt, który kupisz nawet za kilka złotych!

Innym czynnikiem może być zła dieta, w tym przypadku wysokosodowa. Powiedzenie, że jesteśmy tym, co jemy, może zostać zobrazowane w wielu sytuacjach. Opuchlizna pod oczami także może dowodzić, że nasze menu wymaga zmian, a ograniczenie soli to świetny początek. Kolejnym czynnikiem, który może być odpowiedzialny za nagromadzenie wody w okolicach oczu, jest nadmierne spożywanie alkoholu. Tu sprawdzi się kolejne powiedzenie, które głosi, że wszystko jest dla ludzi, ale potrzebny jest w tym umiar. Opuchlizna oczu może mieć także związek z płaczem lub brakiem snu.

Opuchlizna pod oczami – jak pozbyć się opuchlizny pod oczami?

Zdrowe nawyki, takie jak dieta o niskiej zawartości soli, unikanie nadmiaru alkoholu i picie dużej ilości wody, a także dobry sen w nocy są kluczowe w zmniejszaniu opuchlizny pod oczami. Dodatkowo możemy wspomóc skórę pod oczami i wprowadzić kilka pielęgnacyjnych zwyczajów, które poprawią jej wygląd.

Serum lub krem pod oczy

Wiele kosmetyków może swoim działaniem wspierać nas w walce z opuchlizną pod oczami. W tej roli świetnie sprawdzają się produkty, które mają w swoim składzie kofeinę, zieloną herbatę, peptydy i inne przeciwutleniacze. Do tego warto pamiętać, żeby w takiej sytuacji używać serum lub kremu pod oczy także rano, a nie tylko wieczorem.

Chłodzące kompresy lub masaż schłodzonym rollerem

Zimno świetnie działa na opuchliznę, bo obkurcza naczynia krwionośne. Ta pod oczami nie stanowi wyjątku. Jak zafundować sobie efekt chłodzący w tym miejscu. Możliwości jest wiele. Schłodzony ogórek lub łyżki to triki pielęgnacyjne znane od lat. Na tym jednak nie koniec. Świetnie sprawdzą się też kompresy chłodzące, które kupimy w wielu sklepach internetowych. Ogromną popularność w ostatnim czasie zdobywają też różne masażery i rollery, z których można korzystać po uprzednim poddaniu ich działaniu niskiej temperatury.

Stosowanie kremu z filtem

Negatywny wpływ na wygląd skóry pod oczami mogą mieć także promienie słoneczne. Dlatego jednym ze sposobów zapobiegania im, powinno być stosowanie kremu z filtrem SPF. Ten kosmetyk powinien być numerem jeden w każdej kosmetyczce. Jego obecność jest niezwykle ważne nie tylko w przypadku okolic oczu. Filtrami powinniśmy zabezpieczać także inne części ciała narażone na kontakt ze słońcem.

Sen z uniesioną głową na opuchliznę pod oczami

Lubisz spać na bardzo płaskiej poduszce? To może być jedna z przyczyn tego, że pod twoimi oczami pojawia się opuchlizna. Prostą receptą na ten problem może okazać się spanie z uniesioną głową. Wystarczy kupić grubszą poduszkę lub kłaść się spać na takiej jak dotychczasowa, ale pod warunkiem, że doda się drugą, identyczną.

Reklama

Opuchlizna pod oczami – czy worki pod oczami to ten sam problem?

Warto pamiętać, że niektóre nazwy używane przez nas potocznie mogą w rzeczywistości być błędne i w efekcie potem utrudniają nam odpowiednią reakcję na problem. Jednym z nich może być utożsamianie opuchlizny z workami pod oczami. Należy pamiętać, że to dwie różne dolegliwości. Worki pod oczami pojawiają się wraz z wiekiem i zależą przede wszystkim od uwarunkowań genetycznych i naszego stanu zdrowia, bo chociażby choroby tarczycy mogą być odpowiedzialne za uwypuklenie tego problemu. Utrata kolagenu i zmniejszona jędrność skóry sprawiają, że naturalne poduszki tłuszczowe, które mamy pod oczami, stają się bardziej podkreślone i widoczne.

Reklama
Reklama
Reklama