Najpiękniejsze namiętne pocałunki w filmach i serialach. Najbardziej zmysłowe sceny wybrała redakcja Glamour
Jakby jutra miało nie być. Na trawie, w deszczu, do góry nogami... Z Ryanem Goslingiem czy bez niego, ile tu pasji! Trudno o bardziej ikoniczne pocałunki w filmach i serialach. Uprzedzamy: jest ryzyko, że będziecie chcieli powtórzyć je w domu.
W tym artykule:
- Paulina Klepacz: „Tamte dni, tamte noce”, reż. Luca Guadagnino (2017)
- Magdalena Matuszek: „Spider-Man”, reż. Sam Raimi (2002)
- Asia Twaróg: „Śniadanie u Tiffany’ego”, reż. George Axelrod (1961)
- Robert Choiński: „Tajemnica Brokeback Mountain”, reż. Ang Lee (2005)
- Ewa Stępień: „Pamiętnik”, reż. Nick Cassavetes (2004)
- Agnieszka Oleszek: „Przyjaciele”, reż. Pamela Fryman, sezon 2. (1995)
- Kasandra Zawal: „Amelia”, reż. Jean-Pierre Jeunet (2001)
- Anna Jastrzębska: „Kocha, lubi, szanuje”, reż. Dan Fogelman (2011)
Te sceny przejdą (lub już przeszły) do historii kina jako najbardziej intensywne i nasycone emocjami. Przedstawione w nich spotkania ust są tak namiętne, bo stoją za nimi skomplikowane, porywające historie. UWAGA: Jeśli chcecie je powtórzyć w domu, robicie to na własną odpowiedzialność. Może wybuchnąć prawdziwy ogień.
Paulina Klepacz: „Tamte dni, tamte noce”, reż. Luca Guadagnino (2017)
Cały ten film jest dla mnie pełen zmysłowości i świeżości. Kiedy mam gorszy dzień, przenosi mnie do rozgrzanych słońcem Włoch, pozwala na wakacyjną filmową eskapadę, pozwalając mi poczuć się błogo dzięki swoim kolorom, obrazom, muzyce i pięknej historii miłosnej. Nastoletni Elio (Timothée Chalamet) i jego rodzice goszczą w swoim domu Amerykanina, studenta Olivera (Armie Hammer). Przyjechał on jednak nie do końca na włoskie wakacje, ale by pracować z ojcem Elia, który jest profesorem. Chłopak oddaje gościowi swój pokój i jest trochę wkurzony z tego powodu. Uważa też, że przybysz zachowuje się dość arogancko. Jednak nie da się ukryć, że zarazem fascynuje go. W zasadzie między nim a Oliverem rodzi się wzajemna fascynacja, rośnie napięcie. Niewinna bliskość powoli zaczyna zamieniać się w namiętność. I w końcu mamy wycieczkę rowerową, moczenie nóg w lodowatej rzece, wylegiwanie się na trawie… Olivier zbliża się do Elia. Zaczynają się całować. Olivier drażni się z nastolatkiem, który chciałby więcej.
Ta scena zapadła mi w pamięć i lubię do niej wracać. Z jednej strony nie jest sama w sobie nie wiadomo jak niecodzienna. Z drugiej – zastanawiamy się, co dalej między Eliem a Olivierem wydarzy się po tym pocałunku. Wracamy mimochodem myślami do naszych pierwszych różnych razów, zwłaszcza tych z czasów młodości. Zobaczcie koniecznie ten fragment, a najlepiej cały film. Tym bardziej że w „Tamtych dniach, tamtych nocach” jest więcej świetnych scen erotycznych, których w kinie brakowało moim zdaniem. Oczywiście na czele z tą z brzoskwinią, która jest jedną z najgorętszych w historii kinematografii.
Pamiętacie fragment z brzoskwinią z filmu „Tamte dni, tamte noce”? To oficjalnie jedna z najgorętszych scen kinematografii!
Przeprowadzono badania, które wykazały, jakie są najgorętsze sceny we współczesnych filmach. Wśród nich musiał pojawić się fragment z brzoskwinią z uwielbianego filmu „Tamte dni, tamte noce” z Timothée Chalametem w roli głównej. Oglądaliście?Magdalena Matuszek: „Spider-Man”, reż. Sam Raimi (2002)
Filmowy pocałunek wszech czasów? Pierwsza myśl, która przychodzi mi do głowy, to „Spiderman” z 2002 roku, Tobeya Maguire’a (częściowo zamaskowany, ale też się liczy) i Kirsten Dunst. Obowiązkowo deszcz (czy zawsze musi padać w najbardziej niezapomnianych scenach pocałunków?) i spotkanie ust, do którego na wielkim ekranie nie doszło nigdy wcześniej, bo... do góry nogami! Czy może być coś, co bardziej rozpala zmysły?
Klątwa „Spider-Mana”? Nie tylko Tom Holland i Zendaya zaczęli się umawiać podczas pracy przy tej produkcji. Mimo ostrzeżeń, że związki ich poprzedników nie przetrwały…
Wprawdzie to nic nowego, że na planach filmowych rodzą się gorące romanse czy poznaje się miłość życia. Chemia ze scenariusza często przeradza się w tę prawdziwą. Jednak w przypadku kolejnych części „Spider-Mana” można mówić o pewnej dość zaskakującej regule!Asia Twaróg: „Śniadanie u Tiffany’ego”, reż. George Axelrod (1961)
Kocham Audrey Hepburn, a „Śniadanie u Tiffany’ego” z 1961 roku to mój ulubiony film. Dlatego wybór nie mógł być inny. Pocałunek Holly Golightly i Paula Varjaka jest (według mnie) jednym z najpiękniejszych w historii kina. W samym sercu Nowego Jorku, w deszczu, do tego w towarzystwie rudego kota. Ostatnia scena „Śniadania u Tiffany’ego” zasługuje na miano kultowej. Zdjęcie całujących się postaci zostało bowiem przeniesione na wiele ubrań i akcesoriów. Przyznaję, że w czasach gimnazjum też nosiłam t-shirt z takim nadrukiem.
Robert Choiński: „Tajemnica Brokeback Mountain”, reż. Ang Lee (2005)
Intensywny, dramatyczny i przede wszystkim szalenie namiętny. Ten pocałunek z oscarowego filmu w reżyserii Anga Lee zapada w pamięci na zawsze. W rolach głównych Jack Twist (Jake Gyllenhaal) i Ennis Del Mar (Heath Ledger).
Filmy o tematyce LGBTQ, które warto zobaczyć (nie tylko podczas Pride Month)
Filmy z wątkiem LGBT przewijają się już od wielu lat. Których nie można przegapić? Wybraliśmy najlepsze (naszym zdaniem) tytuły, a wśród nich kultowe już obrazy, nieco nowsze produkcje i te, które nagrodzono na najważniejszych filmowych imprezach i festiwalach.Ewa Stępień: „Pamiętnik”, reż. Nick Cassavetes (2004)
To również jeden z najsłynniejszych pocałunków w historii kina. Scena, gdy Noah całuje Allie podczas ulewy, robi wrażenie za każdym razem – bardziej romantycznej sceny trzeba ze świecą szukać! Co ciekawe, podobno Rachel McAdams i Ryan Gosling nie pałali do siebie zbytnią sympatią na planie „Pamiętnika”, choć ich chemia na ekranie była wyjątkowa. Reżyser Nick Cassavetes wspomniał nawet w jednym z wywiadów, że trzeba było nawet przeprowadzić poważną rozmowę z odtwórcami głównych ról. Choć dziś nie wyobrażamy sobie innej gwiazdy w tym kultowym filmie o miłości, Allie chciały także zagrać Jessica Biel, Britney Spears, a nawet Ashley Judd czy Reese Witherspoon.
Aktorzy zostali parą dopiero później, a w 2005 roku ich wspólna scena została doceniona podczas MTV Movie Awards. Oczywiście w kategorii „Best Kiss”. Na YouTube można znaleźć jak Gosling i McAdams „odtworzyli” ten pocałunek w trakcie gali rozdania nagród. Ulubieńcy kina spotykali się przez dwa lata (2005-2007), a w 2008 roku znów wrócili do siebie na kilka miesięcy, by potem rozstać się na dobre. Szkoda!
„Pamiętnik” powraca! Znamy pierwsze szczegóły
„Pamiętnik” z Ryanem Goslingiem i Rachel McAdams to Wasz ukochany film? Mamy dla Was świetną wiadomość!Agnieszka Oleszek: „Przyjaciele”, reż. Pamela Fryman, sezon 2. (1995)
Jest kilka seriali, które widziałam już wielokrotnie. Jednym z nich są „Przyjaciele”. Od momentu, w którym Ross (David Schwimmer) powiedział, że chciałby znów się ożenić i weszła Rachel (Jennifer Aniston) w sukni ślubnej, bardzo kibicowałam tej parze. Mój ulubiony paleontolog czekał na okazję, żeby ją pocałować od czasów szkolnych i ta w końcu nadeszła. Jaki był ten pocałunek? To już zależy od każdej ze stron. Ich relacje z tego wydarzenia trudno ze sobą porównać. Gdyby tylko nie mieli potem przerwy… Warto jednak znieść wszystkie komplikacje, bo w końcu wszystkie sezony prowadzą do tego, żeby tych dwoje było razem.
Jennifer Aniston i David Schwimmer spotykają się w prawdziwym życiu!
W mediach pojawiły się informacje, według których Jennifer Aniston i David Schwimmer mają romans w prawdziwym życiu. Czy między gwiazdami serialu „Przyjaciele” rzeczywiście jest coś więcej?Kasandra Zawal: „Amelia”, reż. Jean-Pierre Jeunet (2001)
Filmy Gaspara Noé są jak najbardziej OK, ale… we współczesnym kinie brakuje mi czasem niedosłowności (szczególnie, kiedy w grę wchodzi pokazywanie miłości). Jako niepoprawna romantyczka nie mogłabym więc zapomnieć o tej produkcji.
Film „Amelia” (jeden z moich ulubionych) przepełniony jest po brzegi subtelnościami. Od początku towarzyszymy głównej bohaterce w drodze do znalezienia jej upragnionej miłości. Być może dlatego właśnie za każdym razem tak bardzo wyczekuję momentu pocałunku głównej bohaterki (Audrey Tautou) i Nino (Mathieu Kassovitz). Scena trwa i trwa, a mimo to - zupełnie się nie dłuży. Spojrzenie (ten wzrok!). Dotyk. Francuski, delikatny pocałunek w szyję, w policzek, w oko. W tle? Paryż i kot – czy może być lepiej? Piękne to i poruszające.
„Niewinne” sceny filmowe, w których napięcie seksualne sięga zenitu. Niby nic się nie dzieje, a emocje aż kipią
Pozornie nic tu się nie dzieje. Przypadkowe muśnięcie ręki, oblizanie ust, spojrzenie, które trudno utrzymać... Nie ma nachalnego erotyzmu i ordynarnego seksu. Niemniej energia seksualna aż buzuje... Oto najlepsze „(nie)winne” sceny w naszych ulubionych (nieerotycznych!) filmach.Anna Jastrzębska: „Kocha, lubi, szanuje”, reż. Dan Fogelman (2011)
„Pamiętasz mnie?”. To pytanie, które nieczęsto się pojawia po jednym z najbardziej namiętnych pocałunków w historii kina. Tu ma rację bytu, bo gdy wkurzona, nieco wstawiona i zmoczona deszczem Hannah Weaver (Emma Stone) wkracza z impetem do baru, w którym przystojniak Jacob Palmer (Ryan Gosling) podrywa inną dziewczynę, ta dwójka ma za sobą zaledwie jedno spotkanie. I to niezbyt udane. Całują się jednak tak, jakby jutra miało nie być. On zaskoczony, ona zdeterminowana. Wkrótce po pocałunku Jacob zabiera Hannah do domu, zdejmuje koszulę i prezentuje ciało jak z Photoshopa, a następnie odtwarzają scenę podnoszenia z „Dirty Dancing”. To chyba jedna z fajniejszych sekwencji następujących po sobie romantyczno-komicznych zdarzeń, które prowadzą do tytułowej wielkiej, szalonej miłości (ang. „Crazy, Stupid, Love”).
Komedie romantyczne, które warto zobaczyć. Filmy romantyczne na Walentynki i nie tylko [TOP 10]
Komedie romantyczne? Filmy z tego gatunku nigdy nam się nie znudzą! Filmy o miłości były, są i będą, ale powstało kilka takich, które obowiązkowo trzeba zobaczyć. Samotnie, we dwoje albo podczas wieczoru z przyjaciółkami. Oto najlepsze filmy romantyczne i nasz subiektywny wybór TOP 10 najlepszych produkcji.
1 z 8
„Tamte dni, tamte noce”, reż. Luca Guadagnino (2017)
2 z 8
„Spider-Man”, reż. Sam Raimi (2002)
3 z 8
„Pamiętnik”, reż. Nick Cassavetes (2004)
4 z 8
„Śniadanie u Tiffany’ego”, reż. George Axelrod (1961)
5 z 8
„Tajemnica Brokeback Mountain”, reż. Ang Lee (2005)
6 z 8
„Przyjaciele”, reż. Pamela Fryman, sezon 2. (1995)
7 z 8
„Amelia”, reż. Jean-Pierre Jeunet (2001)
8 z 8
„Kocha, lubi, szanuje”, reż. Dan Fogelman (2011)