Reklama

W tym artykule:

  1. Maseczka z mąki ziemniaczanej - dla kogo i na co?
  2. Czym jest mąka ziemniaczana?
  3. Przepisy na maseczkę z mąki ziemniaczanej
  4. Maseczka z mąki ziemniaczanej - efekty i korzyści
  5. Opinie na temat maseczki z mąki ziemniaczanej
Reklama

Znały i uwielbiały ją nasze babcie - po składniki wystarczyło pójść do spiżarni lub sięgnąć do kuchennej szafki. Jak ją przygotować, na co stosować i jakie efekty można dzięki niej osiągnąć? Oto wszystko, co chcielibyście wiedzieć na temat maseczki z mąki ziemniaczanej na twarz i włosy.

Maseczka z mąki ziemniaczanej - dla kogo i na co?

Choć w gruncie rzeczy nie są popularną metodą dbania i skórę i włosy, to dla wielu fanów i fanek eko-pielęgnacji w duchu zero waste maseczki domowej roboty stanowią nieodłączny element codziennej beauty routine. Za ich pomocą można bowiem równie skutecznie dbać o skórę i włosy, jednocześnie nie zanieczyszczając środowiska.

Jednym z chętniej i częściej stosowanych komponentów do ich wykonywania jest mąka ziemniaczana - tani składnik, który chyba każdy ma w swojej kuchni. Jego popularność wynika jednak nie tylko z niskiej ceny, ale również szerokiego zastosowania. Jej właściwości docenią zarówno posiadacze i posiadaczki skóry suchej i wrażliwej, jak i osoby zmagające się z trądzikiem, czy kiepską kondycją włosów. Aby zachęcić was do tego, abyście i wy po niego sięgneli, przedstawimy proste przepisy, rezultaty stosowania oraz opinie na temat maseczki z mąki ziemniaczanej.

Czym jest mąka ziemniaczana?

Mąka ziemniaczana jest produktem spożywczym otrzymywanym ziemniaków. Pozyskuje się ją przez rozdrabnianie i ekstrakcję skrobi ziemniaczanej z surowych lub gotowanych bulw ziemniaka. Następnie, skrobia jest oddzielana od wody i innych składników, a później suszona do uzyskania mąki ziemniaczanej. Ma delikatną, sypką konsystencję, podobną do mąki uzyskiwanej ze zbóż, jednak nie zawiera glutenu.

Przepisy na maseczkę z mąki ziemniaczanej

Przepisów na maseczkę z mąki ziemniaczanej na twarz jest sporo. Te, które są najbardziej popularne, należą jednocześnie do tych najprostszych, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby je wypróbować i na własnej skórze przekonać się, jakie korzyści mogą przynieść skórze.

Przepis na maseczkę z mąki ziemniaczanej na twarz

Ta maseczka z mąki ziemniaczanej najlepiej sprawdzi się u osób, które potrzebują ukojenia, zmiękczenia i nawilżenia skóry. Przyniesie ulgę przesuszonej cerze i złagodzi podrażnienia.

Składniki:

  • 2 łyżki mąki ziemniaczanej
  • 2 łyżki jogurtu naturalnego
  • 1 łyżeczka miodu (prawdziwego)

Sposób przygotowania:

  1. Umyj twarz i szyję w tradycyjny dla siebie sposób, a następnie wysusz ją i nie nakładaj już żadnego kosmetyku.
  2. W miseczce połącz wszystkie składniki - mąkę ziemniaczaną, jogurt i miód do uzyskania gładkiej masy.
  3. Omijając okolice oczu, nałóż na twarz maseczkę, pamiętając, by rozprowadzić ją dokładnie i równomiernie.
  4. Pozostaw maseczkę na twarzy na około 15-20 minut.
  5. Następnie, zmyj maseczkę letnią lub ciepłą wodą, delikatnie masując twarz.
  6. Osusz twarz ręcznikiem i przejdź do kolejnego etapu swojej standardowej pielęgnacji.

Ten przepis będzie natomiast świetną opcją dla osób, które zmagają się z nieustannym przetłuszczaniem skóry. Maseczka z mąki ziemniaczanej na trądzik łagodzi zaczerwienienia i absorbuje sebum, pozostawiając cerę matową.

Składniki:

  • 2 łyżki mąki ziemniaczanej
  • 2 łyżki mleka
  • 1 łyżka wody

Sposób przygotowania jest dokładnie taki sam, jak w przypadku maseczki z mąki ziemniaczanej na przesuszoną skórę.

Przepis na maseczkę z mąki ziemniaczanej na włosy

Maseczka z mąki ziemniaczanej to remedium dla suchych, słabych włosów z tendencją łamliwości i wypadania. Domowa mieszanka mąki ziemniaczanej, oleju kokosowego i jajka wzmacnia i nawilża włosy, nie obciążając ich, a więc sprawdzi się nawet w przypadku cienkich pasm.

Składniki:

  • 4 łyżki mąki ziemniaczanej
  • 2 łyżki oleju kokosowego
  • 1 jajko

Sposób przygotowania:

  1. Zwilż włosy letnią wodą i osusz ręcznikiem.
  2. W miseczce wymieszaj składniki - mąkę ziemniaczaną, olej kokosowy i jajko do uzyskania jednolitej masy.
  3. Nałóż maseczkę na wilgotne włosy, koncentrując się na końcówkach - nie aplikuj jej bezpośrednio na skórę głowy.
  4. Po nałożeniu, delikatnie wetrzyj ją we włosy.
  5. Pozostaw maseczkę na włosach na maksymalnie 30 minut.
  6. Zmyj maseczkę letnią wodą, a następnie umyj włosy w tradycyjny dla siebie sposób.

Maseczka z mąki ziemniaczanej - efekty i korzyści

  • Oczyszcza skórę i włosy: mąka ziemniaczana wykazuje właściwości absorpcyjne, dzięki czemu wchłania nadmiar sebum.
  • Nawilża i zmiękcza: poprzez zmieszanie składników nawilżających z mąką (jogurtu, miodu, czy oleju kokosowego), maseczka z mąki ziemniaczanej pomaga w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry i włosów.
  • Wzmacnia włosy: zawarte w mące ziemniaczanej witaminy i minerały, wpływają na wzmocnienie włosów i zmniejszenie ich łamliwości.

Opinie na temat maseczki z mąki ziemniaczanej

Opinie na temat maseczki z mąki ziemniaczanej są naprawdę pozytywne. Internautki wśród zalet jej stosowania najczęściej wymieniają poprawę kondycji skóry. Włosomaniaczki zaś cenią ją za skuteczność porównywalną z tą, którą wykazują drogie preparaty wzmacniające włosy.

„Mączkę [ziemniaczaną] można dodawać do domowych masek. Efekty są zniewalające. Gdybym wcześniej o tym wiedziała, już dawno bym jej używała” - pisze @Gackt_vanilia, użytkowniczka forum wizaż.pl.

„Mąka ziemniaczana to mój hit […] Działa jak beton na puch - dodaję ją do maski po myciu, włosy są wygładzone i prawie się nie puszą. Kiedy to odkryłam, byłam szczerze zachwycona. Używam do dziś i nadal jestem” - potwierdza internautka o nicku @halbtrocken.

„Ja stosuję maskę z mąki ziemniaczanej i wody na rozszerzone pory. Działa cuda, polecam” - rekomenduje @aneczkkaa.

Reklama

Zachęciłyśmy was do sięgnięcia po tę naturalną metodę upiększania?

Maseczka z miodu na twarz i włosy. Naturalny sposób na trądzik, przebarwienia i zmarszczki, po który sięgały nasze babcie

Maseczka z miodu to naturalny kosmetyk od wieków znany jest ze swoich dobroczynnych właściwości. Bogaty w składniki odżywcze i antyoksydanty miód świetnie nawilża i odżywia skórę i włosy, pomaga w walce z trądzikiem i niedoskonałościami skóry, a także sprawdza się w przypadku łupieżu i... upływającego czasu. Jak zrobić domową maseczkę z miodu oraz jakie efekty można uzyskać, stosując ją regularnie na twarz, włosy i usta? Sprawdźcie koniecznie.

Kiedy zawodzi balsam do ust, to pozostaje właśnie ona. Ta maska podbiła TikToka. Miliony wyszukiwań to potwierdzają

Ta maska do ust podbijła nie tylko TikToka, ale przede wszystkim niezliczoną ilość kosmetyczek na całym świecie. Regnerujący kosmetyk ratujący spierzchnięte wargi, którym nie były w stanie pomóc tradcyjne balsamy i pomadki, w wielu z nich stał się numerem jeden.
Reklama
Reklama
Reklama